Site icon MyWrestling

WWE NXT 24.03.2026 – Raport

NXT MyWrestling

Kolejne NXT w drodze do Stand & Deliever już za nami! Na show zobaczyliśmy Gauntlet Eliminator Match o miano pretendenta do NXT North American Championship, kontynuacja turnieju o miano pretendentów do tytułów Tag Team. Co takiego jeszcze wydarzyło się na tym show? Zapraszam na raport.

Otwarcie NXT

NXT otworzyło przypomnienie wydarzeń z zeszłotygodniowego show.

Następnie przenieśliśmy się do Shiloha Hilla, który rozmawiał z Robertem Stone’em, mówiąc, że chce wejść jako pierwszy do Gauntlet Matchu. Dołączyła do nich Tatum Paxley, która wyraziła swoje oburzenie sytuacją z Blake Monroe i zapytała Stone’a, gdzie ona jest. Ten odpowiedział, że nie wie, gdzie znajduje się Blake ani jej tytuł. Shiloh zaoferował Tatum swoją pomoc, z czego ta ochoczo skorzystała. Następnie do Stone’a podszedł Josh Briggs, jednak w tym momencie Generalny Menadżer został zawołany przez sędziego, ponieważ coś się wydarzyło.

Później, w trakcie pierwszej walki na show, pokazano, że Elio LeFleur i Eli Knight zostali zaatakowani.

WrenQCC (Kendal Grey & Wren Sinclair) vs Fatal Influence (Fallon Henley & Lainey Reid) w/ Jacy Jayne — Tag Team Match

Kontrolę w starciu szybko przejęła Fallon Henley, która następnie zmieniła się z Lainey Reid. Reid obijała Wren Sinclair, jednak mistrzyni Speed zdołała się wybronić i zmieniła się z Kendal Grey. Kendal obiła swoją rywalkę, lecz Fatal Influence szybko odzyskało przewagę, skupiając się w dalszej części pojedynku na ponownym obijaniu Sinclair.

Wren próbowała powstrzymać ofensywę Henley, atakując jej ręce, jednak Fallon była na to przygotowana. Reid kontynuowała ataki, nie pozwalając Kendal wejść do akcji. Grey uniknęła jednak jednego z ciosów, co wykorzystała Sinclair, ponownie wchodząc do walki. Fatal Influence było blisko zwycięstwa, jednak przypięcie na Kendal przerwała Wren.

Ostatecznie pojedynek wygrało WrenQCC — Kendal poddała Reid dźwignią Cross Armbreaker, a w tym samym czasie Wren zapięła Final Wrench na Fallon.

Po walce Kendal wyzwała Jacy Jayne na Stand & Deliver, jednak do rozmowy wtrąciła się Lola Vice, która stwierdziła, że Grey kiedyś zostanie mistrzynią, lecz nie na tej gali. Robert Stone ogłosił więc, że za tydzień odbędzie się pojedynek o miano pretendentki — zwyciężczyni zmierzy się z Jayne na Stand & Deliver.

Konfrontacja Sol Ruci i Zarii

W ringu pojawiła się Sol Ruca, która opowiedziała o swojej relacji z Zarią. Przyznała, że spodziewała się zdrady, jednak wierzyła, że ich więź jest silniejsza. Dodała, że zawsze starała się, aby ludzie, myśląc o niej, myśleli także o Zarii. Według Sol, Zarii zależało wyłącznie na własnym momencie.

Ruca powiedziała, że chce zostawić to wszystko za sobą. Wspomniała, jak wielokrotnie oddawała Zarii swoje szanse — miejsce w Battle Royalu, możliwość obrony jej tytułu North American, gdy była kontuzjowana, czy walkę o tytuł Knockouts. Podkreśliła, że sama o wszystko walczyła, podczas gdy Zaria tylko czekała na odpowiedni moment. Następnie wyzwała ją na walkę na Stand & Deliver.

Zaria weszła do ringu i stwierdziła, że Sol nic jej nie dała, a ona sama zawsze pozostawała w jej cieniu — była jedynie partnerką Ruci, a nie sobą. Atak na Sol nazwała odzyskaniem tego, co straciła przez współpracę z nią. Dodała, że historia zaczęła się na Stand & Deliver i tam też się skończy. Zarzuciła Ruce, że ta wszystko dostawała „od tak”, co wzbudzało w niej nienawiść. Stwierdziła, że dopóki widzi Sol stojącą naprzeciw niej, nie będzie w stanie ruszyć naprzód.

Ruca odpowiedziała, że wszystko, co dostała, wywalczyła sama. Dodała, że Zaria zawsze ją wspierała, a teraz wykorzystuje to przeciwko niej i próbuje zrobić z niej czarny charakter tej historii. Zaria odparła, że Sol nie jest czarnym charakterem — jest błędem tej historii — po czym opuściła ring.

Segment na zapleczu

Ethan Page i Ricky Saints kłócili się o to, kto powinien zawalczyć z Joe Hendrym. Hendry szybko uświadomił im jednak, że go nie interesują — liczy się dla niego tylko Tony D’Angelo.

Kelani Jordan vs Thea Hail — Singles Match

Zawodniczki szybko weszły w fizyczną konfrontację, wymieniając się akcjami. Thea próbowała założyć Kimurę, jednak Jordan wyswobodziła się dzięki brudnym zagrywkom. Ostatecznie Kelani pokonała Hail po One of a Kind Split-Legged Moonsault.

Po walce Jordan kontynuowała atak, lecz na pomoc Thei przybiegła Jaida Parker, która przepędziła Kelani.

Segment na zapleczu

Shiloh Hill rozmawiał z Tatum Paxley. Ta przypomniała, że pomógł jej znaleźć Izzi Dame, więc teraz musi pomóc jej odnaleźć Blake Monroe. Hill odpowiedział, że już to zrobił — dzięki zdjęciu, które Monroe wrzuciła do internetu. Powiedział, że poprawił jego jakość na specjalnej stronie i w ten sposób znalazł adres. Wręczył Paxley kartkę z informacją i udał się do ringu na Gauntlet Match.

Video Package Jaspera Troya

Jasper Troy otrzymał materiał wideo, w którym wyzwał Keanu Carvera na walkę w przyszłym tygodniu.

Shiloh Hill vs Jackson Drake vs Dion Lennox vs Charlie Dempsey vs ??? – NXT North American Championship #1 Contendership Gauntlet Eliminator Match

Walkę rozpoczęli Shiloh Hill i Jackson Drake. Przewagę wypracował sobie były mistrz Evolve, jednak zwycięzca drugiego sezonu WWE LFG nie składał broni.

Trzecim uczestnikiem pojedynku został lider DarkState — Dion Lennox. Lennox obijał swoich rywali, jednak lider Vanity Project szybko odzyskał kontrolę nad starciem. Następnie do walki dołączył Charlie Dempsey, który przejął inicjatywę i zaczął obijać Drake’a, Lennoxa oraz Hilla.

Doszło do ciekawej sekwencji, w której każdy z zawodników założył rywalowi Sleeper Hold. Do głosu zaczął dochodzić Hill, jednak w pewnym momencie Lennox posłał go w barierki, kompletnie je niszcząc.

Ostatnim uczestnikiem Gauntlet Eliminatora miał być kolejny zawodnik, jednak zanim go poznaliśmy, na arenie pojawiła się Candice LeRae. Powiedziała, że próbowała już wszystkiego oprócz powrotu do miejsca, które może nazwać domem, i poprosiła fanów o pomoc w wywołaniu Johnny’ego Gargano.

Gargano ostatecznie wyszedł na rampę, choć wyraźnie było widać, że jest nieobecny duchem — każdy otrzymany cios tylko to potwierdzał. W międzyczasie Dion Lennox został zaatakowany przez OTM, co pozwoliło Hillowi go wyeliminować.

Shiloh Hill wyeliminował Diona Lennoxa.

Publiczność cały czas próbowała dotrzeć do Gargano. Zagrzewany przez swoją żonę Johnny powoli ruszył w stronę ringu, ku uciesze fanów, jednak Hill zaatakował go, przywracając sytuację do punktu wyjścia.

Gdy Gargano toczył walkę z własnymi demonami, Dempsey, Drake i Hill kontynuowali rywalizację między sobą. Drake próbował pokonać Hilla po 450 Splashu, jednak Shiloh zdołał podnieść bark. Jackson następnie skupił się na Dempseyu, lecz chwilę później — po wymianie kontr z Hillem — ten wykonał swoją akcję kończącą.

Shiloh Hill wyeliminował Jacksona Drake’a.

Zmęczony Hill był następnie obijany przez Charliego Dempseya, jednak ostatecznie zdołał wyeliminować również jego.

Shiloh Hill wyeliminował Charliego Dempseya.

Po wszystkim Hill został zaatakowany przez The Birth Right, którzy wrzucili go z powrotem do ringu i „podstawili” pod przypięcie Gargano. Johnny przypiął Hilla dopiero po tym, jak jego żona popchnęła go w jego stronę.

Johnny Gargano wyeliminował Shiloha Hilla i został zwycięzcą Gauntlet Eliminator Matchu.

Po walce zaskoczony, ale jednocześnie podbudowany Gargano skonfrontował się z Mylesem Borne’em.

Segment na zapleczu

Na zapleczu Jaida Parker poprosiła Roberta Stone’a o walkę z Kelani Jordan. Stone ustalił pojedynek na przyszły tydzień.

The Vanity Project zapytało następnie Stone’a, czy ma zastępstwo dla Eliego Knighta i Elio LeFleura. Generalny Menadżer odpowiedział, że tak.

Po raz kolejny z Stone’em próbował porozmawiać Josh Briggs, jednak uprzedził go sędzia, który powiedział, że nikt nie chce sędziować zapowiedzianej wcześniej na show walki Jaspera Troya z Keanu Carverem.

Wywiad z OTM

OTM w wywiadzie stwierdziło, że atak na Diona Lennoxa był odpowiedzią na wydarzenia z ostatnich tygodni oraz na atak DarkState podczas poprzedniego NXT.

Zawodnicy dodali, że rozmawiali już z Robertem Stone’em i za tydzień zmierzą się z DarkState w Six-Man Tag Team Matchu, a ich partnerem będzie… TNA World Champion Mike Santana.

The Culling (Shawn Spears & Niko Vance) vs ???

NXT Tag Team Championship #1 Contendership Tournament — Semi Final Match

Niebędących w stanie walczyć Elio LeFleura i Eliego Knighta zastąpili… Los Americanos.

Walkę rozpoczęli Shawn Spears i Bravo Americano. Bravo dzięki swoim umiejętnościom technicznym szybko wypracował przewagę nad Spearsem, jednak Niko Vance nie pozwolił, aby trwało to długo, i skutecznie obijał Rayo Americano, który w międzyczasie wszedł do ringu.

Los Americanos nie składali jednak broni i zdołali przejąć kontrolę nad pojedynkiem. Sytuacja zmieniła się po tym, jak Bravo boleśnie poleciał na stalowe schodki, co pozwoliło The Culling przejąć dominację. Rayo szybko wsparł swojego partnera.

Americanos próbowali wykazać się sprytem, sięgając po metalowe płytki ukryte pod maskami, co niemal kosztowało ich porażkę. Ostatecznie jednak Rayo zaatakował Spearsa Headbuttem z użyciem metalowej płytki, a Bravo pozbył się Vance’a i wykonał Jumping Headbutt na Shawnie, przypinając go i kończąc walkę.

Segment w biurze Roberta Stone’a

Robert Stone rozmawiał z Keanu Carverem. Przyznał, że nikt nie chce sędziować jego walki z Jasperem Troyem. Sytuację postanowił rozwiązać… Josh Briggs, który zgłosił się na arbitra.

Briggs stwierdził, że chce znaleźć się w Madison Square Garden, a także że ani Troy, ani Carver nie robią na nim wrażenia — i że „ogarnie sytuację”.

„Polowanie” Tatum Paxley

Blake Monroe odpoczywała w pokoju hotelowym, gdy ktoś zapukał do drzwi. Spodziewając się obsługi, uchyliła je — za nimi stała Tatum Paxley, która zaatakowała ją i zapowiedziała, że spotkają się za tydzień, gdzie żadne drzwi nie będą ich dzielić.

Ricky Saints (w/ Ethan Page) vs Tony D’Angelo — Singles Match

Zawodnicy rozpoczęli pojedynek od prób klinczu. Żaden z nich nie był jednak w stanie wypracować wyraźnej przewagi. Choć Tony D’Angelo górował nad Ricky’m Saintsem siłowo, Saints bazował na sprycie i przejął kontrolę nad starciem po tym, jak pchnął rywala na stalowe schodki.

Z czasem D’Angelo zaczął dochodzić do głosu. Ethan Page próbował odwrócić jego uwagę, jednak Tony zdołał skontrować próbę The Revolution DDT. W odpowiedzi Saints zaatakował go dwoma Dropkickami i próbował wykonać Roshambo, lecz ostatecznie skończyło się na Spearze, po którym D’Angelo zdołał podnieść bark.

Chwilę później to Tony przejął inicjatywę — zasypał Saintsa serią ciosów, dołożył własnego Speara i szykował się do One-Armed Spinebustera. W tym momencie interweniował jednak Ethan Page, atakując D’Angelo i doprowadzając do dyskwalifikacji.

Na pomoc Tony’emu przybiegł Joe Hendry, który następnie wykonał Standing Ovation. W międzyczasie Page i Saints próbowali jednocześnie ukraść pas Hendry’ego. Gdy zorientowali się, że obaj sięgnęli po tytuł w tym samym momencie, między nimi pojawiło się wyraźne napięcie.

Zakończenie NXT

Na zakończenie NXT Robert Stone ogłosił, że cała czwórka zmierzy się w Fatal Four Way Matchu o NXT Championship na Stand & Deliver.

Exit mobile version