STARD✪M Yokohama Dream Cinderella in Spring 2021 – Raport

Stardom kontynuuje cykl gal Cinderella i wczoraj odbyła się kolejna z nich, a dokładniej Yokohama Dream Cinderella in Spring. Po raz kolejny arena Budokan gościła najlepsze joshi na świecie – nie obyło się bez świetnych pojedynków oraz zaskakujących wydarzeń. Utami Hayashishita obroniła tytuł World of Stardom, Bea Priestley zakończyła swoją przygodę z federacją, a Giulia i Syuri zdobyły Goddess of Stardom Titles.

3-WAY TAG TEAM MATCH

AZM vs. Hina vs. Lady C

Galę otworzył pojedynek trzech rywalek, który niespodziewanie wygrała 15-letnia Hina (odliczyła Lady C), dla której to zwycięstwo jest najcenniejszym sukcesem w jej krótkiej przygodzie z wrestlingiem.

Zwyciężczyni: Hina

SINGLES MATCH

Momo Watanabe vs. Mina Shirakawa

W drugim pojedynku dnia, Momo Watanabe stanęła do walki z mistrzynią Artist of Stardom, Miną Shirakawą. Fani zebrani w Budokan mogli obejrzeć interesujące starcie, w którym nie zabrakło emocji. Watanabe w końcu triumfowała na Cinderelli, co w ostatnim czasie się jej nie zdarzało. Pokonała reprezentantkę Cosmic Angels po wykonaniu Tequila Sunrise.

Zwyciężczyni: Momo Watanabe

SINGLES MATCH

Unagi Sayaka vs. Saya Kamitani

Unagi kontra Kamitani, czyli pojedynek, który był jednocześnie technicznym majstersztykiem i highflyerskim popisem. Saya na ostatniej Cinderelli poległa w starciu z Utami Hayashishitą, więc tym razem musiała odbić sobie porażkę na zwyciężczyni All Star Rumble.

Zwyciężczyni: Saya Kamitani

10-WOMEN’S TAG TEAM ELIMINATION MATCH

STARS (Mayu Iwatani & Starlight Kid Gokigen Death & Saya Iida & Hanan) vs. Oedo Tai (Natsuko Tora & Konami & Saki Kashima & Ruaka & Rina)

Nadszedł czas na eliminacyjny Tag Team Match, którego zasady były wielką przeszkodą dla obu frakcji…

Skrót walki: 

Ruaka eliminuje Iidę po wykonaniu akcji Freezer Bomb. Hanan poddaje Ruakę za pomocą Jumping Cross Armbar. Następna w kolejce do walki jest Konami, której udaje się wyeliminować Hanan. Starlight Kid odlicza Rinę tuż po aplikacji Moonsaultu. Kid i Natsuko Tora wyeliminowały się nawzajem, poprzez wyrzucenie siebie przez trzecią linę. W starciu pozostały Mayu Iwatani, Gokigen Death i Saki Kashima… 2 vs. 1. Wydawało się, że Kashima będzie skazana na porażkę, ale ostatecznie udało się jej odnieść spektakularne zwycięstwo, które przyniosło sukces Oedo Tai.

Zwyciężczynie: Oedo Tai (Natsuko Tora, Konami, Saki Kashima, Ruaka, Rina)

Zgodnie z ustalonymi zasadami, Tora mogła wybrać jedną z zawodniczek STARS, która zasili szeregi jej stajni. A więc Gokigen Death została oficjalnie nową członkinią Oedo Tai i również zamieniono jej ringname na… Fukigen Death.

WONDER OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Tam Nakano (c) vs. NatsuPoi

W jednym z najważniejszych starć Cinderelli w Yokohamie, Tam Nakano stanęła w obronie pasa mistrzowskiego Wonder of Stardom. Jej rywalką była obecna High Speed Champion, NatsuPoi. Jak wszyscy się spodziewali, dziewczyny wykręciły świetny pojedynek, w którym szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą, ale to Nakano wyszła ostatecznie jako wygrana z tej potyczki i zachowała White Belt przy sobie.

Zwyciężczyni: Tam Nakano

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Utami Hayashishita vs. Bea Priestley

W co-main evencie, Utami Hayashishita broniła Red Beltu w pojedynku z Bea Priestley. Dla Brytyjki była to wielka szansa na powrót do głównego obrazka i ponowne wejście w posiadanie najważniejszego złota w organizacji. Jednak na szansach się skończyło i Hayashishita będzie kontynuować swój title reign z czerwonym pasem. Zupełnie nie spodziewałem się takiego obrotu spraw, do jakiego doszło po zakończeniu starcia pomiędzy… Bea ogłosiła, że walka z Utami była jej ostatnią w Stardom i zamierza opuścić Japonię.

Zwyciężczyni: Utami Hayashishita

GODDESS OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Himeka & Maika (c) vs. Giulia & Syuri

Galę kończono starciem o Goddess of Stardom Titles, w których obronie stanęły Himeka i Maika. Batalia wewnątrz Donna del Mondo była niezwykle zacięta i dłużyła się fanom zebranym w Budokan… finalnie zwycięsko wyszły z niej odmieniona w ostatnim czasie Giulia i Syuri, które nie dały żadnych szans swoim rywalkom w końcowych minutach walki.

Zwyciężczynie: Giulia & Syuri

Po zakończeniu walki pojawiła się Syuri, która najwyraźniej była zainteresowana starciem z Utami o mistrzostwo World of Stardom. Najprawdopodobniej to właśnie świeżo upieczona mistrzyni Goddess będzie następną rywalką Hayashishity.