STARD✪M Grand Final Dream Cinderella – Raport

Wracamy do rzeczywistości po świetnym turnieju, jakim był tegoroczny 5 Star Grand Prix. Dzisiejszego poranka w Osaka Jo Hall odbyła się pierwsza duża gala Stardom od czasu turniejowych zmagań. Jedną z głównych atrakcji Grand Slam Cinderelli był ringowy powrót Hazuki. W dwóch głównych walkach wieczoru doszło do starć o mistrzostwa Wonder i World of Stardom, w których obronie stawały Tam Nakano i Utami Hayashishita.

TAG TEAM MATCH

Lady C & Waka Tsukiyama vs. Saki Kashima & Rina

W pierwszej walce dnia, którą można było oglądać za darmo w serwisie YouTube, Lady i Waka Tsukiyama zawalczyła z duetem Saki Kashima oraz Rina. Drużyna Oedo Tai wyszła z pojedynku zwycięsko, ale na tym ich występ się nie zakończył. Saki chwyciła za mikrofon i rzuciła wyzwanie Syuri na walkę o tytuł SWA, które potem zostało oficjalnie zaakceptowane i pojedynek odbył się w późniejszej części show.

Zwyciężczynie: Saki Kashima & Rina

FUTURE OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Unagi Sayaka vs. Ruaka

W openerze gali Unagi Sayaka postawiła na szali mistrzostwo Future of Stardom, które posiadała już od dłuższego czasu. Jej rywalką była młoda członkini Oedo Tai, czyli niedawna debiutantka w 5 Star GP – Ruaka. Nic nie zapowiadało scenariusza, w którym Unagi Sayaka traci pas na rzecz młodszej pretendentki i taki rezultat nie był raczej brany pod uwagę na poważnie. Rossy Ogawa poszedł w zaskoczenie i zabookował wielki sukces 17-letniej zawodniczki, która zdobyła swój pierwszy solowy tytuł w karierze.

Tuż po zakończeniu batalii w ringu niespodziewanie pojawiła się Lady C, która bez owijania w bawełnę skierowała się ku nowej czempionce i ogłosiła, że będzie jej pierwszą oponentką w starciu o złoto Future.

Stardom ogłosiło kolejne duże gale, które odbędą się w listopadzie i grudniu. 

3 listopad – Kawasaki Super Wars

27 listopad – Tokyo Super Wars

18 grudnia – Osaka Super Wars

29 grudnia – Dream Queendom

TAG TEAM MATCH

Cosmic Angels (Mina Shirakawa & Mai Sakurai) vs. Marvelous (Rin Kadokura & Maria

W następnej kolejności do rywalizacji przystąpiły zespoły złożone z Miny Shirakawy i Mai Sakurai oraz dwójki Maria & Rin Kadokura. Reprezentantki Marvelous po solidnym Tag Team Matchu triumfowały nad Cosmic Angels, a zwycięski pin zdobyła Kadokura.

Zwyciężczynie: Marvelous (Rin Kadokura & Maria)

HIGH SPEED CHAMPIONSHIP MATCH

Starlight Kid vs. Fukigen Death

Nowa mistrzyni High Speed zmierzyła się z osobą, która doświadczeniem przewyższa praktycznie cały roster Stardom. Fukigen Death stanęła przed szansą na ponowne wejście w posiadanie słynnego pasa High Speed i powiększeniem ilości zdobytych przez siebie tytułów mistrzowskich w swojej bogatej karierze. Niestety walka nie ułożyła się po myśli Kaori Yoneyamy i Starlight Kid zachowała złoto przy sobie.

Zwyciężczyni: Starlight Kid

ARTIST OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

DDM (Himeka & Maika & Natsupoi) vs. Queen’s Quest (Momo Watanabe & AZM & Saya Kamitani)

Świeżo upieczone mistrzynie Artist of Stardom, czyli Donna del Mondo w składzie: Himeka & Maika i Natsupoi – stanęły w obronie nowo zdobytych pasów w starciu z Queen’s Quest, które reprezentowały Momo Watanabe, AZM i Saya Kamitani. Jeśli ktoś liczył na zmianę mistrzyń, to mógł się zwyczajnie przeliczyć, bo DDM niedawno wygrały tytuły i nie było szans, by tak szybko je utraciły. W Osaka Jo Hall miały wymagające rywalki, ale drużyna na czele której stała Momo Watanabe nie dała rady i musiała uznać wyższość frakcji liderowanej przez Giulię.

Zwyciężczynie: DDM (Himeka & Maika & Natsupoi)

SINGLES MATCH

Koguma vs. Hazuki

Nadszedł czas na wielki powrót osoby, na którą czekali z utęsknieniem wszyscy fani joshi puroresu. Po prawie dwuletnim rozbracie z kwadratowym pierścieniu do ringu wróciła Hazuki, która stoczyła pojedynek z Kogumą. Publika zebrana w Jo Hall reagowała żywiołowo na 24-latkę, można było poczuć tę magię i wyjątkowość, którą potrafi wytworzyć Wilde Heart. Po świetnej batalii rezultat walki był zdecydowanie korzystnieszy dla gwiazdy Oedo Tai, bo to ona wygrała i to jeszcze po wykonaniu efektownego Brainbuster.

Zwyciężczyni: Hazuki

Po walce Hazuki zapytała się Kogumy, czy ta jest chętna na partnerowanie jej i wspólny udział w zbliżającym się turnieju Goddess of Stardom Tag League. Koguma nie zastanawiała się długo i po krótkiej chwili zgodziła się na propozycję ex HZK.

5 STAR GP CONTRACT & SWA WORLD CHAMPIONSHIP MATCH

Syuri vs. Saki Kashima

Syuri postawiła naprawdę sporo na szali w swoim pojedynku z Saki Kashimą. Kontrakt na walkę o Red Belt wygrany w 5 Star Grand Prix i mistrzostwo SWA World. Mogła stracić te dwa ważne tytuły i finalnie pozostać w pustymi rękoma. Kashima nie dała tak łatwo za wygraną i sprawiała pochodzącej z Filipin Japonce sporo problemów, aż ta musiała sięgnąć po Figure Four Leglock, po którym dopiero mogła wznieść ręce w geście zwycięstwa.

Zwyciężczyni: Syuri

WONDER OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Tam Nakano vs. Mayu Iwatani

Starcie przyjaciółek, odwiecznych rywalek i byłych kompanek ze stajni STARS i głównych gwiazd World Wonder Ring Stardom – możecie nazywać ten pojedynek jak chcecie, bo w ringu spotkały się ze sobą topowe wrestlerki Stardomu, które razem stworzyły 30-minutową batalię, która totalnie wykończyła obie zawodniczki i ostatecznie nie poznaliśmy tej lepszej, ponieważ walka zakończyła się remisem. A więc Nakano po raz czwarty w swoim title reignie broni White Beltu i nie pozwala wypuścić pasa ze swych rąk.

Zwyciężczyni: Remis

Gdy Tamu chciała opuścić arenę na jej drodze stanęła Unagi Sayaka, która pojawiła się tylko w jednym celu – rzucić swojej przyjaciółce wyzwanie do walki o mistrzostwo Wonder of Stardom. Sayaka pokonała Nakano w trakcie 5 Star GP, więc z miejsca zyskała title shota na tytuł posiadany przez Tam.

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Utami Hayashishita vs. Takumi Iroha

7 obrona Red Beltu przez Utami Hayashishitę, której panowanie mistrzowskie trwa już prawie okrągły rok. Praktycznie każdy pojedynek Red Queen to bardzo długi spektakl, który może spokojnie kandydować na walkę roku w Stardom. W kolejnej już obronie czerwonego pasa Hayshishita musiała stanąć naprzeciw doświadczonej Takumi Irohy, która w swojej karierze wygrywała dużo, ale najważniejszego tytułu Stardomu jeszcze nie posiadała. Bitwa w Osace trwała czasowo podobnie, jak co-main event, aczkolwiek w tym przypadku wynik nie był już remisowy i to Utami po wykonaniu BT Bombu w końcówce walki zwyciężyła starcie.

Zwyciężczyni: Utami Hayashishita