Nie będzie to tekst z żadnymi wspomnieniami z kariery Hany, ani z jej biografią, ponieważ już takie stworzyłem i możecie je sobie przeczytać na naszej stronie. Będzie to artykuł z pewnym przesłaniem, taki z którego można wyciągnąć coś mądrego i wartościowego.
Za każdym razem gdy wracam do tamtego dnia, ogarnia mnie wielki smutek. Przed oczami mam tweety Hany i drastyczne fotografie, tego po prostu nie da się wykasować z głowy.
23 maja 2020 roku już na zawsze będzie dla mnie dniem, w którym coś we mnie pękło. Moja ulubiona wrestlerka popełniła samobójstwo, miała zaledwie 22 lata i całe życie przed sobą. Jestem pewny, że zrobiłaby wielką karierę w branży i odniosła sukces w Stardomie, a potem kto wie, może w samym WWE lub AEW.
Hana była bardzo utalentowaną pro wrestlerką, niezwykle charyzmatyczną młodą kobietą. Oglądając jej pojedynki, wiedziałeś że masz do czynienia z gwiazdą światowego formatu. Miała to COŚ. Szybko zyskała popularność oraz uznanie w swojej ojczyźnie i mogła z radością patrzeć w swoją wrestlingową przyszłość.
Rocznica skłoniła mnie do napisania paru słów na trudny temat, bo śmierć Hany i to, co działo się przed nią, to bardzo trudny i bolesny temat.
Młoda dziewczyna została wyniszczona przez ludzi, tak, właśnie przez ten gatunek zamieszkały na planecie Ziemia, którzy doprowadzili ją do ciężkiej depresji i stanów lękowych, a to wszystko przez odcinek programu Terrace House, w którym doszło do popularnego incydentu ze strojem Kimury z Wrestle Kingdom.
Wydarzenia z 23 maja nie powinny mieć miejsca. Hana Kimura powinna żyć i cieszyć fanów swoimi występami w ringu. Niestety przez to, jak okrutni potrafią być ludzie, to się już nie wydarzy.
Problem z cyberprzemocą jest w obecnych czasach dużym kłopotem w sieci. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że ich działania mogą doprowadzić do czyjeś tragedii.
Groźby, życzenie śmierci i nękanie. Hana stała się ofiarą zmasowanego hejtu, który w połączeniu z manipulacją oficjeli netflixowego show, doprowadził do starszej tragedii, której odkręcić się nie da.
Stało się, prawda? Prawda. Da się wyciągnąć wnioski z tej sytuacji? Oczywiście, że się da. Mam jednak wrażenie, że społeczeństwo tego jeszcze nie potrafi, o czym wielokrotnie można się przekonać, przeglądając Twittera czy inne media społecznościowe.
Winni śmierci Hany nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności, jad nadal się sączy, a Kyoko Kimura stara się walczyć o sprawiedliwość dla swojej córki. Tak czasem bywa i nic nie możemy na to poradzić. Życie.
Depresja i stany lękowe, ogólnie szeroko pojęte zaburzenia psychiczne, często są marginalizowane. W przypadkach takich jak ten Hany, pojawiają się różne przykre opinie w stylu: „normalna nie była, bo zabiła się przez hejt w internecie”, „mogła usunąć swoje profile na social mediach”, „była słaba, dla słabych nie ma miejsca na tym świecie” – to tylko kilka przykładów.
Należy pamiętać, że osoba chora na depresję lub inne choroby psychiczne, inaczej postrzega pewne sytuacje. Każdy jest inny i każdy ma swoją granicę, której się nie przekracza. Hana była wrażliwym i nadal bardzo młodym człowiekiem. Przekroczono wszelkie granice, doprowadzono ją do zaburzeń psychicznych, oczerniono i próbowano stworzyć jej nieprawdziwy wizerunek na ekranie.
Pamiętam dokładnie tamten dzień, w którym Hana odebrała sobie życie. Czułem rozpacz i jednocześnie potężny gniew, który starałem się tonować. To co działo się w następnych tygodniach, to istny maraton w kwestii skupienia uwagi na sprawie i pisania wielu artykułów na ten temat. Przeglądanie Twittera, stron z newsami i profilu użytkowniczki Farrahkase, która tłumaczyła wywiady z Kyoko oraz dochodzenia BPO i tak dalej.
Wchodząc w poniższe linki możecie przeczytać o tym, co działo się podczas kręcenia Terrace House i jaki miało to wpływ na śmierć Hany, a także zerknąć na obszerny raport z dochodzenia BPO.
Co działo się podczas kręcenia Terrace House? – Wpływ wydarzeń na samobójstwo Hany Kimury
Raport z dochodzenia BPO w sprawie Fuji TV i programu Terrace House
DBAJCIE O SWOJE ZDROWIE PSYCHICZNE!
Bo jest ono niezwykle istotne i bez niego nie da się normalnie funkcjonować. Jest tak samo ważne, jak te fizyczne. Jeśli czujecie się źle pod względem mentalnym, nie radzicie sobie z jakąś sprawą, cierpicie na pogłębiające się zaburzenia lub macie rezygnacyjne myśli – naprawdę warto skorzystać z pomocy specjalisty (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta).
Warto zrobić ten pierwszy mały krok, by potem zrobić kolejny, już duży w kierunku wyjścia z problemów i ich okiełznania.
Historia Hany Kimury daje do myślenia. Krzywdzenie innych do niczego dobrego nie prowadzi, jest aktem bezradności atakującego, który wylewa swoje frustracje na niewinną osobę. Czy to w internecie, czy w realnym życiu, takie działania należy piętnować i robić wszystko, by zdarzały się jak najrzadziej.