STARD✪M Nagoya Supreme Fight – Raport

Przyszedł czas na pierwszą dużą galę od Stardomu w 2022 roku. W Nagoyi odbyło się Nagoya Supreme Fight, które było pierwszym PPV japońskiej federacji w tym roku. Kilka korekt w karcie zaszło, ale nie odbiło się to na poziomie show. W najważniejszej walce dnia, Syuri broniła tytułu World of Stardom w pojedynku z Mirai.

5-WAY MATCH

Momo Kogho def. Ruaka, Rina, Fukigen Death, Saki Kashima

Momo zadebiutowała na stardomowej gali PPV, wygrywając 5-Way po eliminacji Ruaki i Riny jako ostatnich zawodniczek w starciu.

FUTURE OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Hanan (c) def. Lady C

Pierwsza obrona tytułu i przede wszystkim pierwsza udana obrona w wykonaniu Hanan, która tytuł zdobyła na grudniowym Dream Queendom, pokonując Ruakę. Dzisiaj jej rywalką była nowa członkini Queen’s Quest, Lady C. Hanan pokonała Lady po wykonaniu jej akcji Backdrop Driver.

Tuż po zakończeniu pojedynku, w ringu zjawiła się zwyciężczyni 5-Way, Momo Kogho, która wyzywała Hanan do starcia o mistrzostwo Future of Stardom, a ta bez wahania je przyjęła.

Risa Sera, Suzu Suzuki, Akane Fujita, Mochi Miyagi i Kurumi Hiiragi że stajni Prominence debiutują w Stardom.

Sera wyzywała Giulię do walki. Prominence zadeklarowało, że chce konkurować z Giulią w marcu na gali w Ryogoku Kokugikan. Zaatakowały one DDM, ale reszta frakcji stanęła w obronie Giulii. Walka była kontynuowana na backstage’u.

TAG TEAM MATCH

Oedo Tai (Momo Watanabe & Starlight Kid) def. Queen’s Quest (Utami Hayashishita & AZM)

Pierwotnie mieliśmy zobaczyć pojedynek pomiędzy Utami Hayashishitą i Momo Watanabe, ale został on przemieniony w tag teamowe starcie QQ vs. Oedo Tai. Azumi wróciła do akcji po brutalnym ataku Momo i razem z Utami próbowały wziąć odwet na Watanabe, która zdradziła Queen’s Quest kilka tygodni temu, dołączając do OT. Tym razem zwycięsko z walki wyszły Starlight Kid i Momo, które po wyrównanej i emocjonującej walce pokonały reprezentację Queen’s Quest.

Mistrzyni High Speed wykończyła AZM po wykonaniu jej efektywnego Spanish Fly z narożnika. Po zakończeniu walki, mikrofon przejęła Momo Watanabe, która rzucała ostre słowa w kierunku Utami.

Powiedziała między innymi to:

„Przez to, że straciłaś czerwony pas, nie masz już żadnej wartości”.

SWA WORLD CHAMPIONSHIP MATCH

Thekla def. Mina Shirakawa

Po zwakowaniu tytułu SWA przez Syuri, Thekla i Mina Shirakawa wyraziły chęć walki o ten uznany w Stardom tytuł mistrzowski. Z racji tego, że Mina w ostatnim czasie była mocno promowana w federacji, a Thekla niedawno zadebiutowała, spodziewałem się wygranej tej pierwszej. Zwycięstwo „Pani pająk” po ponad 9-minutowej batalii nieco zaskoczyło. Można już uznawać pas SWA World za DDM-owskie trofeum? Można, jak najbardziej, bo kolejna zawodniczka z tej frakcji go posiada.

GODDESS OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

FWC (Koguma & Hazuki) def. DDM (Maika & Himeka)

Ten pojedynek był nieco pozbawiony większych emocji z powodu tego, że już z góry było wiadome, że FWC obronią swoje tytuły. Nie tak dawno pokonały Syuri i Giulię, wykorzystując title shota zdobytego po zwycięstwie w Goddess of Stardom Tag League. Pierwsza obrona pasów przypadła na starcie z byłymi czempionkami, Himeką i Maiką. Koguma i Hazuki zapewniły sobie wygraną po wykonaniu na Himece akcji Fukuoka Double Crazy.

WONDER OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Saya Kamitani (c) def. Unagi Sayaka

Mam pewien problem z bookowaniem białego pasa. Od czasu zwakowania tytułu przez Arisę Hoshiki w 2020 roku, tylko przy Giulii White Belt wyglądał bardzo dobrze. Ciekawy run, z ciekawymi pojedynkami i kapitalnym feudem z Tam Nakano. Potem mieliśmy jako takie panowanie Nakano, które nie było złe, ale wymagałem od niego zdecydowanie więcej. Saya Kamitani zaczyna od obrony z Unagi Sayaką, która już o ten pas walczyła – UWAGA… Oczywiście z Tam Nakano. Zbyt często powtarzają się pretendentki, to jest głównym problemem w mojej opinii. Saya wygrała po tradycyjnym finishu z wykonaniem Phoenix Splasha. Liczę, że następnymi rywalkami Sayi będą wrestlerki, które jeszcze nie miały okazji walczyć o tytuł Wonder of Stardom.

Oficjalny plakat tegorocznej Cinderelli, na którym na głównym planie widzimy Sayę Kamitani.

Tegoroczny turniej Cinderella Tournament rozpocznie się 3 kwietnia, a jego finał zaplanowano na 29 dzień kwietnia.

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP TITLE SHOT 

Mayu Iwatani vs. Giulia

Przed galą poinformowano nas o tym, że Tam Nakano nie będzie zdolna do rywalizacji, więc opuści galę Nagoya Supreme Fight. Z tego powodu 3-Way zmienił się w Singles Match o miano pretendentki do tytułu World of Stardom. Mayu Iwatani i Giulia stoczyły wyrównaną batalię o title shota, która swojego końca nie miała, więc zakończyła się po upływie 30-minutowego limitu czasowego.

Mayu Iwatani powiedziała:

„Nie chcę grać w tak bolesną grę. Jeśli wygrasz pierwszego dnia, drugiego czeka Cię obrona tytułu. W takim przypadku, lepiej byłoby dla Ciebie, gdybyś przystąpiła do walki 27 marca”.

Z tego względu, Rossy Ogawa postanowił, że obie dostaną szansę na walkę o Red Belt podczas marcowego show w Ryogoku Sumo Hall, które odbywać się będzie w dniach 26/27 marca.

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Syuri (c) def. Mirai

Po niesamowitej walce, do której doszło na Dream Queendom pomiędzy Syuri i Utami Hayashishitą, która zakończyła się zdobyciem tytułu World of Stardom przez Syuri, teraz mistrzynię czekało pierwsze wyzwanie w kwestii obrony czerwonego pasa, a jej oponentką była Mirai. Fani byli nim zachwyceni, czego wyraz dali na Twitterze, gdzie oceniali go w samych superlatywach. Mirai pokazała się z doskonałej strony, udowadniając, że w przyszłości będzie czołową graczką w federacji.  Syuri standardowo, topowy poziom i kolejna wygrana po wykonaniu zmodyfikowanej akcji One Winged Angel, która jak wiemy jest finisherem Kenny’ego Omegi.

Po zakończeniu starcia, w ringu zjawiła się Giulia, która miała do przekazania kilka słów:

„Nigdy nie próbowałam walczyć o czerwony pas. W Ryogoku Kokugikan spróbuję po raz pierwszy, w pojedynku z Tobą, Syuri”.

 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl