SEASON PREMIERE of MONDAY NIGHT RAW 16.10.2023r. – Wyniki

0

 

Dzisiejsze Monday Night Raw odbywa się w Paycom Center w Oklahomie.
Wyjątkowo nieobecny jest Michael Cole, zatem towarzyszy nam duet komentatorów: Kevin Patrick oraz Wade Barrett.

Show otwiera Sami Zayn. Kanadyjczyk twierdzi, że ma mieszane uczucia, ponieważ z jednej strony bardzo się cieszy, że Jey Uso wreszcie oderwał się od Bloodline, z drugiej jednak strony jest niepocieszony, ponieważ stracił Kevina Owensa. Zayn jest rozdarty i nie ma pojęcia co będzie dalej. Za cel ostatecznie stawia sobie udowodnienie każdemu, że jest materiałem na World Heavyweight Championa.
Przemowę ex El Generico przerywa Judgement Day w pełnym składzie (co ciekawe, kiedy Priest zaczyna wspominać o McIntyerze i swojej walizce, to Rhea ucina temat). JD otacza ring, lecz z pomocą (i dwoma krzesłami) przybiega Jey Uso. Judgement Day ostatecznie wycofuje się, a Sami opuszcza Jeya.

Na zapleczu pojawiają się obok siebie zarówno Jey, jak i Sami. Uso pyta czy wszystko między nimi w porządku. Zayn zaczyna całą płomienną przemowę. Twierdzi, że to Owens powinien stać za jego plecami, a nie Jey. Sami docenia to, jak teraz wygląda kariera Jeya i cieszy się z jego sukcesów, natomiast faktem jest, że to właśnie przez byłego członka Bloodline, Kevina nie ma teraz na Raw.
Finalnie jednak po krótkiej chwili Zayn przeprasza i panowie lądują w objęciach.

Falls Count Anywhere Match
Shinsuke Nakamura def. Ricochet

Singles Match
Piper Niven def. Natalya
Po walcce Niven wraz z Chelsea Green atakują Natie, lecz z pomocą przyszła jej Tegan Nox.

Seth Rollins wywołuje do ringu Drew McIntyre’a. World Heavyweight Champion zastanawia się, o czym Drew rozmawiała z Rheą Ripley przed tygodniem. Nie dostajemy jednoznacznej odpowiedzi. Szkot twierdzi, że Seth powinien martwić się ich walką na Crown Jewel, ponieważ wówczas straci swój tytuł. Rollins jednak odbija piłeczkę. Nazywa McIntyre’a przegrywem i każe mu się zamknąć, kiedy po raz kolejny wspomina o Bloodline, ponieważ ta stajnia poszła do przodu, zaś Drew ciągle stoi w miejscu. Seth twierdzi, że pokona Drew, a wówczas będzie mógł on za to winić jedynie siebie.

Singles Match
Ludwig Kaiser def. Johnny Gargano
W zwycięstwie pomógł Kaiserowi Giovanni Vinci

Na zapleczu ponownie Sami Zayn, tym razem w towarzystwie Drew McIntyre’a. Drew po raz kolejny dzisiaj wspomina o Bloodline i o tym, że Kanadyjczyk powinien uważać na Jeya Uso. Finalnie podczas krótkiej sprzeczki słownej Drew zarzuca Zaynowi, że ten nigdy nie będzie World Heavyweight Championem. To wyprowadza Samiego z równowagi. Zayn rzuca wyzwanie Drew, by zmierzyli się za tydzień na Raw. Naturalnie Szkot akceptuje wyzwanie.

Singles Match
Rhea Ripley def. Shayna Baszler via DQ
Podczas walki doszło do brawlu – najpierw pojawiła się Nia Jax, chwilę później Raquel Rodriguez, a finalnie do pań dołączyła również Zoey Stark. Właśnie za sprawą tej ostatniej doszło do dyskwalifikacji, gdyż zaatakowała ona Rheę.

Na backstage’u Jade Cargill przedstawia się Becky Lynch.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst

W przyszłym tygodniu na Raw Becky Lynch będzie broniła swojego tytułu NXT przeciwko Indi Hartwell.
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby

Singles Match for Intercontinental Championship
Gunther (c) def. Bronson Reed

Adam Pearce informuje, że Rhea Ripley będzie broniła swojego tytułu Women’s World Championship na Crown Jewel przeciwko Nii Jax, Zoey Stark, Raquel Rodriguez oraz Shaynie Baszler w Fatal 5-Way Matchu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst

Tag Team match o mistrzostwa RAW Tag Team

Judgment Day Vs. Jey Uso & Cody Rhodes

W trakcie walki Jimmy Uso przeszkodził swojemu bratu.

Zwycięzcy– Judgment Day

W przyszłym tygodniu do WWE (konkretniej na Raw) powróci Logan Paul
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „SONT liv LIVE LOGAN PAUL RETURNS! RAW NEXT WEEK”

Ponadto zobaczymy:
New Day vs. Alpha Academy
Drew McIntyre vs. Sami Zayn
Giovanni Vinci vs. Johnny Gargano
oraz Becky Lynch vs. Indi Hartwell o NXT Women’s Championship