Impact Wrestling 30.08.18 – Raport

Cześć, dzisiaj zniechęcę Was do oglądania wrestlingu korzystając z mocy ostrych żartów w imię totalnego absurdu. Ten odcinek Impact Wrestling będzie specjalny, ponieważ zobaczymy dwa starcia o pasy mistrzowskie, a Eddie Edwards i Moose połączą siły, żeby pozbyć się zagrożenia ze strony Austina Ariesa i Killer Krossa.

Walka Nr.1: X-Division Championship Match – Brian Cage vs Rey Fenix

Pretendent od razu ruszył na mistrza, który zgasił go Shoulder Blockiem. Fenix jednak nie chciał się poddać i wykazał się nie lada zwinnością, ale to byłoby na tyle, gdyż rywal rzucił go na liny i wykonał 619. Cage nie utrzymał przewagi, gdyż oponent miał dla niego Wristlock Springboard Arm Drag. Rey próbował skoczyć poza ring, jednak Brian był szybszy i zgasił go Clothesline’m. Po chwili akcja przeniosła się na krawędź ringu i The Machine powalił luchadora Apron Vertical Suplexem. Fenix został podniesiony i poleciał za Cage’a, bo ten załatwił go Fallaway Slamem. Mistrz dorzucił do tego Back Elbow, ale spotkał się z kontrą w postaci Superkicka i Springboard Savate Kicka. To byłby koniec ofensywy Fenixa – najpewniej na chwilę, ale jego skok z narożnika zawiódł i Brian osłabił go Gunnslingerem. 1…2…Kick-out. Luchador miał poważne kłopoty, a jego przeciwnik próbował trafić go akcją z rozbiegu. To nie wypaliło, Rey zaskoczył Cage’a serią kopnięć, ale dość szybko został wyrzucony z ringu prosto na rampę. Fenix został też rzucony na liny i skorzystał z ich pomocy, żeby ogłuszyć mistrza kopnięciem oraz wykonać przepiękny Cutter! Powracamy do kwadratowego pierścienia – pretendent postawił na Swanton Bomb. 1…2…Kick-out. Kolejnym pomysłem Fenixa było wykonanie akcji z rozbiegu i doszło do całkiem ładnej wymiany uników. Brian wziął się do roboty, bo trafił oponenta przy pomocy Enzuigiri i do tego dorzucił Angle Slam! 1…2…Kick-out. Weapon X zostało skontrowane na Roll-up i luchador postawił po tym na kilka kopnięć. Zdecydował, że wyjdzie na rampę, jednak to była niezła zagrywka, ponieważ udało mu się przekręcić przeciwnika i trafić go Jumping Boot Stompem. 1…2…Kick-out. Rey blokował kolejne próby Cage’a, ale ten w końcu go złapał i wykonał F5. Wydawało się, że to koniec, ale nie – Fenix ostatnimi siłami dotknął lin swoją nogą. Panowie stanęli na krawędzi ringu – Superplex od Cage’a został zablokowany i Rey trafia mistrza Double Foot Stompem. Potem pomyślał o skoku poza ring, ale Brian go złapał i załatwił Suplexem!

Po przerwie zobaczyliśmy jak Brian częstuje rywala Wheelbarrow Neckbreakerem. 1…2…Kick-out. The Machine nie był zadowolony i spróbował jakiegoś ataku w narożniku, jednak plan nie wypalił i oponent poczęstował go Spin Kickiem. Cage’a nie zatrzymało takie coś i ostatnimi siłami skoczył, żeby załatwić luchadora typowym dla siebie Tornado DDT. Pretendent znowu poleciał do narożnika i starał się ratować kopnięciami. Super Hurricanrana od Fenixa nie wypaliła i Cage podniósł sobie oponenta w narożniku, żeby go zabić Super Powerbombem!

Po walce do ringu wbiegli OVE, którzy rzucili się na Fenixa i Pentagona, który wspierał swojego kumpla. Poszło im naprawdę dobrze, ale Cage uznał, że tak tego nie zostawi. Wbiegł on do ringu i załatwił przeciwników swoimi akcjami. Jake Crist załapał się nawet na Drill Claw, ale na taką zniewagę nie pozwolił sobie Callihan, który szybko uciekł.

Zwycięzca: Brian Cage – 16.53 via Pinfall
Ocena: ***1/2 (Świetny opener, gratulacje dla panów, bo dali nam bardzo fajne widowisko. Rey nie był łatwym oponentem dla mistrza i fajnie, że dopiero tak potężna akcja jak Super Powerbomb go zatrzymała. Sytuacja po walce też jest w porządku, gdyż wygląda na to, że Cage dołączy do feudu przeciwko OVE.)

Josh Matthews i Don Callis komentowali tę galę i ich uwagę zwrócił chant od fanów, którzy domagali się Chrisa Jericho. Kto wie, kto wie.

Jakiś ochroniarz nie chciał wpuścić Bobo, który przyjechał razem ze Scarlett Bordeaux. Po chwili Scarlett wysiadła z samochodu i swoim wdziękiem przekonała ziomeczka do otworzenia bramy.

OGZ rozmawiali ze sobą na temat tego, co stało się w zeszłym tygodniu. Hernandez był przerażony, ale Król kazał mu się wziąć w garść i skupić na LAX. Tak musiało być i ten dzieciak jest ofiarą wojny. Po chwili usłyszał telefon i postanowił odebrać. Zmienił swój ton, gdyż wyglądało na to, że czymś się zaniepokoił i kazał swoim koleżkom siedzieć spokojnie oraz nie planować żadnych ruchów bez jego wiedzy.

W ringu pojawił się Eli Drake. Od paru tygodni musiał męczyć się z dwoma typami, którzy go denerwowali i chcieli być jego przyjaciółmi. Trevor i Caleb muszą liczyć się z tym, że tak nie będzie, a na dodatek – przegrali tydzień temu z jakimiś amatorami. Eli zaprosił do ringu zwycięzców walki z poprzedniego tygodnia. Brandon Tidwell oraz Mr. Atlantis zjawili się i usłyszeli od Drake’a parę słów. Eli chciał wiedzieć jak się nazywają i oczywiście się dowiedział. Potem poprosił o owację dla nich i dodał, że słyszał jak byli podekscytowani swoim występem. Zanim zostaną gwiazdami Impact Wrestling, to muszą przejść ostatni test. Będzie to starcie z byłym mistrzem świata, którym jest on sam. Chciał wiedzieć, który z gości ma ochotę się z nim zmierzyć i chciał tego Mr. Atlantis. Drake jednak wybrał Tidwella.

Walka Nr.2: Eli Drake vs Brandon Tidwell

No cóż – Brandon został szybko obity przez Drake’a, który nawet nie miał ubranego stroju zapaśniczego i po chwili przegrał, gdyż Eli wykonał Gravy Train.

Drake sprawdził stan Tidwella i podał rękę nieprzytomnemu przeciwnikowi. Po chwili podał dłoń Atlantisowi, ale tylko po to, żeby i jego załatwić swoim finisherem.

Zwycięzca: Eli Drake – 0.24 via Pinfall

Moose był wściekły na Ariesa i Krossa mówiąc, że zadarcie z jego najlepszym kumplem to błąd. Eddie dodał, że Moose jest jego przyjacielem i zrobił dla niego naprawdę sporo. Już dzisiaj załatwią swoich oponentów.

Walka Nr.3: Knockouts Championship Match – Su Yung vs Allie vs Tessa Blanchard

Wydawało się, że dojdzie do walki Tessy z Allie, ale ta pierwsza postanowiła zaatakować Su. Dopiero po tym pretendentki zaczęły wymieniać się atakami i lepiej poradziła sobie Kanadyjka. Blanchard otrzymała Backstabber, Yung Low Dropkick i po chwili obie panie zostały trafione Running Sentonem. Allie cały czas dominowała i nie pozwalała przeciwniczkom na odpowiedź. Su została sprowadzona do narożnika, ale wykorzystała to na swoją korzyść. Mistrzyni zajęła się jedną z rywalek i potraktowała jeszcze ciosem Tessę. Allie wzięła się do roboty i znokautowała Yung, która spadła prosto w ramiona swoich druhen. Udało jej się wstać i obserwować walkę przeciwniczek. Długo to nie trwało, bo Kanadyjka znowu trafiła ją atakiem w głowę. Blanchard skorzystała z prezentu i osłabiła Allie Cutterem, a po tej akcji zapięła Figure Four Leglock. Su dołączyła do tego zapinając Arm Bar na zaskoczonej Tessie. Mistrzyni straciła na chwilę kontrolę, ale dość szybko wzięła się do roboty i znokautowała Kanadyjkę. Potem zdjęła swoją sukienkę, ale na skok z narożnika nie pozwoliła jej Blanchard, która rzuciła Su prosto na druhny Military Press Slamem. Allie wrzuciła sobie Tessę do ringu i zasypała ją ciosami. Potem dorzuciła dwa Clothesline’y i Corner Suplex. 1…2…Kick-out. Blanchard próbowała atakować, jednak jej finisher został skontrowany. Allie trafiła ją Superkickiem i pozwoliła Yung na Mandible Claw dla Tessy. Kanadyjka w końcu uratowała rywalkę i sama nadziała się na Mandible Claw. Ostatnimi siłami uwolniła się i wykonała Codebreaker, ale Tessa znikąd przeszła do Roll-upa i wygrała walkę!

Zwyciężczyni: Tessa Blanchard – 6.30 via Pinfall
Ocena: **1/2 (Nawet ok, choć starcie nie było niczym szczególnym. Miło, że Blanchard zdobyła tytuł, bo na dłuższą metę, to będzie ona ciekawszą mistrzynią od Yung, która miała może z dwa, trzy momenty podczas swojego średniego panowania. Allie została tutaj przypięta, co najpewniej odsunie ją od mistrzowskiego obrazka.)

Gama Singh szukał swoich ziomeczków, żeby im wpieprzyć. W końcu ich znalazł i zlał miotłą krzycząc, że tak nie zostaną mistrzami.

Austin Aries i Killer Kross przekazali nam, że być może jeden z ich przeciwników nie da rady wystąpić w walce wieczoru.

LAX nie byli zadowoleni z tego, że mały Ritchie został potrącony przez Króla. Konnan dodał, że Kingston nie przejmuje się honorem i nie przestrzega zasad. Poprosił też swoich chłopców o zajęcie się rachunkiem za szpital i usłyszał dzwoniący telefon. Odebrał i przekazał swojej ekipie to samo, co wcześniej przekazał Król.

Scarlett Bordeaux przywitała Grado, Katarinę i Hendry’ego. Joe przygotował jakąś piosenkę, której nie przedstawił, a Katarina uspokoiła wszystkich mówiąc, że ona i Hendry są tylko przyjaciółmi. Scarlett powiedziała coś Grado na ucho i ten wystrzelił.. To znaczy wystrzeliła woda z jego butelki. Hendry i Grado gdzieś poszli i Katarina kazała jej nie mieszać się w sprawy jej oraz chłopców. Bordeaux podsumowała to mówiąc, że już za późno.

Walka Nr.4: Petey Williams vs Rich Swann

Początek walki nie poszedł po myśli Richa, który zażartował sobie z oponenta i chcąc, nie chcąc – zmusił go do tańca. Kanadyjczyk nie był zadowolony i zabrał się za ofensywę. Udało mu się trafić rywala Low Dropkickiem i dorzucić do tego Slingshot Codebreaker. 1…2…Kick-out. Rich miał otrzymać jeszcze jakiś atak, ale zrobił ładny unik i poczęstował Williamsa Dropkickiem. Następnie chciał go znokautować Cannonballem poza ringiem, ale Petey uniknął ataku i Swann nieprzyjemnie wylądował na plecach.

Po przerwie Kanadyjczyk stanął na przeciwniku, który był ustawiony w pozycji Tree of Woe. Potem rzucił go do narożnika i otrzymał Clothesline oraz Cruxifix Headscissors. Rich postawił także na Gamengiri oraz Snapmare połączony z lekceważącym kopnięciem w głowę. Williams miał problemy, jednak wstał i nie pozwolił przeciwnikowi na skok. Dość szybko wykonał German Suplex oraz typowy dla siebie Russian Leg Sweep. Swann zaczął blokować i wymierzył Spin Kick. Przeszedł też do Roll-upa, który został przekręcony przez Kanadyjczyka tak, że ten zapiął Sharpshooter. Rich dotknął lin, po chwili postawił na Spinning Sole Kick, ale to byłoby na tyle. Otrzymał Pop-up Powerbomb, jednak przy próbie Canadian Destroyera wziął się do roboty i zaskoczył przeciwnika Michinoku Driverem. Po chwili chciał wykonać Phoenix Splash, jednak nie trafił i doszło do wymiany Roll-upów, którą wygrał Swann, ale to nie koniec, ponieważ udało mu się zgnieść Williamsa Standing Shooting Star Pressem. 1…2…3!

Zwycięzca: Rich Swann – 6.20 via Pinfall
Ocena: **3/4 (No nie uwierzę, że to trwało dziesięć minut, a tak pisze 411mania. W każdym razie było to naprawdę fajne starcie, ale krótkie. Za krótkie, tym osobom powinno dać się piętnaście minut. Cieszy mnie zwycięstwo Richa, który być może niedługo rzuci wyzwanie Cage’owi. Zobaczymy.)

Rich na zapleczu stwierdził, że wystrzelił w rankingu i jest coraz bliżej walki o pas X-Division. Obok niego stanął Matt Sydal, który chciał być jego przewodnikiem i pomóc mu odnaleźć swoje trzecie oko. Swann nie chciał go słuchać i segment został przerwany przez krzyczącą Alishę Edwards, która znalazła leżącego Moose’a. Obok rannego leżała dobrze nam znana karteczka ze znakiem Krossa.

Walka Nr.5: Austin Aries & Killer Kross vs Eddie Edwards & Moose

Eddie był gotowy na walkę, ale jego partner nie mógł się pojawić. Edwards zasypał Krossa serią Chopów i to byłoby na tyle, ponieważ przeciwnik zaskoczył go Spinebusterem. Doszło do zmiany z Austinem, który postawił na parę kopnięć. Otrzymał za karę Jawbreaker oraz Overhead Belly to Belly Suplex. Eddie próbował też powalić drugiego przeciwnika – nie poszło mu najlepiej, ale Aries nie skorzystał z przewagi i został wyrzucony z ringu. Edwards chciał załatwić oponenta Suicide Dive’m, jednak mocne kolano go zatrzymało. Double A dorzucił do tego Neckbreaker i wpuścił Krossa. KK wykonał Snapmare, Low Big Boot i pozwolił mistrzowi walczyć dalej. Austin trafił rywala łokciem, wpuścił Killera po raz drugi, który osłabił Edwardsa Corner Clothesline’m. Wraca Aries, on zdecydował na Corner Back Elbow. Eddie miał już dość obrywania i postawił na desperackie Enzuigiri. Potem dorzucił Chin Checker i Blue Thunder Bomb. Pin przerwał Kross, który ruszył z szarżą i wyleciał z ringu. Eddie chciał na niego skoczyć i nie zauważył stojącego Ariesa, ale Double A zawiódł i sam otrzymał Brainbuster. Edwards postawił na Suicide Dive i tę akcję otrzymał Austin. KK zajął się Edwardsem, który wracał do ringu i załatwił go Pumphandle Suplexem. Pozwolił Ariesowi wykończyć rywala, ale EE jeszcze nie był na tyle osłabiony i wykonał Tiger Bomb. Eddie szukał zmiany i okazało się, że Moose powrócił! Kross natomiast zostawił Ariesa, który musiał zmierzyć się ze stojącym za nim Moose’m. Mr. Impact Wrestling złapał mistrza, ale po chwili załatwił Edwardsa Spearem! Austin i Kross zaczęli się śmiać i okazało się, że to była pułapka. Sędzia został wyrzucony z ringu i heelowie zajęli się osamotnionym Edwardsem. Publiczność obrażała Moose’a, ale ten miał gdzieś fanów i razem z nową ekipą założył krzesło na głowę Eddie’go, żeby potem zdzielić go drugim krzesłem. Wydawało się, że to koniec, ale nowej drużynie przeszkodziła Alisha Edwards, która była wściekła na Moose’a i go spoliczkowała.

Zwycięzca: No Contest – 7.35
Ocena: **1/2 (Nie była to najgorsza walka wieczoru. W końcu dostaliśmy Handicap Match. Eddie próbował ustawiać oponentów, jednak sobie nie poradził. Heel turn Moose’a to ciekawy pomysł, ale zaczynam myśleć, że federacja nie do końca wie co zrobić z tym zawodnikiem. Nie dali mu pasa na Slammiversary i nie wygląda na to, że szybko o tytule nie pomyśli. No i miejmy też na uwadze to, że teraz pewnie będzie feudował z Edwardsem.)

Autor: RS