SmackDown 01.10.21: Raport z Gali

Podczas wczorajszego epizodu SmackDown, miał miejsce Draft zawodników, który rozdzielił poszczególnych wrestlerów między dwiema tygodniówkami – RAW i SmackDown. Przewodzili mu Adam Pierce i Sonya Deville. Sama gala była zaś #1154 odcinkiem niebieskiej tygodniówki. Na początek przedstawimy Wam wyniki Draftu, a potem streścimy przebieg gali.

WYNIKI DRAFTU: 

RAW: WWE Champion Big E, Bianca Belair, RAW Tag Team Champions Randy Orton & Riddle, Edge, Women’s Tag Team Champions Rhea Ripley & Nikki A.S.H, Keith Lee, Rey & Dominic Mysterio, Austin Theory z NXT

SmackDown: WWE Universal Champion Roman Reigns, RAW Women’s Champion Charlotte Flair, Drew McIntyre, Kofi Kingston & Xavier Woods, Happy Corbin & Madcap Moss, Hit Row z NXT, Naomi, Jeff Hardy

W tekście nie ma pomyłki – Charlotte jako RAW Women’s Champion naprawdę została wybrana na SmackDwon, co zapewne zwiastuje rywalizację pomiędzy nią, a Becky Lynch, która może mieć swój finał na Survivor Series. Warto też wspomnieć o rozdzieleniu członków New Day i dwóch powołaniach z NXT. Miejmy nadzieje, że nabytki z ,,żółtej” tygodniówki nie zostaną zakopane i zapomniane.

Gala rozpoczęła się konfrontacją wzrokową między Romanem Reignsem, a Brockiem Lesnarem, która następnie przerodziła się w bójkę zapoczątkowaną przez tego pierwszego. Lesnar zabrał jednak Reignsa orazbraci Uso na wycieczkę do Suplex City i ukazał swoją wyższość nad obecnie panującym mistrzem.

Singles Match
Happy Corbin (w/Madcap Moss) def. Kevin Owens (7:25)

Corbin wygrał z Owensem po interwencji Madcap Mossa i podarował Kevinowi podwójne End of Days. W obliczu plotek o przejściu Owensa do AEW po wygaśnięciu jego kontraktu z WWE, trochę przykro patrzeć na to, jak federacja McMahonów obchodzi się z człowiekiem, który niegdyś był wiodącą postacią w produkcie, który sprzedawali.

Następnie otrzymaliśmy dość zabawny segment z udziałem Setha Rollinsa i Edga. Otóż Rollins dzięki transmisji prowadzonej na arenie pokazał Edgowi, jak wchodzi do jego domu i robi w nim co mu się tylko podoba. Otworzył lodówkę, ugryzł jabłko i napił się soku, uznał, że rysunki dzieci jego rywala są paskudne i wylegiwał się na kanapie. Trzeba przyznać, że rywalizację między tymi dwoma ogląda się naprawdę dobrze.

Eight Man Tag Team Match

The New Day & The Street Profits def. Alpha Academy  & The Dirty Dawgs (9:40)

Następnie zaplanowana była walka między Liv Morgan i Carmellą. Obie były już w ringu, gdy Liv uderzyła Carmellę w twarz. Mella zdenerwowana nazwała Morgan s***tą i powiedziała, że to ostatni raz, kiedy zdewastowała jej piękną twarz. Następnie ubrała błyszczącą maskę i znokautowała swoją rywalkę. Możliwe, że jest to zapowiedź zmiany gimmicku Carmelli.

Singles Match

Sasha Banks def. Bianca Belair (13:23)

W trakcie walki przy stole komentatorskim zasiadała Becky Lynch, która pomogła Banks wygrać walkę, przytrzymując pod ręką warkocz Belair. Po pojedynku panie biorące udział w walce, zaatakowała Charlotte, która jest nowym nabytkiem ,,niebieskich” i skonfrontowała się wzrokowo z Lynch.