STARD✪M Osaka Dream Cinderella 2020 – Raport

Po raz ostatni w tym roku piszę raport z gali Stardom – ma to oczywiście związek z tym, że już żadnego PPV w 2020 roku nie będzie. Dzisiaj postawiono ostatni akcent na planszy przemijającego i zarazem burzliwego roku. Kilka godzin temu zakończyła się gala Osaka Dream Cinderella, która dała nam kilka odpowiedzi, w jakim kierunku będzie zmierzać federacja Rossy’ego Ogawy w najbliższym czasie.

NOWA ERA, EWOLUCJA I ROZWÓJ!

W ten sposób można określić to, co czeka fanów Stardom w przyszłym roku, jak i dalszej przyszłości, która zapowiada się dla World Wonder Ring Stardom bardzo dobrze.

Na Cinderelli działo się wiele i o tym zaraz w napiszę w raporcie. Powyżej macie link do panelu dyskusyjnego, ale i również walki otwierającej show w Osace, w której zmierzyły się Maika, Saya Kamitani i Saya Iida – na szali znalazł się tytuł Future of Stardom. W co-main evencie, Giulia stoczyła wyrównaną batalię z Syuri, a stawką były pasy Wonder of Stardom i SWA Championship. W main evencie, Utami Hayashishita broniła World of Stardom Championship w pojedynku z Momo Watanabe.

Future of Stardom Championship Triple Threat Match

Saya Iida vs Maika vs Saya Kamitani

Maika stanęła w kolejnej już obronie tytułu Future of Stardom. Na papierze była murowaną faworytką tego starcia, bo solowe pojedynki ze swoimi dzisiejszymi rywalkami wygrywała. W zapowiedzi pisałem, że moim zdaniem, Maika obroni tytuł i nadal będzie silną mistrzynią, której title reign potrwa jeszcze długo. Trochę się przeliczyłem, bo Rossy Ogawa postanowił zrobić z Sayi Iidy następną Future of Stardom championkę. Dla mnie jest to trochę zaskakujący ruch, bo w przypadku ewentualnej porażki Maiki obstawiałem, że tytuł przejmie Saya Kamitani. Tutaj dostaliśmy zgoła odwrotny scenariusz, w którym Iida przypina Kamitani po wykonaniu jej BRAINBUSTERMłoda Japonka rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze. Zdobycie pasa Future jest największym dotychczasowym osiągnięciem w jej karierze.

Zwyciężczyni: Saya Iida

Tag Team Match

Konami & Natsuko Tora vs Riho & Ruaka

W drugim pojedynku dnia, Konami i Natsuko Tora reprezentujące Oedo Tai, zmierzyły się z Riho i Ruaką w klasycznym Tag Team Matchu. Nie należało spodziewać się innego rezultatu niż pewna wygrana Tory i Konami. Trochę szkoda, że 24-latka po zakończeniu bytu Tokyo Cyber Squad – przegrywa ważne starcia i triumfuje jedynie w tego typu walkach drużynowych. W przypadku tego meczu, Konami zapewniła wygraną sobie i Natsuko po poddaniu Ruaki za pomocą Triangle Lancer.

Zwyciężczynie: Konami & Natsuko Tora

Tag Team Match

Bea Priestley & Saki Kashima vs Natsupoi & Himeka

Kolejny Tag Team Match tego dnia. Naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Oedo Tai i Donna del Mondo. Jeszcze nie tak dawno obie frakcje dumie trzymały przy sobie tytuły Artist of Stardom, lecz obecnie są one w posiadaniu Cosmic Angels (Tam Nakano, Mina Shirakawa i Unagi Sayaka). Można powiedzieć, że pojedynek nie miał żadnego znaczenia, bo nie było stawki, o którą dziewczyny mogłyby walczyć. Jednak tutaj chodziło o coś innego – każde zwycięstwo nad stajnią z którą się rywalizuje, jest bardzo cenne. DDM ciągle się rozwija i zamierza przejąć kontrolę nad Stardom… Oedo Tai zaś bardzo zależy na utrzymaniu się na TOPIE. Największą rolę odegrała tutaj Himeka, która robiła najwięcej, i w głównej mierze przysłużyła się wygranej. Jumbo Princess odliczyła Kashimę, wykonując jej Running Power Bomb.

Zwyciężczynie: Natsupoi & Himeka

High Speed Championship Match

AZM vs Mei Hoshizuki

Według wielu opinii mecz Azumi i Mei określany jest mianem “niesamowitego”. Dziewczyny postarały się o to, by walka stała na bardzo wysokim poziomie, więc nie dziwią mnie te wszystkie pochwały. Wynik starcia był z góry wiadomy, aczkolwiek wszyscy nastawiali się na szczególną walkę, która na długo pozostanie w pamięci fanów. AZM i Hoshizuki toczyły wyrównany pojedynek, którego końcówka była niezwykle emocjonująca. Mei próbowała pokonać Azumi roll upem, ale mistrzyni nie dała za wygraną – sama wykorzystała tę akcję i zakończyła walkę na swoją korzyść. AZM zakończy 2020 rok z tytułem High Speed i jestem wręcz pewien, że title run osiemnastolatki potrwa jeszcze długie miesiące.

Zwyciężczyni: AZM

Artist of Stardom Championship Elimination Match

STARS (Mayu Iwatani & Starlight Kid & Gokigen Death) vs Cosmic Angels (Tam Nakano & Mina Shirakawa & Unagi Sayaka)

Kilka dni temu Tam Nakano i spółka zdobyły tytuły Artist of Stardom, co zmieniło trochę obraz walki eliminacyjnej ze STARS. Od dłuższego czasu zauważalne jest napięcie na linii Iwatani-Nakano, które prowadzi do czegoś dużego, ale o tym za moment. W Osace, Cosmic Angels stanęły do pierwszej obrony tytułów mistrzowskich i już na początek miały bardzo trudne zadanie.

Wygrać można było poprzez przypięcie, poddanie, DQ, wyliczenie poza ringowe, a także wyrzucenie rywalki przez trzecią linę!

Gokigen Death jako pierwsza wyeliminowała Unagi Sayakę poprzez O’Connor Roll Pin. Do następnej eliminacji doszło chwilę później, gdy Starlight Kid odliczyła Tam Nakano po wykonaniu Tiger Suplex. Mina Shirakawa pozostała osamotniona i musiała rywalizować SAMA przeciwko wszystkim. Dokonała wielkiej rzeczy, bo najpierw udało się wyeliminować Mayu Iwatani, którą wyrzuciła przez górną linę. W ten sam sposób dokonała eliminacji na Starlight Kid. W ostatniej dwójce zostały Mina i Gokigen Death, Shirakawa uratowała Cosmic Angels odliczając Gokigen i tym samym grupa obroniła pasy Artist of Stardom.

Tuż po walce, Tam Nakano wysłała jasny sygnał, że od teraz skupia się jedynie na Cosmic Angels i frakcja będzie działać całkowicie oddzielnie od STARS.

Tam Nakano: Cosmic Angels jest teraz naszą własnością!

Mayu Iwatani wyzywała Tam Nakano do walki w następnym miesiącu podczas kolejnej gali w Osace. Starlight Kid powiedziała, że chce, aby ona, Mayu i Saya Iida zmierzyły się z Cosmic Angels w starciu o tytuły – propozycja została przyjęta. 

Zostało oficjalnie ogłoszone, że 5 stycznia na Wrestle Kingdom 14, wrestlerki ze Stardom po raz kolejny będą brać udział w najważniejszej gali New Japan Pro Wrestling w roku. Wkrótce podane zostaną informacje na temat zawodniczek, które powalczą w Tokyo Dome.

Zaprezentowano też nowe logo Stardom, które będzie obowiązywać od 2021 roku. Jak widać, jest całkiem estetyczne i przybrało czarno białą kolorystkę.

Wonder of Stardom & SWA Championship Match

Giulia vs Syuri

W co-main evencie doszło do “siostrzanej” walki pomiędzy Giulią i Syuri. Na szali postawione zostały tytuły Wonder of Stardom i SWA Championship. Zwyciężczyni miała zgarnąć oba pasy, w co nie za bardzo chciało mi się wierzyć. Giulia ma za sobą wspaniały rok, trzyma White Belt i otrzymała jeszcze nagrodę Women’s Pro Wrestling Award. Dlatego też twierdziłem, że na Cinderelli na pewno nie przegra. Ciężko było wywnioskować, która ma większe szanse na sukces, ale dawałem większy procent Giulii. Rozwiązanie tej zagwostki okazało się być bardzo proste… padł remis. Chyba najlepsze rozwiązanie z możliwych, bo żadna z nich na remisie nie straciła, a nawet wręcz zyskała. Walczyły przez 30 minut, tworząc pojedynek na wysokim poziomie, w którym żadna ze stron nie uzyskała na tyle przewagi, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcu zabrzmiał gong, który oznaczał upływ limitu czasowego i oficjalnie starcie zakończyło się remisem.

Zwyciężczyni: Remis po upływie limitu czasowego

Mayu Iwatani była gościem specjalnym przy stole komentatorskim. Uraczyła wszystkich swoim komentarzem przy okazji walki wieczoru, w której Utami Hayashishita zmierzyła się z Momo Watanabe.

World of Stardom Championship Match

Utami Hayashishita vs Momo Watanabe

Najbardziej przewidywalna walka na Osaka Dream Cinderella. Można było sobie wierzyć i myśleć, że Momo jakimś cudem odbierze tytuł z rąk Utami, która zdobyła go ponad miesiąc temu w Sendai. Zdetronizowała Mayu Iwatani i zakończyła jej długi title reign z czerwonym pasem. Świetnie poprowadzono Watanabe w trakcie drogi do Dream Cinderelli, bo wygrywała swoje pojedynki i stała się wiarygodną rywalką dla Hayashishity. Ale każdy zdawał sobie sprawę, że nie ma żadnych szans na triumf ze świeżo upieczoną mistrzynią World of Stardom. Dziewczyny dostały sporą ilość czasu na tę walkę i świetnie go wykorzystały. Pojedynek obfitował w wiele zwrotów akcji, toczył się w dynamicznym tempie, a Momo wyglądała na zawodniczkę, która zaraz pokona Utami i wydrze jej z rąk Red Belt. Happy end był jednak przeznaczeniem czerwonowłosej, która ostatkami sił zaaplikowała Watanabe BT Bomb i zachowała tytuł mistrzowski.

Zwyciężczyni: Utami Hayashishita

Chcę bronić tytułu World of Stardom w Nippon Budokan!

Na te słowa Utami odpowiedziała Maika, która pojawiła się po zakończeniu walki. Wyzwała mistrzynię do pojedynku o tytuł World of Stardom.