Jak było na NXT? 04.15.2020 – Omówienie

Trudne czasy dla wrestlingu i całego świata nadal trwają, lecz karawana jedzie dalej. Za nami kolejny epizod NXT w Performance Center, który do najciekawszych nie należał, ale nie oznacza to tego, że dostaliśmy show do pominięcia. W dzisiejszym omówieniu znów skupię się na najważniejszych momentach odcinka. Do żółtego brandu powrócił Finn Balor, który zmierzył się z Fabianem Aichnerem i wszystko wskazuje na kontynuację jego programu z WALTEREM. Wystartował turniej o pas Cruiserweight i w pierwszej rundzie starli się Isaiah “Swerve” Scott i Akira Tozawa, zaś wynik pojedynku było nieco zaskakujący. Storyline na lini Kai – Nox nadal jest prowadzony. Raquel Gonzalez zmierzyła się z Tegan, która ostatecznie zwyciężyła dzięki pomocy Shotzi Blackheart, która została włączona do storyline’u wcześniej wspomnianych pań. W main evencie Matt Riddle i debiutujący w NXT Timothy Thatcher pokonali Undisputed Erę w składzie O’Reailly i Strong. Do ciekawego zdarzenia doszło pod koniec odcinka, gdy to Tommaso Ciampa został zaatakowany przez Killera Krossa. Przechodzimy więc do konkretów i zapraszam was do fajnego, konkretnego i subiektywnego tekstu. Miłej lektury!

Finn Balor powraca do NXT

Program z WALTEREM został na chwilę wstrzymany ze względu na powroty wrestlerów spoza USA do swoich krajów. Balor i mistrz NXT UK wrócili do swoich państw, przez co nie oglądaliśmy ich w akcji w ostatnim czasie. Panowie mieli zawalczyć na TakeOver: Dublin, ale jak wiadomo gale odwołano. Podczas minionego epizodu NXT do ringu powrócił Balor, który zmierzył się z członkiem Imperium Fabianem Aichnerem. Irlandczyk w gładki sposób uporał się z rywalem i wysłał jasny sygnał, że to jeszcze nie koniec jego rywalizacji z potężnym Austriakiem. Pytanie, kiedy zobaczymy walkę WALTERA i Balora, bo w najbliższym czasie nie ma planów na organizację TakeOver. Natomiast już za tydzień Finn zmierzy się z Velveteen Dreamem, panowie mieli małe spięcie w późniejszej części show, czego skutkiem było ogłoszenie ich starcia. Dream na swoich social mediach rozpoczął już promocję tej walki m.in dodając zdjęcie z Cathy Kelley, która jak wiemy jest byłą dziewczyną Balora. Przed nami zapewne krótki poboczny feud, który swój finał będzie mieć w przyszłym tygodniu.


Isaiah “Swerve” Scott odpada z turnieju o pas Crusierweight

Wszyscy dobrze wiedzą, że Isaiah “Swerve” Scott jest niezwykle utalentowanym wrestlerem, lecz do tej pory nie otrzymał jeszcze okazji, aby wejść na wyższy szczebel swojej kariery. Ten turniej ma być dla niego szansą na sukces. Wymienia się go w gronie faworytów, choć turniej rozpoczął się dla niego porażką. Starcie z Akirą wypadło naprawdę nieźle, ale rezultat był zaskakujący. Japończyk w swojej karierze już trzymał ten pas, więc dziwni mnie trochę to, iż postawili na jego zwycięstwo, które nieco wyhamuje będącego na fali ex Stricklanda. Jednak warto zauważyć, że taki booking może wyjść na dobre Scottowi, który rozpoczął od przegranej, aczkolwiek w następnych walkach będzie już wygrywać i finalnie zdobędzie tytuł.

Shotzi ratuje Tegan z opresji

Storyline pomiędzy Dakotą Kai i Tegan Nox trwa już bardzo długo, ale jak widać nadal będzie kontynuowany. Panie walczyły ze sobą dwukrotnie i oba starcia wygrała Dakota. Coś mi się zdaję, że w przyszłości spotkają się ponowie i ujrzymy finał ich rywalizacji. Na ostatnim odcinku NXT Tegan Nox powalczyła z Raquel Gonzalez i pojedynek ten zakończył się zwycięstwem Brytyjki, która tryumfowała dzięki pomocy Shotzi Blackheart. Jest brana pod uwagę opcja, w której to Nox i zielonowłosa wrestlerka połączą siły, aby przeciwstawić się duetowi Gonzalez-Kai.

Timothy Thatcher debiutuje w NXT

Z racji tego, że Pete Dunne nadal przebywa w Wielkiej Brytanii, to Matt Riddle potrzebował wsparcia w pojedynku z Undisputed Erą, gdzie na szali znalazły się pasy tag teamowe NXT. Jego partnerem okazał się być Timothy Thatcher, dla którego był to debiut w żółtym brandzie. Walka stała na wysokim poziomie, a Thatcher wypadł w swojej debiutanckiej potyczce bardzo dobrze. Matt i Timothy zwyciężyli, co oznacza, że Thatcher stał się mistrzem tag teamowym, więc jeśli dojdzie do powrotu Dunne’a, to będziemy mieli potrójnych czempionów. Możliwe, iż wykluje się z tego storyline, w którym Pete będzie miał problem do tego, że ktoś go zastąpił i wykorzystał szanse na zdobycie pasa.


Killer has arrived

Długo wyczekiwana persona w końcu zawitała do NXT. Już w zeszłym tygodniu mieliśmy zapowiedź debiutu Killera, gdy to po walce Ciampy i Gargano dostaliśmy małe oznaki jego pojawienia. Na sam koniec odcinka Tommaso Ciampa siedział w pomieszczeniu i chciał zapewne powiedzieć kilka słów o wydarzeniach z zeszłego tygodnia, lecz został niespodziewanie zaatakowany przez Krossa. Wygląda na to, że byliśmy świadkami początku nowej rywalizacji, która zapowiada się arcyciekawie.