STARD✪M Tokyo Dream Cinderella – Raport

Wczorajszy dzień przyniósł nam sporo emocji nie tylko ze względu na drugi dzień EURO 2020 i kobiecy finał Rolanda Garrosa. Rano odbyła się kolejna w tym roku Dream Cinderella od Stardom, która obfitowała w wielkie emocje i niespodziewane rozstrzygnięcia. Poznaliśmy zwyciężczynię Cinderella Tournament 2021, którą została Saya Kamitani, a także mogliśmy obejrzeć inspirujący pojedynek o mistrzostwo World of Stardom pomiędzy Utami Hayashishitą i Syuri. 

3-WAY MATCH

Rina vs. Hina vs. Lady C

Starcie wygrała reprezentantka Oedo Tai, Rina, która uporała się z dużą większą od siebie Lady C i wykończyła Hinę, którą finalnie udało się jej odliczyć.

Zwyciężczyni: Rina

CINDERELLA TOURNAMENT SEMI-FINAL MATCH

Unagi Sayaka vs. Maika

W openerze głównej karty do ringu weszły ze sobą Unagi Sayaka i Maika, które powalczyły w ramach półfinału Cinderella Tournament. Sayaka aspirująca do tytułu Future of Stardom zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko i Maika była zmuszona do pokazania się z jak najlepszej strony. Ostatecznie udało się jej zakończyć pojedynek na swoją korzyść i awansować do wielkiego finału turnieju księżniczek.

Zwyciężczyni: Maika

CINDERELLA TOURNAMENT SEMI-FINAL MATCH

Saya Kamitani vs. Himeka

Następnie do akcji wkroczyły Saya Kamitani i Himeka, które zmierzyły się w drugim półfinale Cinderella Tournament. Niezwykle emocjonujące starcie zakończyło się wielkim sukcesem młodej gwiazdy Queen’s Quest, która pokonała Jumbo Princess po wykonaniu swojego finishera.

Zwyciężczyni: Saya Kamitani

3-WAY TAG TEAM MATCH

AZM & Natsupoi vs. Giulia & Tam Nakano & Momo Watanabe & Mina Shirakawa

Przed rozpoczęciem starcia dowiedzieliśmy się, że zostały zmienione jego zasady, a mianowicie składy drużyn, które ze sobą powalczą. Pomieszano drużyny i nadszedł czas walki, która toczyła się w intensywnym tempie. AZM i Natsupoi najlepiej wykorzystały wprowadzone zmiany i  poradziły sobie z mistrzowskim duetem Giulii i Tam Nakano, jak i również z Momo Watanabe oraz Miną Shirakawą.

Zwyciężczynie: AZM & Natsupoi

10-WOMAN TAG TEAM ELIMINATION MATCH

STARS (Mayu Iwatani, Starlight Kid, Hanan, Koguma, Rin Kadokura) vs. Oedo Tai (Natsuko Tora, Konami, Ruaka, Fukigen Death, Saki Kashima)

Kolejnym pojedynkiem był eliminacyjny 10-osobowy mecz tag teamowy, w którym udział wzięły dwie czołowe frakcje w Stardom. Rywalizacja STARS i Oedo Tai nabrała rozpędu w ostatnich kilku tygodniach. Gdy walczyli minionym razem, OT zwyciężyło i w dodatku zagarnęło do siebie Gokigen Death, której zmieniono pseudonim na Fukigen Death. Tym razem zasady były identyczne i przegrany zespół musiała opuścić jedna członkini. Ponownie górą okazały się reprezentantki Oedo Tai, które triumfowały po tym, jak Natsuko Tora wyeliminowała Starlight Kid.

Starlight Kid była zmuszona do opuszczenia STARS na rzecz Oedo Tai, które zyskało nową reprezentantkę. 

Zwyciężczynie: Oedo Tai (Natsuko Tora, Konami, Ruaka, Fukigen Death, Saki Kashima)

CINDERELLA TOURNAMENT FINAL MATCH

Maika vs. Saya Kamitani

Nadszedł czas na długo wyczekiwany finał zmagań w tegorocznym Cinderella Tournament, który trwa już od kilku tygodni. Obie wrestlerki przeszły krętą drogę, aby wejść do finałowej batalii w Tokio. Podczas tej samej gali musiały stoczyć walki w półfinale, by znaleźć się w najważniejszym pojedynku turnieju. Ostateczne starcie dało nam odpowiedź, która zostanie nową księżniczką Stardom i która zdobędzie title shota na tytuł mistrzowski. Zwyciężyła ta, na którą bardzo liczyłem i chciałem, aby w końcu wdrapała się na główną scenę. Saya Kamitani dostała swój wielki moment, który pozwala jej na poszerzenie horyzontów i szanse na zdobycie Wonder of Stardom Championship.

Po zakończeniu walki Kamitani dostała owację od fanów i tradycyjne konfetti. Chwile radości i cieszenia się z największego sukcesu w karierze zakończyła wyzwaniem Tam Nakano do walki o pas Wonder of Stardom.

Zwyciężczyni: Saya Kamitani

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP

Utami Hayashishita vs. Syuri

W main evencie czekało nas naprawdę inspirujące i elektryzujące widowisko, którego twórczyniami były Utami Hayashishita i Syuri. Panie dały pokaz wrestlingu na najwyższym poziomie, a ich pojedynek już został okrzyknięty przez fanów najlepszym starciem 2021 roku w federacji Rossy’ego Ogawy. Gdy upłynęło 30 minut walka została przerwana ze względu na upływ limitu czasowego…

Nie skończyło się jednak remisem, bo pojedynek wznowiono i panie kontynuowały wyczerpujący mecz o Red Belt. Utami przetrwała najtrudniejsze chwile swojego title reignu i zaliczyła kolejną obronę tytułu World of Stardom.

Utami przetrwała, ale radość mistrzyni nie potrwała zbyt długo, gdyż po chwili w ringu zjawiła się Natsuko Tora. Liderka Oedo Tai wyraziła chęć walki o główne złoto federacji. Hayashishita momentalnie przyjęła wyzwanie i już wkrótce stanie w obronie swojego pasa w starciu z Torą.