STARD✪M Osaka Super Wars – Raport

Dzisiaj w Osace odbyła się przedostania duża gala Stardomu w 2021 roku. Osaka Super Wars nie miało w karcie żadnego pojedynku z solowym tytułem mistrzowskim na szali, co nie zmienia faktu, że stawki w większości z walk były wysokie. DDM, STARS, Marvelous i Cosmic Angels rywalizowały o 10 milionów jenów z finałem w starciu z drabinami. Doszło również do pojedynku niezwykle ważnego dla losów Queen’s Quest i Oedo Tai.

3 VS. 1 MATCH

Syuri vs. Waka Tsukiyama & Mai Sakurai & Lady C

Pretendentka do tytułu World of Stardom i zarazem mistrzyni SWA World, Syuri, na Osaka Super Wars miała ciężki orzech do zgryzienia… Ale czy aż tak bardzo ciężki? Patrząc na rezultaty jej pojedynków z Tsukiyamą, Sakurai i Lady C, było to dosyć łatwe wyzywanie, któremu sprostała bezproblemowo. Najpierw pokonała Wakę, następnie poddała Sakurai poprzez Sleeperhold, a w ostatecznej batalii wykończyła Lady za pomocą Figure Four Leglock.

Zwyciężczyni: Syuri

Tuż po zakończeniu walki zamaskowane napastniczki zaatakowały Lady C i jej tag team partnerki. Ta sytuacja powtórzyła się po raz kolejny w ostatnim czasie i nadal nie wiadomo, kto kryje się pod maską. 

UNIT TOURNAMENT ROUND 1 (ARTIST OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH)

DDM (Himeka & Natsupoi & Maika) vs. Marvelous Team (Takumi Iroha & Maria & Rin Kadokura)

Stawką tej walki było miejsce w finale Unit Tournamentu, którego zwyciężczynie inkasują 10 milionów japońskich jenów. Tutaj jeszcze na szali znalazły się tytuły Artist of Stardom, które są obecnie w posiadaniu Himeki, Maiki i Natsupoi. W finalnym rozrachunku to DDM awansowały do wielkiego finału, a tą, która przypieczętowała zwycięstwo, była Himeka, która po wykonaniu Powerbombu odliczyła Marię.

Zwyciężczynie: DDM (Himeka & Natsupoi & Maika

UNIT TOURNAMENT ROUND 1

STARS (Mayu Iwatani & Hazuki & Koguma) vs. Cosmic Angels (Tam Nakano & Unagi Sayaka & Mina Shirakawa)

Mayu Iwatani. Hazuki. Koguma. Reprezentacja STARS kontra Cosmic Angels, które istnieją już prawie rok i mają na swoim koncie już parę sukcesów. Hazuki od czasu swojego powrotu zaliczyła już kilka świetnych występów, jak na przykład ten z Utami Hayashishitą. Teraz dołożyła do tego pojedynek z Cosmic Angels, w którym odgrywała najważniejszą rolę i zgarnęła ostatni, kluczowy pin na Minie Shirakawie, która pozwolił gwiazdom awansować od finału Unit Tournament.

Zwyciężczynie: STARS (Mayu Iwatani & Hazuki & Koguma)

CAPTAINS FALL TAG TEAM MATCH

(Jeśli QQ przegrają, Momo Watanabe przechodzi do Oedo Tai. Jeśli Oedo Tai odniosą porażkę, Starlight Kid traci maskę i dołącza do przeciwnej frakcji)

Queen’s Quest (Momo Watanabe & Utami Hayashishita & AZM & Saya Kamitani) vs. Oedo Tai (Starlight Kid & Konami & Saki Kashima & Ruaka)

Zdecydowanie najważniejsza walka podczas Osaka Super Wars. Aż dziwne, że nie był to main event gali, bo waga starcia, jak i jego stawka, zasługiwała na kończenie show. Rywalizacja Momo Watanabe i Starlight Kid to już klasyk, który obserwujemy od dawna. Watanabe jeszcze nigdy nie pokonała Kid, co też jest warte odnotowania. Miałem przeczucie i pewność, że Oedo Tai nie przegrają tej walki. Kid niedawno zasiliła szeregi najpopularniejszej żeńskiej stajni w świecie pro wrestlingu, więc trochę dziwnym zabiegiem byłaby kolejna roszada i jej dołączenie do QQ.

Pojedynek rozpoczęły Utami i Konami. Obie wyeliminowały się z walki poprzez wypadnięcie przez trzecią linę. Można było się spodziewać większego angażu obu zawodniczek, ale scenariusz był nieco inny. Ktoś inny został tutaj główną aktorką, ale o tym za chwilę.

Saki Kashima wyrzuciła ze starcia Sayę Kamitani i Oedo Tai zyskało przewagę nad Queen’s Quest. Następnie pojawiła się AZM, która najpierw poddała Ruakę, by po chwili zakończyć byt Kashimy w tym eliminacyjnym meczu.

AZM, MOMO WATANABE versus Starlight Kid… 

Wydawało się, że Kid jest skazana na porażkę i Queen’s Quest wygrają, pozbawiając OT złudzeń o szczęśliwym losie. Wydarzyło się jednak coś, czego mało kto mógł się spodziewać… Momo Watanabe nagle zaatakowała krzesłem Azumi i sędziego, po czym została oczywiście zdyskwalifikowana i w ten sposób Starlight Kid i spółka wygrały pojedynek.

Niespodziewane zachowanie Momo zaskoczyło fanów Stardom. Watanabe nie przegrała tej walki w normalny sposób, bo sama doprowadziła do porażki swojej drużyny i stania się częścią Oedo Tai.

Po zakończeniu starcia, Momo nazwała się Black Peach of Oedo Tai i taki pseudonim będzie od teraz nosić. 

UNIT TOURNAMENT FINAL (ARTIST OF STARDOM CHAMPIONSHIP) LADDER MATCH 

STARS (Mayu Iwatani & Hazuki & Koguma) vs. DDM (Himeka & Natsupoi & Maika)

Na szali finałowego starcia o 10 milionów jenów były także tytuły Artist Of Stardom, w których po raz kolejny stanęły Himeka, Natsupoi i Maika. Oprócz tego mieliśmy dodatkowy smaczek w postaci Ladder Matchu, bo jakoś tę walizkę z pieniędzmi trzeba było ściągnąć. Pojedynki z drabinami rządzą się swoimi prawami, a więc nie obyło się bez efektowych akcji, ryzykownych spotów i używania drabin do ataku na rywalkę.

Pierwsza eliminacja w walce nastąpiła po tym, jak Mayu Iwatani wykonała efektownie wyglądający Moonsault ze szczytu drabiny na Maikę, po którym przypięła niedawną pretendentkę do tytułu World of Stardom. Potem w ringu zapanował mały chaos i na następne eliminacje trzeba było trochę poczekać. Koguma również zaliczyła swój wielki moment, który skwitowała skokiem z drabiny poza ring, lądując na swoich rywalkach z DDM.

I to byłoby na tyle z udziału Kogumy w Ladder Matchu, ponieważ chwilę później Himeka zakończyła występ młodej wrestlerki potężnym Lariatem i ta została wyeliminowana z rywalizacji. Kolejne minuty walki to wyrównana batalia pomiędzy Himeką & Poi i duetem Hazuki & Mayu Iwatani, które długo walczyły między sobą o ściągnięcie walizki zawieszonej nad ringiem.

Ostatecznie los uśmiechnął się do członkiń Donna Del Mondo. Jumbo Princess i Natsupoi uporały się z Ikoną Stardomu i Hazuki, a po tym wdrapały się na szczyt drabiny i zgarnęły 10 milionów jenów i przy okazji zachowały przy sobie mistrzostwo Artist Of Stardom.