Cinderella Tournament 2021 – Raport z pierwszej rundy turnieju

3 dni temu zakończyła się pierwsza runda turnieju Cinderella Tournament 2021, który wyłoni pretendentkę do tytułu World of Stardom i zarazem rywalkę Utami Hayashishity na wielkiej gali Stardom w Tokio. 

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Hina vs. Lady C

Młoda wrestlerka reprezentująca od niedawna Queen’s Quest, Hina, zmierzyła się z Lady C, która przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracuje na push i przebicie się wyżej w hierarchii organizacji Rossy’ego Ogawy. Niestety dla C pierwsza runda zmagań okazała się tą ostatnią i to Hina awansowała całej.

Zwyciężczyni: Hina

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Himeka vs. Hanan

W drugim pojedynku dnia, Himeka stoczyła zaciętą batalię z powracającą do Stardom Hanan, która miała dłuższą przerwę od występów spowodowaną tym, że razem z siostrami musiała zaliczyć semestr w szkole. 16-latka wróciła z przytupem i pokazała, że przyszłość należy do niej. Tym razem jednak musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej i utytułowanej członkini Donna del Mondo.

Zwyciężczyni: Himeka

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Maika vs. Konami

Zawodniczki, które śmiało powinny rywalizować o zwycięstwo w całym turnieju spotkały się ze sobą już w pierwszej rundzie zmagań. Lekką faworytką była Maika, aczkolwiek wygraną Konami również można było brać w ciemno. Ostatecznie zwyciężyła niedawna mistrzyni Goddess of Stardom i w taki sposób kolejna przedstawicielka DDM przeszła do kolejnej fazy turnieju.

 Zwyciężczyni: Maika

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Unagi Sayaka vs. Natsuko Tora

Mistrzyni Artist of Stardom kontra liderka Oedo Tai Natsuko Tora. Gdyby Tora miała pozycję Kagetsu, to Sayaka zostałaby pokonana i nie miałaby żadnych argumentów, które pozwalałyby jej awansować do kolejnej rundy. W tym przypadku Unagi nie dość, że wygrała z Natsuko, to jeszcze zrobiła to w przekonującym stylu i kto wie, czy nie będzie czarnym koniem Cinderella Tournament.

Zwyciężczyni: Unagi Sayaka

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

AZM vs. Rina

Wydaje się, że w tym momencie Azumi nie będzie podążać drogą w kierunku zdobycia któregoś z głównych tytułów w federacji. Porażka na Cinderelli w Yokohamie i bycie na uboczu głównych wydarzeń… i teraz porażka z Riną w prestiżowym dla Stardom turnieju. Przed startem Cinderella Tournament uważałem, że 18-latka powalczy o co najmniej finał, a tutaj odpada już na pierwszym etapie.

Zwyciężczyni: Rina

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Momo Watanabe vs. Starlight Kid

Kolejna walka, której wynik mocno mnie zaskoczył. Po zwycięstwie z Miną Shirakawą na Cinderelli w Yokohamie, Momo Watanabe przystąpiła do rywalizacji jako faworytka walki z Kid, jak i całego turnieju. Niestety znowu wraca do punktu wyjścia i przegrywa kluczowy pojedynek i odpada z turnieju. Chyba nigdy nie doczekamy się pushu dla 21-latki, która od dłuższego czasu stoi w miejscu i jest tylko dobrą workerką.

Zwyciężczyni: Starlight Kid

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Mayu Iwatani vs. Fukigen Death

Po wydarzeniach z Cinderelli, gdzie STARS przegrały z Oedo Tai, Gokigen Death była zmuszona do opuszczenia swojej macierzystej frakcji i zmiany ring name’u, a także przejścia do OT, bo taki był warunek tamtego starcia. Pierwsza runda Cinderella Tournament zakończyła udział Death w turnieju i do kolejnego etapu przedostała się liderka STARS, Mayu Iwatani.

Zwyciężczyni: Mayu Iwatani

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Giulia vs. Ruaka

Giulia w przeszłości wygrywała już Cinderella Tournament, więc zaznała już smaku zwycięstwa w prestiżowym turnieju, po którym rozpoczęła się jej mistrzowska droga. W starciu z Ruaką była zdecydowaną faworytką, choć młoda zawodniczka w ostatnich tygodniach wypływa na szerokie wody i udowadnia, że w wieku zaledwie 15 lat można być świetnie wyszkoloną zapaśniczką. Jednak w konfrontacji z Giulią nie miała zbyt dużych szans na sukces na awans, który dla nastolatki byłby niewątpliwie wielkim osiągnięciem.

Zwyciężczyni: Giulia

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Utami Hayashishita vs. Mina Shirakawa

Czerwonowłosa mistrzyni World of Stardom zmierzyła się z różowowłosą Miną Shirakawą. Innego rezultatu niż zwycięstwo Utami nie należało się spodziewać, aczkolwiek sensacje czasami się zdarzają, więc nie można było wykluczyć ewentualnej wygranej Miny w walce z Hayashishitą. Obyło się bez zaskoczenia i to Utami triumfowała, awansując dalej w Cinderella Tournament.

Zwyciężczyni: Utami Hayashishita

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Tam Nakano vs. Saya Kamitani

Wiemy, w jakim miejscu jest obecnie Tam Nakano – pokonała Giulię w Budokan Hall i zdobyła Wonder of Stardom Title, a przy tym stała się zdecydowanie najbardziej charakterystyczną postacią w organizacji. Kamitani wciąż pozostaje zawodniczką, przed którą jeszcze długa podróż, by osiągnąć coś więcej w Stardom. Pierwszy krok zrobiła właśnie w trakcie 1 rundy Cinderella Tournament i niespodziewanie zdetronizowała Nakano. Eliminacja mistrzyni z turnieju może jednocześnie oznaczać fakt, że w najbliższym czasie Saya powalczy o White Belt.

Zwyciężczyni: Saya Kamitani

CINDERELLA TOURNAMENT 1ST ROUND MATCH

Syuri vs. NatsuPoi

W main evencie pierwszej rundy – Syuri powalczyła z NatsuPoi. Obie to członkinie Donna del Mondo, ale również mistrzynie High Speed (Natsu) i SWA (Syuri), co zwiększyło prestiż tego starcia. Poi jest w ostatnim na fali wznoszącej i jej wygrana z Japonką pochodzenia filipińskiego nie byłaby zaskoczeniem. Po świetnej walce zwycięsko wyszła Syuri, która momentalnie stała się jedną z największych faworytek do zwycięstwa w turnieju księżniczek.

Zwyciężczyni: Syuri