PPV WWE DAY 1: Raport z gali LIVE

O 1:00 polskiego czasu rozpocznie się kickoff debiutanckiej odsłony gali WWE DAY 1! Po nim – o 2:00 – zacznie się główna gala, która potrwa do około 5:00. Wydarzenie ma miejsce w State Farm Arena w Atlancie, w Stanie Georgia. Serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z poniższym raportem z gali, który będziemy aktualizować na bieżąco w tym wpisie. Liczymy na dobre widowisko!

Kickoff

Panel kickoff jest prowadzony przez Kayle Braxton, a jej gośćmi są Peter Rosenberg, Kevin Patrick oraz dwóch WWE Hall of Famers – Booker T i JBL.

 

Tag Team Match 

Ricochet & Cesaro VS Sheamus & Ridge Holland (9:44)

Zwycięzcy: Sheamus & Ridge Holland

Zaraz po rozpoczęciu walki Ricochet złamał Hollandowi nos, z którego Ridge intensywnie krwawił. Przez ten incydent Sheamus musiał radzić sobie sam i w ringu toczył się właściwie Handicap Match.

Główna gala:

 

SmackDown Tag Team Championship Match

The Usos (c) VS The New Day (17:05)

Zwycięzcy: The Usos

Członkowie Bloodline pokonując New Day, utrzymują w posiadaniu tytuły mistrzowskie.

 

Singles Match

Madcap Moss VS Drew McIntyre (9:43)

Zwycięzca: Drew McIntyre

Obecność przy ringu Corbina nic nie dała Mossowi i ten uległ byłemu WWE Championowi.

 

RAW Tag Team Championship Match

The Street Profits VS RK-Bro (c) (11:00)

Zwycięzcy: RK-Bro

Ekipie Riddla i Ortona przy wejściu towarzyszyła hip hopowa grupa “Migos“. Po dynamicznej walce, zwycięsko z tego starcia wyszedł team RK-Bro. Po walce oba tag teamy pogratulowały sobie walki, a Migosi świętowali zwycięstwo razem z Riddlem i Ortonem.

 

Drew McIntyre udzielał wywiadu na zapleczu, kiedy znienacka zaatakowali go sfrustrowani po porażce Happy Corbin i Madcap Moss. Szkot został brutalnie potraktowany i podduszony krzesłem. Corbina i Mossa od Drew odciągnęli dopiero sędziowie oraz Adam Pierce.

 

Brock Lesnar proszony o to, aby powiedział o tym co sądzi o dodaniu go do walki o WWE Championship stwierdził, że Brock Lesnar robi to, na co tylko ma ochotę, ponieważ jest wolnym agentem dzięki swojemu adwokatowi Paulowi Heymanowi i przewiduje, że galę DAY 1 opuści z tytułem w ręku.

 

Singles Match 

The Miz VS Edge (20:02)

Zwycięzca: Edge

Edge zjawił się na arenie dzięki platformie, która wyjechała spod płonącej podłogi. Wywołało to imponujący efekt wizualny. W trakcie walki, obecna przy ringu Maryse rzecz jasna wielokrotnie utrudniała Edge’owi pokonanie Miza, jednakże po tym, jak uderzyła go prawie doprowadzając do końca pojedynku, na arenie pojawiła się żona Edga – Beth Phoenix, która niezwykle skutecznie wypłoszyła Maryse i pozwoliła swojemu mężowi spokojnie pokonać Pana Mizanina.

 

RAW Women’s Championship Match

Becky Lynch (c) VS Liv Morgan (16:56)

Zwycięzca: Becky Lynch

Lynch po dobrej walce wygrywa z Liv Morgan i zachowuje mistrzowski pas.

 

WWE Championship Fatal 5-way Match 

Seth Rollins VS Kevin Owens VS Bobby Lashley VS Brock Lesnar VS Big E (c) (8:18)

Zwycięzca: Brock Lesnar

Walka była niesamowicie dynamiczna i jak na Fatal 5-way bardzo któtka. Wrestlerzy od początku przeszli do ofensywy. Na początku przeważał Lesnar. Następnie Brocka spearem w barierki wcisnął Bobby Lashley. Potem inicjatywę przejęli Rollins i Owens, którzy zawiązali sojusz. Siali terror efektywnie, ale tylko przez chwilę. Pałeczkę przejął Big E, który posłał Lashley’a prosto w stół komentatorski. Pod koniec walki Bobby próbował wykonać Hurt Lock na Lesnarze, lecz nie udało mu się to. Chwilę później Brock poczęstował wszystkich słodkim F5, przypiął jednego z zawodników i opuścił Atlantę jako WWE Champion.