STARD✪M Cinderella Journey – Raport

Stardom jest w trakcie drogi do dwóch najważniejszych gal w tym roku, które odbędą się już 27 i 28 marca w słynnej arenie Ryogoku Kokugikan, zwanej też Sumo Hall. Dziś odbyło się show, które wprowadza nas w zbliżający się wielkimi krokami turniej Cinderella Tournament. Dwoma najważniejszymi walkami Cinderella Journey były konfrontacje Starlight Kid z AZM i Sayi Kamitani z Natsupoi o mistrzostwo Wonder of Stardom.

3-WAY MATCH

Rina def. Waka Tsukiyama, Mai Sakurai

Młoda wychowanka Stardom wygrała starcie po zaaplikowaniu Gory Bomb na Tsukiyamie, wygrywając przy okazji title shota na mistrzostwo Future of Stardom, które jest obecnie w posiadaniu Hanan. Mai i Waka kontynuowały pojedynek, a ostateczny pin padł łupem Sakurai, które zyskała szansę walki o pas podczas jednego z dni gali w Ryogoku.

FUTURE OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Hanan (c) def. Momo Kogho

Młoda mistrzyni wygrała po tym, jak wykonała Momo Backdrop Driver. W marcu czeka ją podwójna obrona złota przeciwko Rinie oraz Mai Sakurai.

TAG TEAM MATCH

Oedo Tai (Ruaka & Momo Watanabe) def. Queen’s Quest (Utami Hayashishita & Lady C)

Dość niespodziewanie zwycięstwo odniosły tutaj reprezentantki Oedo Tai, a wygraną zapewniła im była Future of Stardom czempionka, Ruaka, która odliczyła Lady C po wykonaniu akcji Freezer Bomb.

TAG TEAM MATCH

Mayu Iwatani & Tam Nakano def. Saki Kashima & Fukigen Death

Mayu i Tam jeszcze niedawno rywalizowały ze sobą w walce o miano pretendentki do tytułu World of Stardom, lecz Nakano z powodu urazu została wycofana z pojedynku Iwatani i Giulii. Dzisiaj wspólnie uporały się z Kashimą i Death, a zwycięstwo zapewniła im Ikona Stardomu, po przypięciu Saki.

SIX-WOMAN TAG TEAM MATCH

DDM (Syuri & Maika & Himeka) vs. DDM (Giulia & Thekla & Mirai)

Rzadko się zdarza, że między sobą walczą zawodniczki z tych samych frakcji. Na Cinderella Journey byliśmy świadkami batalii pomiędzy drużyną Syuri i drużyną Giulii, oczywiście wszystko z racji tego, że w marcu obecna mistrzyni stanie w obronie złota w starciu z liderką Donna del Mondo. Wydaje się, że prędzej czy później możemy ujrzeć większą rywalizację wewnątrz DDM i jakiś mecz, który zadecyduje, która z nich będzie prawowitą liderką ugrupowania. Dzień nie poznaliśmy zwycięskiego teamu, ponieważ walka zakończyła się remisem po upływie limitu czasowego.

GODDESS OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

FWC (Hazuki & Koguma) (c) def. Cosmic Angels (Mina Shirakawa & Unagi Sayaka)

Kolejna obrona tytułów mistrzowskich przez FWC, które zdobyły pasy tuż po tym, jak wygrały turniej Goddess of Stardom Tag League. Odebrały złoto z rąk Syuri i Giulii, od tego czasu udaje się im bronić tytułów w każdym pojedynku, do którego przystępują. Tym razem ich rywalkami były przedstawicielki Cosmic Angels, Mina Shirakawa i Unagi Sayaka. Można było przewidzieć, że pasy nie zmienią jeszcze posiadaczek, aczkolwiek uważam, że nastąpi to już w niedalekiej przyszłości. Koguma wykończyła Shirakawę po wykonaniu akcji Superfly Splash, po której nie było już co zbierać.

Po zakończeniu pojedynku w ringu pojawiła się Momo Watanabe, która oznajmiła Hazuki, że będzie miała specjalną tag team partnerkę, z którą powalczą z FWC o tytuły Goddess of Stardom. Watanabe zaatakowała Hazuki, wykonując jej potężne kopnięcie prosto w głowę.

HIGH SPEED CHAMPIONSHIP MATCH

AZM def. Starlight Kid (c)

Dwie młode i utalentowane wrestlerki, które nie skończyły jeszcze nawet dwudziestu lat, a już są czołowymi gwiazdami federacji. To dużo o nich świadczy i pokazuje, że te dziewczyny w przyszłości osiągną w Stardomie wielki sukces. Dziś fani mieli okazję ponownie zobaczyć je naprzeciw siebie, w kolejnej walce o mistrzostwo High Speed, które było już w rękach AZM, lecz teraz stanęła przed szansą na odzyskanie utraconego kilka miesięcy temu złota. Run Starlight Kid z tytułem był świetny, mocno się przez te czas rozwinęła i rozbudowała swoją heelową postać, jak również ugruntowała pozycję w Oedo Tai, stając się ważnym ogniwem stajni rządzonej przez Natsuko Torę. Porażka z Azumi była do przewidzenia, bo ostatnio to Kid ciągle przewyższała swoją rywalkę i do czasu Cinderelli była górą. Numero Uno… I nastał czas na drugie w historii panowanie AZM z tytułem High Speed.

WONDER OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Saya Kamitani (c) def. Natsupoi

Miło widzieć progres i to, jak szybko rozwija się Saya Kamitani. Jeszcze niedawno była jedną z wielu w Queen’s Quest, a obecnie można ją uznać za najważniejszą postać w stajni. Odebrała biały pas Tam Nakano, zaliczyła pierwszą obronę mistrzowską, a teraz wyprowadza jeszcze Natsupoi na główną scenę Stardomu. Poi przez całą swoją karierę w federacji Rossy’ego Ogawy latała za tytułem High Speed, okazyjnie robiąc rzeczy poza dywizją „szybkich wrestlerek”. Dziś walczyła o drugi najważniejszy tytuł w organizacji i wypadła rewelacyjnie, zresztą jak zawsze, bo Natsupoi to topowa zawodniczka. To, że Kamitani obroni mistrzostwo było pewne na sto procent, lecz wszyscy czekali na to, jak świetny będzie to pojedynek. Oczywiście dziewczyny nie zawiodły, bo walka stała na bardzo wysokim poziomie, a Saya wygrała ją po wykonaniu efektownie wyglądającego Phoenix Splasha.

Po walce Saya Kamitani wzięła do ręki mikrofon i nominowała jako swoje następne rywalki w walce o Wonder of Stardom Championship, Utami Hayashishitę i Tam Nakano. Oba starcia odbędą się 27 i 28 marca podczas gali w Ryogoku Kokugikan.

 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl