POZNALIŚMY ZWYCIĘZCĘ NEW JAPAN CUP 2021

Poznaliśmy zwycięzcę New Japan Cup. Od 4 marca 2021 roku toczył się turniej, który miał wyłonić zwycięzcę całego turnieju i przeciwnika Kota Na Sakura Genesis 2021.

Tak jak podawaliśmy wczoraj na stronie do finału dotarli Shingo Takagi i Will Ospreay. Ten pierwszy na swojej drodze do finału pokonał Kazuchikę Okadę, Hirookiego Goto, KENTĘ i EVIL’a. Brytyjczyk wygrał za to z Tenzanem, ZSJ’em, SANADĄ i Davidem Finlay’em. Panowie zmierzyli się ze sobą wcześniej 2 razy. Za pierwszym razem Will wygrał w finale BOSJ, za drugim razem to  Takagi wygrał kiedy panowie walczyli w G1.

W przedostatniej walce całej gali walczył Kota Ibushi. Po wygranym pojedynku postanowił on zostać na arenie i komentować walkę wieczoru.

W walce mieliśmy szybkie próby zakończenia walki. Już po 3 minutach walki widzieliśmy próbę Oscutter. W następnych minutach zawodnicy trochę zwolnili i to japończyk miał przewagę. W piątej, szóstej minucie walki Will zaczął obijać wcześniej kontuzjowane plecy Shingo. Nie trwało to jednak długo. Panowie zaczęli się rozpędzać. Tuż przed 15 minutą pojedynku mieliśmy pierwszą interferencję członkini The United Empire. Na szczęście Brytyjczyka Bea przesunęła również stół co przeszkodziło Shingo. Will Ospreay wykonał nawet Spanish Fly z trzeciej liny, ale to nie pozwoliło mu wygrać pojedynku. Chwilę później usłyszeliśmy, że walka trwa już 20 minut. Brytyjczykowi wreszcie udało się wykonać Oscutter, ale nadal nie udało mu się zakończyć walki. Will wykonał ten atak jeszcze raz, tym razem skacząc poza ring. Ospreay wykonał także 450 splash z trzeciej liny na stół, na którym leżał Takagi. Kiedy Shingo wszedł na ring otrzymaliśmy informację, że walka trwa już 25 minut. Shingo wykonał pierwszy raz w tej walce Made in Japan. Jak można się domyślić nie wystarczyło mu to, żeby wygrać walkę. Tuż przed 30 minutą pojedynku Will Ospreay wykonał Stormbreaker I wygrał pojedynek.

Zwycięzca New Japan Cup 2021: Will Ospreay

Will zmierzy się z Kotą Ibushim za 2 tygodnie. Po walce Brytyjczyk zaprosił mistrza na ring. Ospreay powiedział, że potrzebuje tych mistrzostw bardzo. Kocha je tak bardzo, że nie kocha niczego innego, ani nikogo innego bardziej. Chwilę później wykonał Oscutter na Priestley.