STARD✪M 10th Anniversary Show in Korakuen Hall – Raport

Pierwsza gala PPV od STARDOM w nowym roku już za nami. Dzisiaj wczesnym porankiem odbyło się 10th Anniversary Show w Korakuen Hall. W karcie znalazło się 7 walk, w tym te najważniejsze Giulii z Natsuko Torą, gdzie na szali znalazł się tytuł Wonder of Stardom i Utami Hayashishity z Maiką, które powalczyły o mistrzostwo World of Stardom. 

Przed rozpoczęciem show na telebimie ukazał się filmik video, na którym Yoshiko mówi, że daje STARDOM tydzień na odpowiedź w kwestii jej wyzwania, które rzuciła STARS i reszcie rosteru na Year end Climax 2020.

Future Of Stardom Championship Match

Saya Iida Vs Unagi Sayaka

W pierwszej walce dnia, Saya Iida broniła tytułu Future w pojedynku z Unagi Sayaką. Dla Iidy była to pierwsza obrona pasa od czasu zdobycia mistrzostwa. Jak pisałem w zapowiedzi, tak też się stało, bo Saya zachowała tytuł przy sobie. Pojedynek stał na dobrym poziomie i został zakończony po tym, jak mistrzyni zaaplikowała Unagi swoją akcję kończącą.

Zwyciężczyni: Saya Iida

Singles Match

Natsupoi vs Konami

Następnie przeszliśmy do konfrontacji dwóch zawodniczek, które preferują zupełnie inny styl walki. Dla Poi był to pierwszy singlowy pojedynek na gali PPV. W ostatnim czasie jest trochę bardziej promowana i w starciu z Konami była wskazywana jako faworytka. Walka zakończyła się jednak w nieprzewidywalny sposób, bo poprzez dyskwalifikację, do której doprowadziła Konami. Członkini Oedo Tai założyła Natsu krzesło na szyję i zapięła jej Triangle Lancer i sędzia przerwał walkę.

Zwyciężczyni: Natsupoi poprzez dyskwalifikację

High Speed Championship Match

AZM vs Kaori Yoneyama

Kaori Yoneyama wróciła do swojego oryginalnego gimmicku, w którym walczyła za dawnych lat. Na dzisiejszym Anniversary Show stanęła przed szansą na zdobycie High Speed Championship. Ostatnim razem jako Gokigen Death, walczyła z Azumi na Sendai Cinderelli, gdzie poległa. W tym przypadku było podobnie, aczkolwiek walka trwała o wiele dłużej i stała na wyższym poziomie. AZM wykonała Kaori Flying Armbar z przejściem do Octopus Stretch, po którym Yoneyama się poddała.

Zwyciężczyni: AZM

Po zakończeniu walki Azumi zapytała, kto będzie jej następną rywalką. Do ringu zaczęła zmierzać Natsupoi, która rzuciła mistrzyni wyzwanie do walki o pas High Speed.

Na swoim twitterowym koncie, STARDOM ogłosiło, że Natsupoi podpisała kontrakt z organizacją i od dziś jest oficjalną członkinią rosteru federacji Rossy’ego Ogawy.

Singles Match

Tam Nakano vs Starlight Kid

Liderka Cosmic Angels kontra zawodniczka, która zawsze błyszczy w ringu. Wydawało się, że w Korakuen dostaniemy mecz Nakano vs Iwatani, lecz tę walkę pozostawiono na galę w Nippon Budokan. Starlight Kid stoczyła być może swój najlepszy pojedynek w karierze – fani są zachwyceni tym, co zobaczyli w wykonaniu Tamu i Kid. Ostatnią akcją walki był Tiger Suplex, który Nakano zaaplikowała Starlight i wygrała pojedynek.

Zwyciężczyni: Tam Nakano 

Fatal 4-Way Elimination Tag Team Match

Donna del Mondo (Himeka & Syuri) vs Queen’s Quest (Momo Watanabe & Saya Kamitani) vs STARS (Mayu Iwatani & Ruaka) vs Oedo Tai (Saki Kashima & Bea Priestley)

Trzecim od końca pojedynkiem był wieloosobowy mecz tag teamowy, w którym spotykały się ze sobą reprezentacje Donna del Mondo, Queen’s Quest, STARS i Oedo Tai. Zwroty akcji, dynamiczna akcja i chaos – to już standard w takich walkach. Jako pierwsze odpadły Mayu Iwatani i Ruaka, następnie z walką pożegnały członkinie Oedo – Bea Priestley i Saki Kashima. W finałowej dwójce pozostały Momo Watanabe i Saya Kamitani oraz Syuri z Himeką. Wygraną Queen’s Quest zapewniła Kamitani, która przypięła Jumbo Princess po wykonaniu jej Star Crusher.

Zwyciężczynie: Queen’s Quest (Momo Watanabe & Saya Kamitani)

Wonder of Stardom Championship Match

Giulia vs Natsuko Tora

W co-main evencie, Giulia broniła tytułu Wonder of Stardom w starciu z liderką Oedo Tai Natsuko Torą. W zapowiedzi wspomniałem, że stypulacja będzie sprzyjać Torze, która miała do dyspozycji przeróżne bronie, dozwolone były nieczyste zagrania i ingerencje koleżanek ze stajni. Wiele rzeczy się działo… Natsuko miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Był złamany stół po wykonanym Splashu z narożnika na Giulii, użycie krzeseł i pomoc Oedo Tai, które ciągle pomagały Natsuko w batalii z mistrzynią. W pewnym momencie Giulia została opluta substancją green-misto podobną i Tora miała otwartą drogę do zwycięstwa. Stało się jednak na odwrót, bo to Giulia poszła za ciosem, poradziła sobie z przeciwnościami i obroniła tytuł, przypinając Torę po wykonaniu Glorious Driver.

.

Zwyciężczyni: Giulia

World of Stardom Championship Match

Utami Hayashishita vs Maika

Dla Maiki był to najważniejszy pojedynek w karierze. Od czasu jej debiutu w organizacji Rossy’ego Ogawy minął grubo ponad rok, a ona w tym czasie zaliczyła ogromny progres. Gdyby title reign Utami trwał nieco dłużej, można by było oczekiwać zmiany mistrzyni, a tak? Pewne było, że Hayashishita zachowa tytuł. Nie znaczy to, że przyszło jej to w łatwy sposób, bo Maika postawiła swoje warunki i zaliczyła wybitny mecz przeciwko liderce Queen’s Quest.

Piękne kontry, dynamiczne ataki, Superplex z narożnika, czy wymiany German Suplexów, które wyglądały wybornie. Utami poszła za ciosem, próbowała wykonać BT Bomb, lecz Maika za każdym razem unikała tej akcji. W pewnym momencie przejęła inicjatywę nad walką i była naprawdę blisko zwycięstwa. Utami Hayashishita w końcu się ocknęła i ruszyła po wygraną – BT Bomb załatwił sprawę i dzięki temu zachowała World of Stardom Title przy sobie.

Zwyciężczyni: Utami Hayashishita

Gdy Hayashishita wygłaszała zwycięskie promo nagle pojawiła się Saya Kamitani, która weszła do kwadratowego pierścienia i wyzwała swoją przyjaciółkę do walki o Red Belt na gali w Nippon Budokan Hall.