STARD✪M Year end Climax 2020 – Raport

Dzisiaj nad ranem odbyło się ostatnie show STARDOM w 2020 roku. Podobnie jak przed rokiem, podczas Year end Climax działo się dużo. Poznaliśmy nowe mistrzynie Goddess of Stardom, doszło również do zaskakującego powrotu, a także poznaliśmy walki z udziałem zawodniczek Stardom, które odbędą się na Wrestle Kingdom.

Na początek fani zebrani w Korakuen Hall zobaczyli Triple Threat Match z udziałem Gokigen Death, Ruaki i Lady C. Pojedynek wygrała Gokigen za pomocą O’Connor Roll.

Zwyciężczyni: Gokigen Death

W drugiej walce świeżo upieczona mistrzyni Future of Stardom, Saya Iida, powalczyła z niedawną pretendentką do mistrzostwa World of Stardom, Momo Watanabe. Iida musiała uznać wyższość Watanabe i przegrała po B Driverze.

Zwyciężczyni: Momo Watanabe

AZM i Riho zmierzyły się z Mayu Iwatani i Starlight Kid. Tradycyjny Tag Team Match zakończył się wygraną Ikony Stardomu oraz Kid. Mayu poddała Azumi po wykonaniu Dragon Sleeper.

Zwyciężczynie: Mayu Iwatani & Starlight Kid

Kolejna odsłona rywalizacji Donna del Mondo i Oedo Tai. Himeka i Natsupoi starły się z liderką OT, Natsuko Torą, która mogła liczyć na wsparcie Saki Kashimy. I to właśnie Saki została odliczona przez Natsupoi, której 25-latka wykonała German Suplex i zapewniła sukces sobie i Himece.

Zwyciężczynie: Himeka & Natsupoi

W co-main evencie doszło do Six-Woman Tag Team Matchu, w którym Donna del Mondo (Giulia, Syuri, Maika) stanęły naprzeciw mistrzyniom Artist of Stardom, Cosmic Angels. Jak widzicie na powyższym obrazku, Giulia i Tam Nakano miały okazję ponownie stanąć ze sobą twarzą w twarz. DDM wygrały pojedynek po tym, jak Maika odliczyła Unagi Sayakę po aplikacji Enka Otoshi.

Zwyciężczynie: Donna del Mondo (Giulia & Syuri & Maika)

Zostało oficjalnie potwierdzone, że na Wrestle Kingdom dojdzie do 2 walk z udziałem zawodniczek STARDOM. W pierwszej z walk, Queen’s Quest w składzie (Utami Hayashishita & AZM & Saya Kamitani) powalczą z Donna del Mondo w składzie (Maika & Himeka & Natsupoi). W drugiej walce, Giulia i Syuri zmierzą się z Tam Nakano… i Mayu Iwatani.

W walce wieczoru poznaliśmy nowe mistrzynie Goddess of Stardom. Utami Hayashishita i Saya Kamitani broniły tytułów w starciu z Oedo Tai reprezentowanym przez Bea Priestley i Konami. Utami i Saya trzymały pasy od lipca, więc ich title reign trwał przez ponad 5 miesięcy. Na Year end Climax ich panowanie dobiegło końca, co nie jest dużym zaskoczeniem. Priestley i przede wszystkim Konami, która zapewniła zwycięstwo swojej drużynie – DOBIJAJĄ SIĘ DO TYTUŁÓW GODDESS. Konami poddała Sayę za pomocą Triangle Lancer, po którym Kamitani była zmuszona do kapitulacji.

Zwyciężczynie: Bea Priestley & Konami

Po zakończeniu show, roster STARDOM wyszedł do ringu na pamiątkowe zdjęcia na zakończenie roku. Wydawało się, że nic już się nie wydarzy i gala zakończy się w normalny sposób. Jednak pewne wrestlerki postanowiły nieco zaburzyć spokojny finał Year end Climax.

NANAE TAKAHASHI I YOSHIKO POWRACAJĄ DO STARDOM!

Yoshiko ruszyła w kierunku Mayu Iwatani, z którą stanęła twarzą w twarz, ale już po chwili, Saya Iida stawiła się przed Iwatani i spojrzała prosto w oczy Yoshiko. Yoshiko spytała się Iidy “Kim ona do cholery jest”. Saya jej odpowiedziała, lecz ta tylko zmierzyła ją wzrokiem i odepchnęła, by ponownie stanąć twarzą w twarz z Mayu Iwatani. 

Starlight Kid wzięła mikrofon i powiedziała, że ona i Saya są gotowe do walki z Nanae Takahashi i Yoshiko!

Po chwili, Momo Watanabe przejęła mikrofon i podeszła do Nanae Takahashi… wydaje się, że będzie chciała z nią walczyć w niedalekiej przyszłości.

Yoshiko miała dość ciągłego przerywania jej wypowiedzi. Wzięła mikrofon i wyzwała Mayu Iwatani do Singles Matchu. W pewnym momencie, Yoshiko złapała Mayu za gardło – Saya Iida przybyła na pomoc i została odepchnięta przez Yoshiko. Po chwili namysłu, Takahashi i Yoshiko wyszły z ringu i opuściły arenę.