Ciekawostki o Rey Mysterio cz.2

Zapraszam na dawkę ciekawostek z życia Rey’a Mysterio,które było i jest warte lektury 🙂

.

.

.

szablon

 

1.Pochodził z biednej rodziny.

Swoją karierę rozpoczynał pod okiem wujka –Reya Mysterio– czysto amatorsko mając 5 lat. W wieku 8 lat zaczął trenować.Jak sam powiedział:

„Zacząłem naśladować to, co widziałem u innych wrestlerów. Uderzałem w liny, odbijałem się od drugiej. Wspinałem się na narożnik i skakałem lądując na nogach, po czym turlałem się. Pamiętam mojego wujka, jak stał poza ringiem, a drugi wrestler rozciągnął liny. Wtedy wziąłem rozbieg i zanurkowałem pomiędzy pierwszą a drugą liną wprost w ręce mojego wuja. Byłem pewien, że mnie złapie i zawsze mnie łapał.”

2.Miał również krótką karierę wagarowicza.

W 4 klasie nosił długie,proste włosy co było modne w tamtych czasach(może być dalej 🙂 ).Jak wspomina w swojej autobiografii wpadł na pomysł że lepiej będą wyglądać …. pofalowane.Niestety efekt nie był zadowalający. Po wypłukaniu jego włosy wyglądały jak loki dziewczęce.Zamiast fal,były kulki.

Zakłopotany sytuacją postanowił nie uczęszczać do szkoły.Rano wychodził do szkoły,czekał aż mama wyjdzie i oglądał cały dzień telewizje.Niestety mały Oscar nie przewidział , że nauczyciele zadzwonią do jego mamy. Cała akcja została zakończona ścięciem włosów.

3.Pierwszy raz z WWF.

Podczas jedzenia luchu zobaczył w telewizji retransmisję Saturday Night’s Main Event.

4.Początki.

Nie chciano mu dać szansy,ze względu na możliwość połamania się (Rey) podczas walki.Był bardzo niski i mało ważył jak na swój wiek.Musiał przybrać na masie.Przyjaciele wuja stosowali piwną dietę,bo jak uważali ma magiczne właściwości.Samemu zawodnikowi to jednak nie pomogło.

5. Zielona Jaszczurka.

Pomysłodawcą był sam wujek.Oscar jednak chciał przejąc imię po nim,ale odmówił.Strój wykonał Bruno Vitorio.Kosztował ok.10-12 dolarów.Okazał się bardzo nie wygodny i nie dopasowany.Samą maskę zaprojektował wuj.Swoją pierwszą walkę odbył z El Gatonico na cmentarzu Tijuanie.

6.Inspiracje

W swojej książce przyznał,że dawanie inspiracji (fanom,swoją osobą) motywowało go jeszcze bardziej do pracy. „Pomimo małego wzrostu możesz osiągnąć wszystko”.

7.Strój.

Czaszki i szkielety,które posiada na strojach nie oznaczają śmierci. Przypominają nam o naszej śmiertelności i szacunku dla przodków,którzy odeszli.

8.Jest katolikiem.

9.W 2007 roku został wprowadzony do AAA „Hall of Fame”.

 

 

Źródło z jakiego korzystałem to książka pt.”Rey Mysterio:Behind the Mask”.