Dzisiaj w historii wrestlingu – 27 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

27 października 1991 roku odbyła się gala WCW Halloween Havoc, głównie rozpoznawalna z powodu jedynego w historii Chamber of Horrors Matchu, który polegał na przypięciu jednego z rywali do elektrycznego krzesła i pociągnięcia za dźwignię. Tym nieszczęśnikiem był Abdullah the Butcher.

27 października 1992 Shawn Michaels zdobył swój pierwszy solowy tytuł, pokonując British Bulldoga w walce o WWF Intercontinental Title w Terre Haute.

27 października 1993 roku miał miejsce nieprzyjemny incydent pomiędzy Sidem Viciousem a Arnem Andersonem. Wdali się oni w bójkę w pokoju hotelowym, a w grę weszły nożyczki. Dźgnięć było 24, z czego 20 z nich otrzymał Anderson. Bójkę przerwał 2 Cold Scorpio, a obu mężczyzn przewieziono do szpitala.

27 października 2009 roku na konferencji prasowej Hulk Hogan ogłosił, że podpisał kontrakt z TNA. Na początku miała być to tylko prezentacja autobiografii Hulkstera, ale przerodziło się to w niesamowitą dla fanów Impactu wiadomość.

27 października 2013 roku odbyła się gala WWE Hell in a Cell, gdzie John Cena po dwumiesięcznej absencji odebrał Albertowi Del Rio World Heavyweight Championship, a Randy Orton wygrał walkę z Danielem Bryanem w HIAC o zwakatowane WWE Championship.

27 października swoje urodziny obchodzą m.in MVP (45 lat), czy Harvey Wippleman (53 lata). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!