STARD✪M Year end Climax 2019 – Retrospekcja

Z okazji jutrzejszej gali Year end Climax, która zakończy rok w Stardom, postanowiłem napisać krótki tekst o zeszłorocznym show. W karcie znalazło się 7 walk, na szali postawione zostały tytuły mistrzowskie, Hazuki zakończyła karierę, natomiast Kagetsu stoczyła swój ostatni title match i ogłosiła, że odchodzi z World Wonder Ring Stardom.

A wszystkim czytelnikom naszej strony z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę, abyście spędzili je w gronie najbliższej rodziny, w jak najmilszej atmosferze i by ten czas był dla Was chwilą wytchnienia od codzienności 🎄

Trios Match

Saya Iida & Saya Kamitani & Itsuki Hoshino vs Leo Onozaki & Hina & Rina

Retrospekcyjny tekst rozpoczynam od walki, która rozpoczęła zeszłoroczny Year end Climax. Rozpoczynające swoją karierę w Stardom, Saya Iida i Saya Kamitani wsparte przez Itsuki Hoshino, powalczyły z Leo Onozaki, Hina i Riną. Pojedynek trwał lekko ponad 8 minut – zwycięsko z niego wyszły te pierwsze, a kropkę nad i postawiła Saya Kamitani.

Zwyciężczynie: Saya Iida & Saya Kamitani & Itsuki Hoshino

Trios Match

Tokyo Cyber Squad (Death YAMA-san & Ruaka & Jungle Kyona) vs Oedo Tai (Jamie Hayter & Natsu Sumire & Session Moth Martina)

Będące wtedy na fali Tokyo Cyber Squad, zmierzyło się z dominującą siłą Stardomu, Oedo Tai. Frakcja zarządzona wtedy przez Kagetsu w dosyć pewny sposób odniosła sukces. Po akcji kombinacyjnej Session Moth Martiny i Natsu Sumire na Jungle Kyonie – wygrały pojedynek.

Zwyciężczynie: Oedo Tai (Jamie Hayter & Natsu Sumire & Session Moth Martina)

Artist of Stardom Championship Match

Queen’s Quest (Momo Watanabe & AZM & Utami Hayashishita) vs STARS (Tam Nakano & Starlight Kid & Saki Kashima) 

Queen’s Quest zdobyły tytuły Artist miesiąc wcześniej, pokonując Oedo Tai w mistrzowskim starciu. Tym razem na ich drodze stanęły Tam Nakano, Starlight Kid i Saki Kashima – reprezentacja STARS. Pojedynek stał na wysokim poziomie, pojawiało się dużo sekwencji tag teamowych z udziałem Momo i Utami. Watanabe zapewniła wygraną swojej drużynie po wykonaniu Peach Sunrise na Saki Kashimie.

Zwyciężczynie: Queen’s Quest (Momo Watanabe & AZM & Utami Hayashishita)

Hazuki Retirement Match

Hazuki vs Natsuko Tora

Aż dziw, że to już rok od czasu zakończenia kariery przez Hazuki. Wczoraj opublikowałem nawet wpis na naszym facebookowym fanpage’u odnośnie Wild Heart of Stardom. Swój ostatni pojedynek stoczyła z obecną liderką Oedo Tai, Natsuko Torą. Hazuki po raz ostatni dała z siebie wszystko, tocząc z Natsuko walkę na wysokim poziomie. Tora wygrała po aplikacji Diving Leg Dropu, ale i tak w tym wszystkim najważniejsza była Hazuki. Piękne zakończenie 6-letniej przygody z profesjonalnym wrestlingiem!

Zwyciężczyni: Natsuko Tora

Po zakończeniu walki, Hazuki pożegnała się fanami i dostała tradycyjne serpentyny na pożegnanie.

Singles Match

Hana Kimura vs Giulia

Rywalizację tej dwójki można nazwać sporem od nienawiści do przyjaźni, choć z nią też różnie bywało. Hana Kimura ostatnie tygodnie 2019 roku spędziła na feudzie z Giulią. W końcu ogłoszono, że na Year end Climax dziewczyny stoczą walkę z 15-minutowym limitem czasowym. Walka ta obfitowała w akcję i zwroty akcji, które prowadziły do emocjonujących wydarzeń w kwadratowym pierścieniu. Szaleńcze ataki na siebie, walka poza ringiem, kapitalny ring work i pokazanie, że chęć zwycięstwa stoi tutaj nad przyjaźnią – w ciągu piętnastu minut stworzyły bardzo dobry mecz. Szkoda jedynie, że nie dane im było stoczyć walki rewanżowej, która mogłaby wypaść jeszcze lepiej. Starcie zakończyło się remisem po upływie limitu czasowego. Oczywiście nie był to koniec rywalizacji Hany i Giulii, bo jeszcze przez jakiś czas kontynuowały swój feud. Storyline prowadził do pogodzenia się liderki TCS i przyszłej liderki Donna del Mondo, a zacieśnieniem ich relacji był Tag Team Match na Wrestle Kingdom 14, gdy Giulia i Kimura połączyły siły w walce z Arisą Hoshiki i Mayu Iwatani.

Zwyciężczyni: Remis po upływie limitu czasowego

Powyżej macie link do walki Hany z Giulią z Year end Climax 2019.

Wonder of Stardom Championship Match

Arisa Hoshiki vs Konami

Miło jest powspominać czasy, gdy jeszcze mogliśmy oglądać Arisę Hoshiki na ringu Stardom. Pojedynek z Konami był jednym z jej ostatnich w federacji Rossy’ego Ogawy. Był to niezwykle ekscytujący mecz, w którym zmierzyły się ze sobą zawodniczki, które preferują zupełnie inny styl walki. Arisa najbardziej operowała nogami, stiffowymi ciosami i lubiła dynamiczne tempo – Konami zaś jest mocna w grapplingu, co wielokrotnie zdążyła udowodnić. Arisa stanęła w obronie tytułu po raz pierwszy, więc miała większy procent szans na wygraną niż ówczesna członkini Tokyo Cyber Squad. Konami rzuciła wszystkie siły na to, aby odebrać złoto z rąk Hoshiki. W końcowej fazie walki próbowała poddać Arisę za pomocą Triangle Lancer, lecz The Shining Star wyswobodziła się z tej akcji i rozpoczęła szturm na swoją rywalkę. Najpierw wykonała Shining Star Cutter, ale Konami odkopała, więc dołożyła Brazilian Kick i Shining Impact, po którym odliczyła Konami i zwyciężyła.

Zwyciężczyni: Arisa Hoshiki

World of Stardom Championship Match

Mayu Iwatani vs Kagetsu

Ostatni title match w swej bogatej karierze Kagetsu stoczyła z ikoną Stardom, Mayu Iwatani. Niewątpliwie najlepsza możliwa rywalka na tak ważną okazję, jaką oczywiście było to starcie. Panie stworzyły jedną z najlepszych walk w historii Stardom – TO TRZEBA PO PROSTU ZOBACZYĆ! Przez wielu nazywana End of an Era Matchem i taki właśnie przydomek idealnie do niej pasuje. 22 minuty intensywniej walki, w której znalazło się praktycznie wszystko – emocje, świetny storytelling, zwroty akcji, wysoki poziom ringowy, efektowne spoty i kapitalna oprawa w Korakuen Hall. Końcowe chwile były chyba najbardziej intensywnymi w najnowszej historii joshi puroresu. Akcja z akcją, kontry i trzymanie fanów w napięciu w kwestii zakończenia. Kagetsu odkopała po German Suplexie od Mayu, ale ostatecznie skapitulowała, gdy ta wykonała na niej Moonsault z narożnika. Tuż po walce, Kagetsu ogłosiła, że w styczniu odchodzi z federacji i najbliższe tygodnie będą jej ostatnimi w Stardom.

 Zwyciężczyni: Mayu Iwatani