Hot News: Vince McMahon zakazał gwiazdom WWE używania platform takich jak Twitch, Cameo, Tik Tok i tym podobnych!

Vince McMahon wydał w zeszłym tygodniu edykt zgodnie z którym gwiazdy WWE nie mogą już współpracować z zewnętrznymi stronami trzecimi, co prościej mówiąc, obejmowałoby takie platformy jak Cameo, czy Twitch.

WWE odbyło w zeszłą niedzielę rozmowę ze swoimi gwiazdami dotyczącą głównie produktu federacji. Podczas tej rozmowy, dano jasno do zrozumienia, że WWE jest właścicielem prawdziwych nazwisk ich gwiazd, a nie tylko nazw postaci.

Prezes federacji, Vince McMahon wysłał w czwartek list, w którym napisał, że konieczne jest, aby promowali i chronili swoją markę na każdy możliwy sposób, a gwiazdy mają 30 dni, aby przestać angażować się na zewnętrznych stronach trzecich.

“Niektórzy z Was współpracują z zewnętrznymi stronami trzecimi wykorzystując swoje nazwisko i wizerunek w sposób szkodliwy dla naszej firmy. Konieczne jest, aby te działania zostały zakończone w ciągu najbliższych 30 dni (do piątku 2 października). Dalsze naruszenia będą skutkować karami, zawieszeniem lub rozwiązaniem umowy według uznania WWE.” – napisał w oświadczeniu do swoich gwiazd, McMahon.

Dodał również, że te działania są konieczne jako część procesu odbudowy WWE, ponieważ “wchodzą w kolejną fazę rozwoju WWE”.

Jest to naprawdę interesująca wiadomość i wiele osób podważa w ogóle legalność takiego działania. Wrestlerzy WWE są bowiem klasyfikowani jako “niezależni wykonawcy”, a takie polecenie szefa jasno wskazuje, że w praktyce jest zgoła inaczej.

Oczywiście pojawiają się już informacje, że wśród gwiazd są osoby, które myślą o sprzeciwieniu się najnowszemu edyktowi. Środowisko wrestlingowe postanowiło nawet poruszyć tę kwestię w mediach społecznościowych, pisząc mniej lub bardziej otwarcie co o tym sądzi.