STARD✪M Dream Cinderella 2021 in Summer – Raport

Za nami ostatnia duża gala od Stardom przed zbliżającym się wielkimi krokami turniejem 5 Star Grand Prix, który swój początek będzie miał w sierpniu. Dream Cinderella in Summer odbyła się w Yokohamie. W karcie gali znalazło się sześć pojedynków, z czego w większości na szali zostały postawione główne mistrzostwa federacji. Poznaliśmy nową mistrzynię Future of Stardom, Tam Nakano broniła tytułu Wonder w starciu z Sayą Kamitani, a w main evencie Utami Hayashishita podejmowała liderkę Oedo Tai – Natsuko Torę.

TAG TEAM GAUNTLET MATCH

Oedo Tai (Konami & Fukigen Death) vs. Maika & Lady C vs. Hanan & Hina vs. Saki Kashima & Rina 

Na otwarcie fani zebrani na arenie w Yokohamie dostali pojedynek tag teamowy, który odbywał się na zasadach Gauntlet, czyli po eliminacji jednej z drużyn do walki dołączały kolejne i tak dalej. Pojedynek wygrały członkinie stajni Oedo Tai, którą w tym starciu reprezentowały Konami i nowa twarz frakcji, Fukigen Death.

Zwyciężczynie: Oedo Tai (Konami & Fukigen Death)

TAG TEAM MATCH

MOMOAZ (Momo Watanabe & AZM) vs. Oedo Tai (Starlight Kid & Ruaka)

Następnie do akcji wkroczyły Momo Watanabe i AZM, które zmierzyły się z świeżą krwią Oedo Tai, czyli Ruaką i tą, która niedawno zasiliła ich szeregi – heelową Starlight Kid. Walka dająca spore pole do popisu młodym zawodniczkom, przy których Momo Watanabe jest weteranką ringu. Bardzo podoba mi się przemiana Kid, bo zmiana charakteru i przejście do OT, otwiera przed nią dużo nowych możliwości. Momo i Azumi sobie wygrały, a dla jednej z uczestniczek starcia nie był to jeszcze koniec tego wieczoru.

Zwyciężczynie: MOMOAZ (Momo Watanabe & AZM)

FUTURE OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Mina Shirakawa vs. Unagi Sayaka

Nadszedł czas na pojedynek, którego zwyciężczyni przejmie zwakantowany przez Sayę Iidę tytuł Future of Stardom. Po przejściu walk kwalifikacyjnych do boju przystąpiły Mina Shirakawa i rewelacja ostatnich miesięcy Unagi Sayaka. Dla obu wrestlerek była to najważniejsza walka w karierze, a ewentualny sukces mógł wznieść je wyżej w hierarchii organizacji. Tak naprawdę ciężko było tutaj wskazać faworytkę, bo obie zasłużyły na to wyróżnienie i docenienie ciężkiej pracy, którą wykonały na przestrzeni roku spędzonego w Stardom.

Finalnie tytuł zdobyła Shirakawa, która dołożyła do swojej kolekcji jeszcze jedno złoto po mistrzostwie Artist of Stardom. Unagi nie pozostała z pustymi rękoma, bo Syuri zaoferowała jej walkę o pas SWA World, jako nagrodę za jej dokonania.

Zwyciężczyni: Mina Shirakawa

GODDESS OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

ALK (Syuri & Giulia) vs. STARS (Mayu Iwatani & Koguma)

Pomału zaczyna brakować rywalek dla duetu Syuri-Giulia, które od czasu zdobycia tytułów Goddess pewnie bronią ich w każdym pojedynku mistrzowskim. Tym razem na drodze czempionek stanęły Mayu Iwatani i powracająca do federacji Koguma. Nie należało się spodziewać jakiejkolwiek zmiany w kwestii pasów, bo title reign głównych postaci DDM raczej potrwa jeszcze długo. Mayu i Koguma były tak zwanymi rywalkami przejściowymi, które zagrożą mistrzyniom, ale ostatecznie tytułów nie zgarną.

Zwyciężczynie: Giulia & Syuri

WONDER OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Tam Nakano vs. Saya Kamitani

Na szali drugi najważniejszy tytuł w Stardom + dwie świetne wrestlerki, które są w stanie zrobić w ringu coś wyjątkowego = showstealer. Może nie było to starcie na miarę arcydzieła w wykonaniu Utami i Syuri, ale jeden z lepszych meczy w ostatnim czasie, na który warto rzucić okiem. Kamitani wygrała Cinderella Tournament, co z miejsca dało 25-letniej gwieździe młodego pokolenia title shota na wybrany tytuł mistrzowski. Ona wybrała White Belt, który obecnie jest w posiadaniu Tam Nakano, więc zadanie przed nią było niezwykle ciężkie.

Członkini Queen’s Quest robiła co mogła, aby odebrać tytuł z rąk Nakano, lecz ta po raz kolejny z zimną krwią utrzymała biały pas przy sobie. To jeszcze nie ten czas, by miała żegnać się z tytułem, o który starała się prawie 3 lata.

Zwyciężczyni: Tam Nakano

Po zakończeniu walki w ringu pojawiła się Starlight Kid, a jej celem była Tam Nakano, której rzuciła wyzwanie do walki o mistrzostwo Wonder of Stardom. Mistrzyni przyjęła je bez wahania.

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Utami Hayashishita vs. Natsuko Tora

Main event, w którym na szali znalazł się Red Belt, niestety zakończył się nieszczęśliwym wypadkiem Natsuko Tory. Liderka Oedo Tai przystąpiła do najważniejszej walki w swojej dotychczasowej karierze, ale nie była w stanie jej nawet dokończyć. Przykra sytuacja, która może niestety wykluczyć Natsuko z uczestnictwa w 5 Star Grand Prix 2021, jeśli kontuzja okaże się poważna.

Hayashishita zachowała tytuł, ale na pewno nie tak wyobrażała sobie kolejną obronę Wonder of Stardom Title. Starcie potrwało trochę ponad 11 minut i musiało zostać przerwane z powodu urazu Tory. Nieprzyjemny finisz Dream Cinderelli, która całościowo wypadła bardzo dobrze. Szkoda, że w main evencie wydarzyła się taka rzecz i nie było możliwości zakończyć walki w normalny sposób.

Zwyciężczyni: Utami Hayashishita