Big Damo O’Connor: Wywiad dla MyWrestling

Damian Mackle, to 31-letni wrestler rodem z Irlandii, który w Europie znany jest głównie z występów jako Big Damo lub Damian O’Connor. Regularnie pracuję dla największych europejskich federacji typu: Insane Championship Wrestling, Westside Xtreme Wrestling, Revolution Pro Wrestling, Scottish Wrestling Entertainment, XWA, British Championship Wrestling i wiele więcej. W tym roku trzykrotnie wystąpił w federacji Total Nonstop Action, a jego jedna z podopiecznych niedawno podpisała kontrakt z WWE, gdzie występuje jako Nicola Glencross.

1. Damian dzięki za wywiad. Jak się masz ?

Bardzo dobrze dziękuję. Dziś mam wolny dzień. Skończyłem trening na siłowni, teraz czas na relaks.

2. Dla tych którzy nie znają Twojej osoby, jak opisałbyś siebie ?

Jestem ponad 100 kilowym zawodnikiem, który lubi latać.

3. Porozmawiajmy o twoim dziecinstwie i dojrzewaniu. Czy lubiłeś oglądać wrestling w dzieciństwie czy to zaczęło się znacznie później, oraz kto zainspirował Cię w drodze do zostaniu wresterem ?

Oglądałem wrestling odkąd byłem mały, od wieku 3 do 7 lat, kiedy to wycofano go z TV. Kiedy miałem 13 lat nabyliśmy kablówkę – od tego czasu zacząłem oglądać wrestling regularnie.
Fit Finlay zainspirował mnie najbardziej, mieszkając 8 mil od miejsca gdzie dorastałem. To właśnie on udowodnił mi, że jeśli jesteś wystarczająco dobry, możesz zrobić karierę niezależnie od tego skąd pochodzisz.

4. Jak wyglądał twój rozwój w treningach wrestlingu ? Kto był twoim trenerem ? Opowiedz mi o nim.

Początkowo trenowałem z NWAUK Hammerem w Szkocji oraz Anglii. Odbywałem różnorodne treningi, które kontynuuję do dzisiaj. Największy wpływ na moje treningi mieli : Robbie Brookside, Fergal Devitt, Paul Tracey i kilku innych.

5. Gdzie zrodził się pomysł na twój pseudonim ” Big Damo” ?

Mam na imię Damian. Moje przezwisko od zawsze brzmiało “Damo”. Mark Dallas ( właściciel ICW ) chciał nazwać mnie Big Damo i tak właśnie zrobił. Inni poszli w jego ślady.

6. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z produktem Insane Championship Wrestling, możesz coś powiedzieć na temat federacji ?

ICW to wrestling dla 18 i więcej letnich. To historia produktu dobrego wrestlingu i kreowania wielkich postaci. Każdy znajdzie coś dla siebie w show ICW.

7. Rok temu, walczyłeś z byłym wrestlerem WWE, Drew Gallowayem o ICW World Heavyweight Chamampionship. Mógłbyś nam opowiedzieć o pracy z Drew ? Czy dużo myślałeś o tym, że możesz być obserwowany przez kogoś z WWE ?

Obraz znaleziony dla: big damo VS drew galloway

Bardzo lubiłem wrestling z Drew. Jest bardzo dużym i dobrym siłaczem, więc doskonale było się z nim mierzyć. On lubi uderzać mocno i walczyć intensywnie. Oboje dzielimy bardzo podobne filozofie. Walczyliśmy 5, może 6 razy zanim opuścił USA i było to dla mnie bardzo pouczające doświadczenie.

8. Co sądzisz o Prince Davitt ?

Obraz znaleziony dla: big damo VS Prince Devitt

Jest jedną z osób, które najbardziej wpłynęły na moją karierę. Wpatrywałem się w niego chyba przez dekadę i od zawsze myślałem, że jest jednym z najlepszych wrestlerów na świecie. Czy w NJPW, czy w WWE – udowadniał to przez długi czas.

10. W tym roku wystąpiłeś 3 razy w federacji TNA. Czy to oznacza dłuższą pracę ? Jaka atmosfera tam panuje ? Kto i w jaki sposób się z Tobą kontaktował ? Opowiedz nam coś więcej o Twoich rywalach.

Byłem bardzo zadowolony doświadczeniami z TNA tour po Wielkiej Brytanii. Zostałem bardzo dobrze potraktowany. Byłem w kontakcie z jednym z głównych pisarzy bezpośrednio na drodze mailowej w związku z moją podróżą po UK. Był bardzo uprzejmy i łatwo się dogadaliśmy.

11. Podczas nagrywania TNA stawiłeś czoła Erickowi Youngowi w walce o tytuł króla TNA. Opowiesz nam o tym wyzwaniu ?

Eric Young to fantastyczny wrestler. Weteran od 18 lat. Wspaniale było móc się z nim zmierzyć. Chciałbym to kiedyś powtórzyć.

12. Zwróciłem także uwagę na GFW, gdzie zwycięzcą UK Invasion okazał się Bram. Miałeś szansę w tych zawodach, czy raczej byłeś skazany na niepowodzenie ? Opowiedz nam o rywalu.

Bram to piekielny wojownik. Potrafi wyskoczyć ze swoim świdrującym wykopem znikąd i zmierzyć się z każdym jeden na jednego. Praca dla GFW była dobrą zabawą.

13. Odniosłeś duży sukces jako wrestler, występując w niemal wszystkich głównych organizacjach w Europie. Czy możesz powiedzieć gdzie występowałeś i czy nosisz obecnie jakieś tytuły ?

Moje obecne tytuły to: ICW World Champion, Pride Heavyweight Champion i XWA British Champion. Występowałem także w 20 rożnych organizacjach wzdłuż Europy. W ciągu ostatnich kilku lat walczyłem w 9 europejskich krajach.

14. Czy wrestling to popularny sport w Irlandii ?

Jest popularny, ale nie tak bardzo jak piłka nożna czy rugby. Jest jednak dostępny w telewizji kablowej.

15. Który wśród europejskich wrestlerów, według Ciebie, zasługuje na tytuł najciekawszego dla WWE ? Oczywiście oprócz Ciebie 😉

Jest tu wielu, którzy są na równi z innymi z całego świata. Według mnie jest może 30 wrestlerów z Europy, którzy są idealni, a są nimi: Joe Coffey,Mark Coffey,Jackie Polo,Joe Hendry,Noam Dar,Rampage Brown,Will Ospreay,Mary Scurl,Zack Sabre Jr.Dave Mastiff,Tommy End i wielu wielu innych !

16. Jaka jest różnica między wrestlingiem w USA a Irlandią ?

Nie ma rzeczywistych różnic. Amerykanie uprościli zasady i teraz wszyscy walczymy według tego samego kodeksu.

17. Gdzie miało miejsce Twoje największe osiągnięcie ?

Wygranie ICW World Title w moim rodzinnym mieście Belfast. To był dla mnie niezwykły moment z wieloma przyjaciółmi i rodziną wśród widowni.

18. Jeśli mógłbyś wybrać przeciwnika dla Siebie, kogo byś wybrał i dlaczego ?

Bardzo lubię walczyć z różnorodnymi przeciwnikami i w różnych stylach. Lubię walczyć technicznie, różnowagowo, zadziornie. Każdy zawodnik ma różną mieszankę tych cech.

19. W Polsce funkcjonuje organizacja MZW- Maniac Zone Wrestling. Chciałbyś kiedyś wystąpić w Polsce ? Czy słyszałeś coś o wrestlingu w Polsce ? Czy miałeś kiedykolwiek okazję walczyć z kimś o polskim pochodzeniu ?

Bardzo chciałbym zawalczyć w Polsce.

Kilka lat temu trenowałem polskiego wrestlera o pseud. Piękny Kawaler, gdy przyszedł na moją siłownię. Występował w Do or Die Wrestling w Polsce w latach 2013-2015, a teraz występuje dla KPW.

20. Jakie jest Twoje inne hobby poza wrestlingiem ?

Poza wrestlingiem jestem wielkim fanem Manchester United FC i Orlando Magic w NBA. Lubię też czytać.

21. Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć naszym czytelnikom? Dziękuję za poświęcenie czasu na udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Najlepsze życzenia i powodzenia w karierze i życiu prywatnym 😉

Dziękuję, że poświęciliście czas na przeczytanie wywiadu. Śledźcie mnie na Twitterze: @BigBeardDam i Facebooku: Damian O’Connor.

ENGLISH VERSION:

1. Thank you for interview, Damian. How are you?

I am great thanks. I have a day off today so just finished at the gym and now relaxing.

2. For those who dont know you how would you describe yourself?

I’m a 320lb power lifter who likes to fly.

3. Lets talk about your growing up, did you enjoy watching wrestling growing up or did it start much later and is so, who inspired you to think I am going to become a wrestler?

I watched it when I was a child of about 3 years old until I was 7 ehen it came off TV. When I was 13 we got cheap cable and I started to watch it regularly.

Fit Finlay inspired me the most as he grew up about 8 miles away from where I did. He proved if you were good enough you could make a career of this regardless of where you come from.

4. How did you get involved with wrestling training, who trained you? Tell me about him.

I originally trained with NWAUK Hammer lock in Scotland but also in England. I had a variety of training which still continues today. The biggest influences on my training were Robbie Brookside, Fergal Devitt, Paul Tracey and a few others.

5. Where did the idea for your ring name “Big Damo”?

My name is Damian. My nickname has always been Damo. Mark Dallas (ICW owner) wanted to call me Big Damo, so he did. Other promotions then followed.

6. For those who are not familiary with the product what is Insane Championship Wrestling all about?

ICW is wrestling for people 18 year old and above. It is a story driven product with some great wrestling and characters. There will be a little something for everyone on an ICW show.

7. Last year, he fought with the former wwe wrestler, drew galloway about ICW world heavyweight championship. Can you tell us how you worked with Drew? Do you thought your more than that at this point you could be observed by someone from WWE?

I really enjoyed wrestling Drew. He is very big and super athletic so he is great to match up against. He likes to hit hard and wrestle intense. So he and I share some very similar philosophies. We have wrestled maybe 5 or 6 times since he left USA and each has been a great learning experience for me.

8. What do you think about Prince Devitt?

He is one of the biggest influences on my career. I have looked up to him for maybe a decade and I’ve always thought he was one of the best wrestlers in the world. Whether at NJPW or WWE he has proved it for a long time.

9. What do you think about wwe nxt? And would you play there in the future?

I think any athlete would love to wrestle in WWE.

10. This year, up to 3 times occurred in the federation TNA . Does this mean a longer working ? The atmosphere that prevails there ? Who and how to contact you ? Could you tell us something about your rivals?

I very much enjoyed my experience on the TNA UK tour. I was treated very well. I was contacted by one of the head writers directly via email about being on the tour. He was very pleasant and easy to deal with.

11. During one taping TNA faced with Eric Young for the TNA king of the mountain title . Can you tell us about this challenge ?

Eric Young is a fantastic wrestler. A veteran of 18 years. He was great to wrestle against. I would like to wrestle him again down the line.

12. I also noticed that there was a GFW , where the UK Invasion have been overcome by the Bram . You had a chance in this challenge , whether you were a top doomed to failure ? Tell us about the rival .

Bram is a hell of a fighter. He can spring that spinning heel kick out of nowhere and go toe to toe with anyone. It was a fun experience working for GFW.

13. You’re a very successful wrestler and been performing almost all major organizations in Europe. Can you tell us where you been performing and whether you currently have any titles?

I am the current ICW World Champion, Pride Heavyweight Champion and XWA British Champion. I also perform in 20 or so other promotions across Europe. In the last couple of years I’ve wrestled in 9 European countries.

14. Is wrestling in Ireland a popular sport?

It is popular but not as popular as soccer or rugby. It is available on cable television though.

15. Who amongst europiean wrestlers in your opinion, the most deservst on inteterest from WWE? Of course, apart from you Emotikon smile

There are so so many here who are on par with anyone throughout the world. In my opinion there are maybe 30 guys from Europe who would be perfect there but here’s some off the top of my head – Joe Coffey, Mark Coffey, Jackie Polo, Joe Hendry, Noam Dar, Rampage Brown, Will Ospreay, Mary Scurl, Zack Sabre Jr. Dave Mastiff, Tommy End there are many more too!!

16. What is the difference between wrestling in the United States/Ireland?

No real difference. The Americans simplified the rules and now we all wrestle by the same rule book.

17. Where are you biggest accomplishments in wrestling?

Winning the ICW World Title in my home town of Belfast ranks up there. It was a very special moment for me with many friends and family in the audience.

18. If you could choose an opponent for yourself who would it be and why?

I really like wrestling a variety of different wrestlers and styles. I like wrestling technicians, cruiserweights, brawlers. Anyone who has something a little different about them.

I would love to wrestle Fit Finlay though.

19. In Poland among others fuctions organization MZW- Maniac Zone Wrestling. Have you ever would to perform in Poland? Did you hear something about wrestling in Poland? Did you have an occasion to fight with someone who has polish decent?

I would love to wrestle in Poland.

I trained the Polish wrestler Piekny Kawaler a few years ago when he came to my gym. He performed with Do or Die Wrestling in Poland in 2013-2015 and now performs for KPW.

20. What hobbies do you have outside of wrestling?

Outside of wrestling I am a huge fan of Manchester United FC and Orlando Magic in the NBA. I also like to read.

21. Is threw something that you want to tell our readers?

Thanks for taking the time to read this interview. Please follow me on Twitter – @BigBeardDamo and Facebook – Damian O’Connor

22. Thank you for taking the time to interview for MyWrestling. Best regards and good luck in his career and personal life 😉