Impact Wrestling 09.08.19 – Raport

Walka Nr.1: X-Division Championship Match – Jake Crist vs Aiden Prince

Publika głośno kibicowała pretendentowi. Panowie zaczęli od zwarcia i lepiej poradził sobie Aiden, który przeszedł do Headlocka. Mistrz chciał się postawić, ale został poczęstowany Dropsaultem. Suicide Dive został zablokowany – Jake kopnął swojego rywala w twarz, ale już po chwili przyjął Bicycle Kick. Udało mu się jakoś zaradzić temu atakowi i wykonać Death Valley Driver na apron. Prince świetnie sprzedał ten rzut. Panowie powracają do kwadratowego pierścienia. Crist postawił na Russian Leg Sweep i zapiął po tym Rings of Saturn. Aiden uwolnił się, lecz Big Boot pozbawił tego zawodnika równowagi. Czempion obijał swojego oponenta w narożniku nie słuchając sędziego. Prince zaczął atakować, ale za wiele to on nie zrobił, gdyż rywal załatwił go Back Suplexem. Jake znowu posłał przeciwnika w narożnik. Publika głośno wspierała Prince’a, którego ofensywa została zablokowana. Mistrz powalił go Spin Kickiem. Aiden został podniesiony i pozwoliło mu to wziąć sprawy w swoje ręce. Crist otrzymał parę ciosów oraz Diving Flatliner. 1…2…Kick-out. Pretenent kontynuował atak i postawił na 450 Splash, ale trafił na kolana oponenta. Jake przeszedł po tym do pinu, lecz oponent zdążył wstać. Cutter został skontrowany i Crist przyjmuje Inverted Frankensteiner. 1…2…Kick-out. Superkick od Jake’a trafił w cel, lecz czempion poprawił atak za pomocą rzutu rywalem w narożnik. Panowie znaleźli się poza ringiem, a tam kontrolę nad pojedynkiem odzyskał Aiden. Zawodnik kopnął mistrza w twarz i poczęstował go Hurricanraną oraz Suicide Dive’m. Prince jednak nie zakończył i skoczył z narożnika prosto na Superkick od Crista. Sędzia zaczął wyliczać – pretendent w porę wrócił do ringu. Tam został zmuszony do ratowania się przed Roll-upem. Prince uratował się, ale został za karę ustawiony w narożniku. Jake chciał wykonać Super Cutter, jednak oponent zrzucił go na ziemię. Mistrz ponowił próbę, ale tym razem wykonał Superplex. Szkoda tylko, że Prince znalazł w sobie sporo mocy i wykonał Brainbuster! Potem dorzucił do tego 450 Splash! 1…2…Kick-out! Aiden zdecydował, że ponowi atak, ale tym razem skoczył prosto na Cutter od Crista. 1…2…3!

Zwycięzca: Jake Crist – 10.57 via Pinfall
Ocena: ***1/4 (Bardzo przyjemny opener. Aiden wziął się kompletnie znikąd, ale publika kupuje jego postać. Może to być cenny dodatek do rosteru. W normalnych okolicznościach pewnie zjechałbym federację za to, że mistrz X-Division męczy się z jakimś nieznanym typem przez dziesięć minut, jednak jest to szansa dla Prince’a.)

Konnan rozmawiał z Dagą po hiszpańsku. Po chwili panowie zmienili język na angielski. Konnan przypomniał o tym, że Santana leży w szpitalu i Daga musi znaleźć wspólny język z Ortizem. Nowy członek LAX obiecał, że dogada się z partnerem. Do ekipy dołączył Ortiz, lecz Daga wyskoczył do niego z pretensjami. Ortiz nawet mu nie podziękował za to co ten dla niego zrobił. Stary członek LAX nie przejął się tymi słowami, a panowie umówili się na jedną rzecz. Wygrają dzisiaj walkę i zostaną mistrzami drużynowymi. Zawodnicy wypili następnie piwo, ale nie jestem pewien, czy po alkoholu powinno się wchodzić do ringu. Jeff Hardy coś o tym wie, możecie do niego zadzwonić.

Jimmy Jacobs zapytał Tayę Valkyrie o to co się stało. Mistrzyni była oburzona na to co się obecnie dzieje. Nie powinna walczyć z Jessicą Havok, ponieważ ostatnio pokonała ją przez wyliczenie. To powinno zaliczać się do zasady bronienia tytułu minimum raz na trzydzieści dni.

Walka Nr.2: Eddie Edwards vs Ace Austin

Ace chciał chyba zaskoczyć rywala ciosem, ale Eddie trafił go łokciem i dorzucił do tego Vaulting Planchę. Edwards trafił potem swojego przeciwnika Chopem i Headbuttem. Austin wziął się w garść i zrobił ładny unik, który pozwolił mu znokautować Eddie’go Penalty Kickiem. Sędzia sprawdził stan Edwardsa, a to nie spodobało się magikowi, który wrócił do swojego oponenta. Był to spory błąd, gdyż EE wykonał dwa Apron Back Suplexy. Powracamy do kwadratowego pierścienia. Ace przyjął Clothesline i Headbutt. Usłyszeliśmy znajomą muzykę, która zwiastuje nam przerwę na reklamy.

Wracamy na wizję. Austin unikał ciosów oponenta. Suicide Dive’a nie uniknął. Sędzia musiał interweniować i wykorzystał to Ace, który wyciągnął swoją pałkę i uderzył nią Edwardsa w głowę. Być może napisanie słowa „pałka” będzie tutaj zrozumiane podwójnie, gdyż przypominam, że magik zaoferował Alishy pudełko, w którym schowany był jego ding-dong. Ręka Eddie’go została też przecięta kartą, jednak Ace nie zrobił nic więcej. EE wykonał Flapjack i Powerbomb. Boston Knee Party nie zostało ostatecznie wykonane. Edwards zaczął uderzać rywala łokciem i dopiero po tym wykonał swój finisher. Austin w międzyczasie kazał oponentowi pomyśleć o swojej żonie. To zdenerwowało Eddie’go, który rzucił się na oponenta z pięściami i został za to zdyskwalifikowany.

Do ringu wskoczyła Alisha Edwards, która kazała mężowi się ogarnąć. Eddie jej nie słuchał i zapytał, czy Alisha jest z nim, czy z Austinem. Zawodniczka nie wyraziła się jasno, więc Edwards kazał jej zostać z Ace’m.

Zwycięzca: Ace Austin – 6.27 via DQ
Ocena: **1/2 (Solidna walka, ale za krótka. Panowie na pewno zmierzą się ze sobą jeszcze raz. Sama rywalizacja może nie jest porywająca, ale ciekawi mnie do czego to wszystko doprowadzi. Na pewno stawia to Ace’a w dobrej pozycji, gdyż otrzymał on poważny program. W ogóle to co się stało z Perkinsem? Wygląda na to, że Japonia bardziej odpowiada byłemu mistrzowi X-Division.)

Fallah Bahh jadł sobie sałatkę. Obok niego stanął Moose, który próbował upokorzyć swojego rywala mówiąc mu, że jest on gruby. KM też tak mówił i gdzie skończył? Mr. Impact Wrestling chciał wiedzieć co Bahh zamierza teraz zrobić. FB zaatakował przeciwnika i złapał w ręce krzesło. Nie użył go niestety, ponieważ Moose rzucił mu czymś w twarz. Czarnoskóry zawodnik wygrał ten brawl, ale to na pewno nie koniec tego feudu.

Walka Nr.2: Madison Rayne vs Alexia Nicole

Do stolika komentatorskiego dołączyła Kiera Hogan. Madison zajęła się przeciwniczką w narożniku i się jej ukłoniła. Miało to jednak inny wydźwięk niż się Wam wydaje. Nicole nie radziła sobie z bardziej doświadczoną przeciwniczką. W pewnym momencie udało jej się poczęstować Rayne Shotgun Dropkickiem. Madison schowała się za sędzią i dzięki temu zabiegowi wróciła do ataku. Niestety, Alexia postawiła na Snapmare i Running Meteorę. 1…2…Kick-out. Rayne wykorzystała moment i sprawiła, że Nicole opuściła gardę. Madison przeszła do Octopus Holda, jednak Alexia rzuciła się w narożnik. Dźwignia została przerwana. Nicole otrzymała parę ciosów, ale w pewnym momencie wykonała Backstabber. 1…2…Kick-out. Zawodniczka zdecydowała, że skoczy z narożnika. Nie trafiła i przyjęła Ripcord Cutter. Madison wykonała po tym Cross Rayne i to byłoby na tyle.

Kiera Hogan chciała powiedzieć Rayne, że to dzięki niej Madison teraz wygrywa. Zawodniczka nie zgodziła się z tymi słowami i po chwili panie zaatakowały Alexię. Na pomoc przybyła Jordynne Grace. Kiera zdążyła się wycofać, a Rayne została wyrzucona z ringu.

Zwyciężczyni: Madison Rayne – 4.15 via Pinfall
Ocena: ** (Po prostu ok.)

The Rascalz spotkali się ze sobą w ich pokoju. Panowie zauważyli, że nie udało im się wygrać walki i zostać nowymi mistrzami. Wentz miał jednak dobre wieści i zapytał, czy jego kumple wiedzą kogo on spotkał. Trey i Dez zapytali, czy był to on. Zachary potwierdził i okazało się, że zawodnicy rozmawiają o RVD. Rob potem dołączył do ekipy i powiedział, że wszystkie plotki na jego temat to prawda.

Walka Nr.3: Knockouts Championship Match – Taya Valkyrie vs Jessica Havok

Taya świetnie radziła sobie z ofensywą silniejszej przeciwniczki, ale w końcu musiała zostać trafiona ciosem. Havok postawiła na Clothesline i zaczęła po tym sygnalizować wykonanie innego ataku. Bravo złapał ją za nogę i dzięki temu mistrzyni mogła sprowadzić pretendentkę do parteru. Jessica przyjęła Running Meteorę, ale okazało się, że ten atak co najwyżej połaskotał Havok. Valkyrie chciała poczęstować ją Hurricanraną, lecz cios został skontrowany na Powerbomb. Jessica kontrolowała przebieg tego pojedynku i nie pozwalała sobie na błędy. Chokeslam został zablokowany, ale to i tak było za mało. Taya przyjęła Backbreaker i potem została załatwiona Chokeslamem. Havok nie mogła jednak przejść do wyliczenia, ponieważ ukazała jej się Su Yung w asyście swoim druhen. Mistrzyni gdzieś zwiała, a Su uniknęła Chokeslamu wsadzając swoją rękę do ust Havok. Jessica uwolniła się, ale Palm Strike wyrzucił ją z ringu.

Zwyciężczyni: Jessica Havok? – 3.40 via DQ
Ocena: brak (Czy możemy już skończyć z tym czymś? Miejmy nadzieję, że Valkyrie dostanie jakąś porządną rywalkę. Nie działa na mnie magia Havok i Su.)

Jimmy Jacobs spotkał się z Melissą Santos i chciał z nią porozmawiać na temat Briana Cage’a. Melissa powiedziała, że nigdy nie była fanką opowiadania o jej życiu osobistym. Jimmy zauważył, że reporterka przeszkodziła Elginowi. Santos stwierdziła, że to co widziała było dla niej straszne. Nie mogła po prostu na to patrzeć i chciała pomóc. Towarzyszyła swojemu mężowi w szpitalu, gdy ten leczył kontuzję. Brian kocha wrestling i wrestling jest dla niego wszystkim. Melissa kocha Cage’a i nie będzie mu zabierać jego drugiej miłości. Chce powiedzieć, że stan Briana poprawi się już jutro, ale to byłoby kłamstwo. Może jednak potwierdzić, że jej mąż jest pod opieką specjalistów, którzy pomogą mu w powrocie na ring. Jacobs następnie zapytał o to, czy Cage będzie w stanie bronić tytułu. Melissa powiedziała, że chcieliby, żeby tak było, ale Brian na pewno będzie stawiał swoje zdrowie nad mistrzostwami i pieniędzmi.

Cody i Jake Deanerowie rozmawiali ze sobą w jakimś pubie. Dołączyli do nich członkowie Desi Hit Squad, który stwierdzili, że to miejsce jest ohydne. Ohydę reprezentują także Deanerowie. Rohit napił się następnie piwa, ale tylko po to, żeby opluć Cody’ego. Kuzynostwo wzięło sprawy w swoje ręce – Rohit i Raj zostali załatwieni. Gama Singh błagał o litość i uciekając przywalił w drzwi. Cody i Jake zaczęli świętować zwycięstwo, ale rywale stanęli za ladą i uderzyli oponentów butelkami. DSH postanowili obrazić swoich przeciwników i to tyle. Cody i Jake nagrali jednak film, w którym narzekali na zachowanie Hindusów. Rohit i Raj zaatakowali ich w ukochanym barze. Deanerowie wiedzą co to ciężka praca i są pewni, że Singh i Raju nie będą w stanie znieść jednego dnia na ich farmie. Panowie zaproponowali rywalom walkę drużynową. Jeśli DSH przegrają to będą musieli pomagać Cody’emu i Jake’owi przez jeden dzień.

Walka Nr.4: Stone Rockwell vs Nate Madsen

Stone dobrze zaczął, ale rywal wziął się w garść. Teraz to Nate miał najwięcej do powiedzenia. Rockwell złapał skaczącego na niego przeciwnika i załatwił go Backbreakerem. Madsen postawił się i wykonał coś w stylu Codebreakera. Szkoda tylko, że do ringu wskoczył Rhino, który załatwił Nate’a swoim Gore. Stone chciał przekupić Rhino jakimś posiłkiem (co swoją drogą było zabawne), ale i tak otrzymał Gore.

Zwycięzca: brak – 0.50 via No Contest

Rhino zabrał mikrofon i kazał Elginowi wejść do ringu. Mike nazwał go tchórzem, a on tego tak nie zostawi. Michael Elgin stanął na rampie i uznał, że tym razem rywal go zaskoczył i nie zaatakował go z zaskoczenia. Rhino chce poczuć się ważny i właśnie dlatego obrał sobie za cel Elgina. Niestety, każdy oponent Big Mike’a lądował w szpitalu. Nie wydaje mu się, że Rhino rozumie w jakiej sytuacji się znalazł. Obaj zmierzą się na warunkach Elgina. Rhino nie mógł w to uwierzyć i obiecał, że za moment zaatakuje przeciwnika. Panowie rzucili się na siebie, ale zostali złapani przez sędziów i ochronę.

Ace Austin chwalił się tym, że wygrał walkę z Edwardsem. Stwierdził nawet, iż go odliczył. Jego towarzysze nie zgodzili się z tymi słowami i przypomnieli Austinowi, że ten dostał srogi wpiernicz. Ace nie słuchał ich, lecz postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat jego nowego planu. Zamierza zająć się Alishą i zrobić z nią małe teges szmeges fą fą fą.

Desi Hit Squad zaakceptowali wyzwanie Cody’ego i Jake’a.

Czas na małe promo od OVE. Sami Callihan przerwał braciom Crist i kazał im zamknąć Fultona w klatce, gdyż jest on potworem. Dave nie zgodził się z tymi słowami, jednak lider go nie słuchał. Sami potem przypomniał o swoim zwycięstwie w walce z Tessą Blanchard. Teraz to on jest pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Plan jest taki – to Callihan chce zostać nowym czempionem. Zanim jednak do tego dojdzie muszą zająć się pewną sprawą. Tommy Dreamer wtyka nos w sprawy, które go nie dotyczą. Sami i Dave połączą siły w celu wyeliminowania ekipy Dreamera i Blanchard.

Walka Nr.5: Impact Wrestling Tag Team Championship Match – The North vs Ortiz & Daga

Ortiz posłał Ethana do narożnika i tam trafił go wieloma ciosami. Mistrz odgryzł się stawiając na Big Boot. Nie spodziewał się, że zostanie posłany dwukrotnie na ziemię przy pomocy dwóch Arm Dragów. Page wylądował w narożniku i po chwili otrzymał Snap Powerslam. 1…2…Kick-out. Do ringu wchodzi Daga – pretendenci wykonują Double Hip Toss zakończony Running Sentonem, Dropkickiem i Standing Moonsaultem. Do ringu wskakuje Alexander, który uderza Dagę w twarz. Meksykanin wziął się do roboty częstując czempiona dwoma kopniakami i wysyłając go na ziemię przy pomocy Hurricanrany. Josh otrzymał następnie Dropkick oraz Tope Con Hilo. Wygląda na to, że ten atak nie zrobił na nim wrażenia. Alexander wykonał Rolling Hills. Od razu po tej akcji został złapany i przyjął Suplex. Panowie zaczęli się wymieniać Chopami. Page złapał Dagę za nogi i dzięki temu The North mogli wykonać Assisted Lifting DDT. Mistrzowie obijali przeciwnika w narożniku. Daga dwoił się i troił, lecz rywale byli znakomicie usposobieni. Ethan przyjął kopniaka i piękny Full Nelson German Suplex. W obu ekipach dochodzi teraz do zmian. Ortiz zasypał Josha Forearmami, a potem powalił go przy pomocy Dropkicka. Alexander otrzymuje też Slingshot Tornado DDT i Standing Headbutt. 1…2…Kick-out. Daga zmienia się z partnerem i panowie wykonują kombinację Diving Foot Stomp/DVD/Standing Shooting Star Press. 1…2…Kick-out. Alexander zablokował kolejny rzut i wykonał ciekawy Powerbomb. Page poprawił rzut za pomocą Diving Elbow Dropa, ale to nie koniec, ponieważ Josh zgniótł oponenta Bam Bam Saultem. 1…2…Kick-out. Daga zablokował próbę wykonania finishera i sprowadził Alexandra do parteru, gdzie trafił go trzema kopniakami. Ortiz podniósł Josha, ale Street Sweeper nie został wykonany. Daga skoczył na Alexandra, a Ethan przyjął Baseball Slide od Ortiza. Alexander wyrzucił Dagę z ringu, a potem uniknął ataku Ortiza, który został trafiony łokciem. Mistrzowie wykonali następnie swoją akcję kończącą i wygrali walkę.

Zwycięzcy: The North – 10.34 via Pinfall
Ocena: ***1/2 (Przyjemny kawałek drużynowego wrestlingu. The North to naprawdę fajna ekipa i cieszy mnie, że panowie w końcu dostają trochę czasu telewizyjnego. LAX natomiast nie tracą na tej porażce, gdyż zespół i tak był stworzony z Dagi i Ortiza. Daga przyda się federacji, to dobry zawodnik. Mam nadzieję, że nie pożegnaliśmy jeszcze LAX.)

Autor: RS