IMPACT! Wrestling 12.05.2022 – Raport

Ostatni odcinek IMPACT! Wrestling wyemitowany 12 maja b.r. związany był z przygotowaniami federacji z Nashville do zbliżającego się ppv Slammiversary. Motywem przewodnim tego odcinka był Gauntlet for the Gold match, w  którego trakcie miał zostać wyłoniony pretendent, który zmierzy się podczas największej gali w roku z Joshem Alexandrem o pas IMPACT World Championship.

Slammiversary
W pierwszej walce wieczoru zmierzyli się Kenny King ze stajni Honor No More i Chris Bey z Bullet Club. Pojedynek prowadzony był w przyzwoitym tempie, było kilka ciekawszych akcji podwyższonego ryzyka. Ostatecznie zwycięstwo odniósł King. Tym samym zakwalifikował się do Ultimate X match o pas X Division, który będzie miał miejsce na Slammiversary.

Slammiversary 2022
W kolejnym meczu dostaliśmy starcie The Influence i Gisele Shaw wraz z Alishą o pasy Knockouts World Tag Team Championship. Myślę, że dla większości fanów IMPACT, ten pojedynek to duże zaskoczenie, gdyż zestawienie Gisele z Alishą wygląda dość egzotycznie, ponadto danie im (praktycznie bez powodu) możliwości zdobycia pasów kobiet wydaje się co najmniej przedwczesne. Samo starcie między paniami wyglądało dobrze, przebiegało w bardzo dobrym tempie, jednak jak nie trudno się domyślić The Influance zdołały odnieść kolejne zwycięstwo.

Między pojedynkami w ringu pojawiła się Hall of Fame Gail Kim. Poinformowała fanów, iż podczas Slammiversary odbędzie się pierwszy w historii Impact Wrestling Queen of the Mountain match. Jego stawką będzie pas Knockouts World Championship. W starciu wezmą udział: Tasha SteelzChelsea GreenJordynne GraceDeonna Purrazzo i Mia Yim.

W trzeciej walce wieczoru otrzymaliśmy pojedynek między Joshem Alexanderem i legendą NJPW Tomohiro Ishii, którzy zmierzyli się z  Jayem Whitem i El Phantasmo z Bullet Club. Cały mecz obfitował w widowiskowe akcje, każdy z zawodników dał w tym meczu sporo z siebie, co na bieżąco doceniała publiczność w studio. Ostatecznie gorycz porażki musieli przełknąć reprezentanci Bullet Club.
Slammiversary

Na koniec mieliśmy wyczekiwany Gauntlet for the Gold match, w którym uczestniczyło 20 zawodników:

1. Chris Sabin, 2. Alex Shelley, 3. Eddie Edwards, 4. Vincent, 5. Steve Maclin, 6. Shark Boy, 7. Raj Singh, 8. Trey Miguel, 9. Bhupinder Gujjar, 10. Shera, 11. W. Morrissey, 12. Eric Young, 13. Johnny Swinger, 14. Black Taurus, 15. Heath, 16. Rhino, 17. Moose, 18. Rich Swann, 19. Matthew Rehwoldt, 20. PCO

W rezultacie zwycięzcą został lider VBD Eric Young. Godne uwagi jest to, iż ten 42-letni weteran wyeliminował trzech zawodników i dał popis znakomitych umiejętności ringowych. Ponadto bardzo dobry występ zaliczyli również W. Morrissey, Chris Sabin i Steve Maclin.

Slammiversary

19 czerwca na Slammiversary w main event zmierzą się obecny mistrz IMPACT Wrestling, Josh Alexander i TNA Original Eric Young.

Slammiversary