5★STAR GP 31.07.21 – Raport

Za nami start najbardziej prestiżowego turnieju w kobiecym wrestlingu – 5 Star Grand Prix. Dzisiejszego dnia zawodniczki Stardom przystąpiły do rywalizacji w pierwszym dniu zmagań, które swoje zakończenie będą miały na początku września. 

Fani zebrani na arenie w Yokohamie zobaczyli w akcji takie wrestlerki, jak Utami Hayashishita, Tam Nakano, Syuri czy Giulia. Nie zabrakło niespodzianek i świetnych walk, które z góry są warte polecenia.

5★STAR GP RED STARS

Mina Shirakawa def. Fukigen Death

Na otwarcie Mina Shirakawa pokonała Fukigen Death. Niedawna mistrzyni Future of Stardom nie miała problemu z członkinią Oedo Tai i w dość szybkim czasie się z nią uporała.

5★STAR GP RED STARS

Koguma def. Natsupoi

W drugim pojedynku czerwonego bloku, Natsupoi stoczyła wyrównaną batalię z nową członkinią frakcji STARS. Koguma postawiła mistrzyni High Speed ciężkie warunki i ta nie potrafiła im sprostać, co zakończyło się dla niej dosyć niespodziewaną porażką.

5★STAR GP RED STARS

Giulia def. Starlight Kid

Starcie jednej z głównych faworytek do zwycięstwa w 5 Star Grand Prix i młodej Starlight Kid, która niedawno przeszła heel turn i dołączyła do Oedo Tai. Przegrana Giulii raczej nie wchodziła w grę, aczkolwiek oficjele Stardom mogli zdecydować się na taki ruch, by wprowadzić Kid z przytupem w turniej. Obyło się jednak bez sensacji i to liderka Donna del Mondo wyszła z tej walki zwycięsko.

5★STAR GP BLUE STARS

Unagi Sayaka def. Tam Nakano

Jak dla mnie dosyć spore zaskoczenie, jeśli chodzi o rezultat tego starcia, ale bardzo pozytywne zaskoczenie. Unagi zrobiła w ostatnim czasie duże postępy, doszła do półfinału Cinderella Tournament i walczyła o tytuł Future of Stardom, który finalnie udało się jej zdobyć. Wygrana z Nakano w 5 Starze może oznaczać, że w już wkrótce powalczy o White Belt i to, że będzie się bić o czołowe lokaty w niebieskim bloku.

5★STAR GP BLUE STARS

Syuri def. Saya Kamitani

Kandydatka do końcowego triumfu i perspektywiczna gwiazda, która zwyciężyła w tegorocznym Cinderella Tournament. W tym przypadku były dwie opcje bookingu i każda z nich była sensowna oraz logiczna. Zwycięstwo Kamitani nie byłoby zaskoczeniem, bo w tym roku już pokazano, że Rossy Ogawa śmiało stawia na 24-latkę. Syuri to czołowa gwiazda Stardom i osoba, która być może wygra cały turniej, dlatego jej początkowa wiktoria jest czymś zupełnie naturalnym.

5★STAR GP RED STARS

Momo Watanabe def. Mayu Iwatani

Przenosimy się dziś po raz ostatni do czerwonego bloku, gdzie w co-main evencie rywalizowały ze sobą Mayu Iwatani i Momo Watanabe. Dla ikony Stardomu tegoroczne zmagania będą raczej stały pod znakiem rozwijania storyline’u ze “Starlighto Kido”, jak to mawia konferansjer japońskiej federacji i solidnego występu w turnieju. Cieszę się, że nie zastosowano tutaj oklepanego bookingu, czyli wygranej Iwatani. W końcu Momo wygrywa swój mecz otwarcia w GP i mam nadzieję, że to dopiero początek, który doprowadzi ją wprost do wielkiego finału.

5★STAR GP BLUE STARS

Maika def. Utami Hayshishita

Main event, którego scenariusz mógł być łatwy do przewidzenia, ale na szczęście finalnie okazał się trudny do odgadnięcia i fani oglądający ten pojedynek mogli się zaskoczyć. Gdy Utami przystępuje do jakiejkolwiek walki, z góry bierze się ją za faworytkę i nie przyjmuje myśli, że odniesie porażkę (ten schemat zaburzyła Syuri, ale to jedyny wyjątek). Tutaj było zdecydowanie inaczej i Maika wyglądała na wrestlerkę, która jest w stanie powstrzymać waleczną mistrzynię przed kolejnym sukcesem. Ostatnim razem, gdy Hayashishita i Maika weszły ze sobą do kwadratowego pierścienia, to ta pierwsza cieszyła się z wygranej. Dzisiaj było zgoła odwrotnie i Czerwona Królowa musiała uznać wyższość członkini DDM.