STARD✪M All Star Dream Cinderella – Raport

All Star Dream Cinderella to zdecydowanie najważniejsza gala w historii federacji Rossy’ego Ogawy. Dzisiaj rano oczy fanów joshi puroresu zwrócone były w jedno miejsce… Nippon Budokan Hall, które gościło najlepsze wrestlerki Stardom w swoich murach. Początek gali był dostępny na oficjalnym kanale Stardom w serwisie YouTube, a dalsza część już w systemie pay-per-view w japońskiej telewizji.

Powyżej link do dwóch pierwszych starć, które federacja transmitowała na swoim kanale YouTube

Plakat promujący All Star Dream Cinderellę na zewnątrz budynku Nippon Budokan Hall

Wnętrze areny Budokan w trakcie gali

Swoje pozdrowienia i gratulacje dla federacji z okazji dziesięciolecia przesłali: Mistrzyni kobiet NXT Io Shirai, weteranka Stardom Kairi Sane i legenda NJPW Hiroshi Tanahashi.

Najważniejsze show w historii Stardom rozpoczęła walka o mistrzostwo High Speed, w której AZM zmierzyła się z NatsuPoi, następnie fani mogli zobaczyć starcie o tytuły Goddess of Stardom pomiędzy DDM i Oedo Tai. W dwóch głównych pojedynkach dnia, Utami Hayashishita broniła World of Stardom Championship w starciu z Sayą Kamitani, a w wielkim main evencie Giulia stoczyła Hair vs Hair Match z Tam Nakano – na szali znalazł się tytuł Wonder of Stardom.

HIGH SPEED CHAMPIONSHIP MATCH

AZM (c) vs. NatsuPoi

W openerze Cinderelli, który dostępny jest na kanale Stardom na platformie YouTube – AZM stoczyła energiczny pojedynek z NatsuPoi. Reprezentantka DDM pojawiła się w ringu z jednym celem, którym oczywiście było zdobycie tytułu, na który ma chrapkę od jakiegoś czasu. Azumi wystąpiła w nowym stroju, który stracił już fioletowe barwy i był pokryty bielą. Mistrzyni od razu po pierwszym gongu ruszyła w kierunku Natsu, rozpoczynając obronę swojego tytułu. Pojedynek momentalnie stał się dynamiczny, a dziewczyny z minuty na minutę zwiększały tempo walki. Gdy NatsuPoi poczuła krew, zaczęła szykować się do wykończenia AZM… trzy German Suplexy pod rząd i jeden zmodyfikowany doprowadził ją do wygranej.

Zwyciężczyni: NatsuPoi

NatsuPoi z świeżo zdobytym tytułem High Speed i pucharem za wygraną

GODDESS OF STARDOM CHAMPIONSHIP TAG TEAM MATCH

Donna del Mondo (Himeka & Maika) (c) vs. Oedo Tai (Natsuko Tora & Saki Kashima)

W drugiej walce dnia na szali znalazły się tytuły Goddess of Stardom, które od kilkunastu dni dzierżą na swych barkach Himeka i Maika. Na Cinderelli rywalkami DDM były liderka Oedo Tai Natsuko Tora i Saki Kashima. Ostatnio dość często zmieniały się mistrzynie, więc nie byłoby zaskoczenia, gdyby i teraz doszło do zmiany posiadaczek mistrzostwa Goddess. Himeka i Maika zjawiły się w arenie w nowych strojach (dzisiaj to wszystkie panie mają nowe) i przystąpiły do obrony tytułów. Z początku mogliśmy widzieć dominację OT, lecz z czasem szala zwycięstwa zaczęła się przechylać w kierunku DDM… i tak pozostało do samego końca walki. Łączone akcje Himeki i Maiki rozłożyły Kashimę na łopatki, po czym doszło już do przypięcia Saki po wykonaniu Michinoku Driver przez Maikę i DDM-owski duet obronił złoto.

Zwyciężczynie: Donna del Mondo (Himeka & Maika)

ALL STAR RUMBLE

Nadszedł czas na All Star Rumble, w którym udział wzięły obecne wrestlerki z rosteru Stardom, ale też i legendy joshi puroresu.

Poniżej lista wrestlerek, które pojawiły się w starciu i ich numery, z którymi wychodziły do walki:

1. Starlight Kid

2. Mei Hoshizuki

3. Gokigen Death

4. Momoe Nakanishi

5. Koguma

6. Unagi Sayaka

7. Saya Iida

8. Mina Shirakawa

9. Yuna Manase

10. Emi Sakura

11. Lady C

12. Kyoko Inoue

13. Ruaka

14. Rin Kadokura

15. Hiroyo Matsumoto

16. Miho Wakizawa

17. Mima Shimoda

18. Bea Priestley

19. Haruka Yuri

20. Hiromi Mimura

21. Yoko Bito

22. Yuzuki Aikawa

23. Chigusa Nagayo

24. Kikutaro

Pojedynek był zacięty, zawodniczki dosyć szybko się eliminowały i w taki sposób dotrwaliśmy do końcowej fazy All Star Rumble, w której znalazły się Yuzuki Aikawa, Mina Shirakawa i Unagi Sayaka. Tak, jak przewidywałem w zapowiedzi… wygrała Sayaka, która po ostatnich porażkach w Unagi 7 Series dobiła się w końcu do solowego zwycięstwa i to nie byle jakiego. Sayaka wyeliminowała jako ostatnią Aikawę, wyrzucając ją ponad trzecią liną.

Zwyciężczyni: Unagi Sayaka

SINGLES MATCH

Momo Watanabe vs. Nanae Takahashi

Kiedyś rzucę to wszystko i wyjadę w Bieszczady, zabiorę z sobą Momo Watanabe i założę tam federację wrestlingu, w której 20-latka dostanie należyty push i zgarnie główne mistrzostwo. Żarty, żartami, ale wygląda na to, że Rossy Ogawa nie ma poważnych planów względem Momo i będzie się ona tułać w mid-cardzie i przegrywać każde starcie. Na Cinderelli jej rywalką była doświadczona joshi i jedna z osób, które założyły Stardom – Nanae Takahashi. Walka była piękna, dużo się w niej działo, Momo wypadła rewelacyjnie, a Takahashi zaliczyła jeden z najlepszych swoich występów w ostatnich latach. Wydawało się, że to dobry moment na duże zwycięstwo Watanabe… ale nic z tych rzeczy, bo pojedynek wygrała Nanae, kończąc tym samym marzenia Momo na sukces w legendarnym dla pro wrestlingu miejscu.

Zwyciężczyni: Nanae Takahashi

SWA CHAMPIONSHIP MATCH

Syuri (c) vs. Konami

Lubię czasem sobie ponarzekać na Rossy’ego Ogawę, że zwleka z przyznawaniem tytułów moim ulubionym zawodniczkom – cóż… takie jest życie. Konami od czasu pamiętnego heel turnu i przyłożenia ręki do zakończenia bytu Tokyo Cyber Squad nie wygrała znaczącego starcia i ciągle czeka na chwilę, w której będzie mogła wznieść do góry solowy laur w postaci tytułu mistrzowskiego. Jej walka z Syuri należała do tych, w których nie była faworytką, ale miała spore szanse na końcowy sukces. Mecz jest godny polecenia, Syuri i Konami stworzyły kapitalne widowisko i rozruszały publikę przed głównym daniem, które miało wkrótce nadejść. Finish tego starcia należał do członkini DDM, która wygrała bitwę na dźwignię i poddała oponentkę za pomocą swojej akcji submissionowej.

Zwyciężczyni: Syuri

SINGLES MATCH

Mayu Iwatani vs. Yoshiko

Ikona Stardomu vs. kobieta, która dosłownie potrafi niszczyć swoje rywalki. Pojedynek, na który czekała większość fanów Stardom, choć powrót Yoshiko do federacji nie wzbudził entuzjazmu… nic dziwnego w sumie. Mayu świętuje swoje 10-lecie na ringach World Wonder Ring Stardom, więc porażka z obecną gwiazdą Seadlinnng nie wchodziła dzisiaj w grę. Liczyło się tylko zwycięstwo, o które Iwatani musiała długo powalczyć. Yoshiko przeważała i jasno postawiła swoje warunki, do których Mayu musiała się dostosować. Nie oznaczało to jednak tego, że nie mogła się przeciwstawić brutalnej wrestlerce i ruszyć po ewentualne zwycięstwo. Walka toczyła się w szybkim tempie, padało dużo ciosów i uderzeń nogami – ogólnie rzecz biorąc wykańczający mecz. Icon of Stardom resztkami sił wykonała to, co należało wykonać, czyli Moonsault z narożnika i odliczyła Yoshiko.

Zwyciężczyni: Mayu Iwatani

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Utami Hayashishita (c) vs. Saya Kamitani

Utami Hayashishita jest niczym Man City w tym sezonie Premier League – walec nie do przejścia, który detronizuje wszystko, co wejdzie mu w drogę. Na Cinderelli spotkała się z dobrze sobie znaną rywalką, którą była Saya Kamitani. 24-latka szturmem wdarła się do main-eventowego obrazka, gdy wyzwała Utami do walki po zakończeniu jej starcia z Maiką na 10th Anniversary Show w Korakuen Hall. Ruszył więc storyline, podczas którego Saya na każdym kroku pokazywała Hayashishicie, że jest godna walki o Red Belt i że jest w stanie pokonać ją w Budokan Hall. Wspólną historię już miały, więc przyszedł czas napisać jej nowy rozdział, który zapoczątkowała dzisiejsza walka. Kamitani błyszczała niczym największa gwiazda, udowadniając światu, że zasługuje na cały spotlight, który teraz na nią spada. Utami weszła do walki jako pewna siebie mistrzyni, która idzie po swoje i nie ogląda się za głowę – zero sentymentów na czas walki ze swoją przyjaciółką. Zwłaszcza, że na konferencji przed galą dosyć mocno ją spoliczkowała i rozwścieczyła swoim zachowaniem. Dziewczyny pokazały klasę, tworząc wspaniałe widowisko na oczach tysięcy fanów zebranych w Nippon Budokan Hall. W pewnym momencie pomyślałem sobie, że ta dziewczyna faktycznie może wygrać z Utami i odebrać jej tytuł World of Stardom. Hayashishita dopięła jednak swego i końcowe minuty starcia prowadzone były pod jej dyktando, które zakończyło się BT Bombem i obroną tytułu mistrzowskiego przez czerwonowłosą wrestlerkę.

Zwyciężczyni: Utami Hayashishita

Niespodziewanie po zakończeniu walki zjawiła się Bea Priestley, która stanęła przed Utami, wzięła mikrofon i wyzywała ją do walki o mistrzostwo World of Stardom. Brytyjka już kiedyś posiadła ten tytuł, więc teraz stanie przed szansą na ponowne wejście w jego posiadanie. 

WONDER OF STARDOM CHAMPIONSHIP HAIR VS HAIR MATCH

Giulia (c) vs. Tam Nakano

Przyszła chwila na main event, który elektryzował wszystkich fanów joshi puroresu. Z jednej strony Giulia – mistrzyni Wonder of Stardom, która panuje już od dawna i staje się główną gwiazdą Stardom. Po drugiej stronie doświadczona Tam Nakano, dla której otwiera się życiowa szansa na zdobycie White Belt, o którym przecież tak marzy od dawna. Stypulacją walki był Hair vs Hair Match, którego zasady są dobrze znane każdemu fanowi wrestlingu. Nakano zrobi wszystko, by pokonać odwieczną rywalkę, zdobyć tytuł i doprowadzić ją do utraty swoich platynowych włosów i przy okazji zakończyć długotrwały feud swoim zwycięstwem.

Czwarty pojedynek Nakano i Giulii w historii stał pod znakiem intensywności, technicznego wrestlingu, nutki brutalności, jaką widzimy na filmiku powyżej i zaskakujących zwrotów akcji, które mogliśmy zobaczyć w trakcie starcia. Tamu postawiła wszystko na jedną kartę, bo innego wyjścia nie miała. Wykorzystała prawie cały swój arsenał ruchów, w pewnych momentach traciła wiarę w swoje zwycięstwa, a liderka DDM nadal trzymała się na nogach. Giulia nie dawała za wygraną i coraz odważniej poczynała sobie w tym pojedynku – wykonała niebezpieczny Piledriver na stolik, który praktycznie wykończył Nakano i dał Giulii sygnał, że to jest ta chwila, w której musi postawić kropkę nad i. Finał tej historii miał być jednak zgoła odwrotny i zakończył się wielkim sukcesem Tam Nakano, która po wszystkich napotkanych na swej drodze problemach – zwyciężyła i zdobyła upragniony White Belt. 

Zwyciężczyni: Tam Nakano

Porażka Giulii oznaczała, że musi pożegnać się ze swoimi włosami, bo takie są zasady Hair vs Hair Matchy. Tuż po zakończeniu starcia rozpoczął się proces ścinania i była już mistrzyni Wonder of Stardom zaczęła być obcinana na popularnego jeżyka. 

Na backstage’u strzyżenie dobiegło końca i Giulia została praktycznie całkowicie pozbawiona swoich platynowych włosów…