NJPW ogłasza składy bloków na G1 Climax 30!

New Japan Pro Wrestling ogłosiło dziś składy bloków na zbliżającą się wielkimi krokami 30 edycją G1 Climax. Turniej rozpocznie się 19 września, a jego koniec przypada na 18 października. Fani japońskiej federacji czekali z niecierpliwością na tę informację i nie mogą czuć się zawiedzeni. NJPW przygotowało dwa zróżnicowane bloki, oba wyglądają naprawdę mocno – choć rywalizacja w bloku A zapowiada się nieco ciekawiej.

BLOK A

Kota Ibushi

– Jeff Cobb

– Kazuchika Okada

– Tomohiro Ishii

– Will Ospreay

– Shingo Takagi

– Minoru Suzuki

– Taichi

– Jay White

– Yujiro Takahashi

Do federacji powraca Will Ospreay, dla którego będzie to drugi Climax w karierze i pierwsze od marca występy w Japonii. Po uporaniu się z problemami może śmiało kandydować do miana faworyta bloku A. Minoru Suzuki nie brał udziału w G1 w zeszłym roku, lecz w 2020 roku wraca do Climaxa i być może jest to jego ostatni turniej w karierze. Jeśli mowa o powrotach, to należy wspomnieć o wracającym liderze Bullet Club – Jay White w tamtym roku dotarł do finału Climaxa, więc tutaj nie będzie bez szans. W bloku A rywalizacja zapowiada się interesująco, bo mamy duże nazwiska, jak Okada i Ibushi, ale również osoby, które mogą sporo namieszać – Shingo Takagi i Tomohiro Ishii się do nich zaliczają. 

BLOK B

Hiroshi Tanahashi

– Juice Robinson

– Hirooki Goto

– Toru Yano

– YOSHI-HASHI

– Tetsuya Naito

– SANADA

– Zack Sabre Jr.

– KENTA

– EVIL

Blok B został równie ciekawie obsadzony. Jest Tetsuya Naito, który na Summer Struggle odzyskał złoto z rąk EVILA. King of Darkness jest żądny zemsty i zrobi wszystko, aby znowu uprzykrzyć życie liderowi LIJ. Pod względem historii, ten blok będzie o wiele ciekawszy – SANADA z szansą na poważny sukces w karierze i w tym roku ma spore szanse, by go osiągnąć. W tle rywalizacja Naito i EVILA, obok KENTA, który jako reprezentant BC, będzie starał się wypaść jak najlepiej. W bloku wystąpią też Hiroshi Tanahashi, powracający Juice Robinson, Hirooki Goto, Toru Yano, YOSHI-HASHI i Zack Sabre Jr. Wydaje się, że wszystko będzie się kręcić wokół czwórki – Naito, EVIL, SANADA i KENTA – to oni są głównymi faworytami bloku.