Murphy wydaje oświadczenie po swoim zwolnieniu z WWE, Tyson Kidd o tym jak zmieniło się środowisko na backstage’u, Alexander Wolfe mówi że kierownictwo WWE „ostrzegło” go przed zwolnieniem, Reakcja Brauna Strowmana na zwolnienie z federacji

» Buddy Murphy odniósł się na Twitterze do swojego zwolnienia z WWE.

Jak wspomniano, WWE ogłosiło ostatnio, że Murphy, Braun Strowman, Lana, Aleister Black, Ruby Riott i Santana Garrett zostali zwolnieni z firmy, podobno w ramach kolejnych cięć budżetowych.

Murphy napisał oświadczenie na Twitterze i wspomniał o swoim 8-letnim pobycie w WWE, nazywając to szaloną jazdą. Zauważył, że wciąż nie osiągnął jeszcze szczytu swojej kariery i jest podekscytowany tym co przyniesie mu przyszłość.

„Dzisiaj kończę mój 8-letni pobyt w WWE! Co za szalona jazda! Miałem co prawda wzloty i upadki ale włożyłem cały swój wysiłek w moje występy! Moim zdaniem nawet jeszcze nie osiągnąłem szczytu swojej kariery i jestem podekscytowany tym, co przyniesie kolejna przygoda. Miałem zaszczyt pracować z jednymi z najlepszych talentów na świecie i wiele się też od nich nauczyłem. Ale zaufajcie mi… Cały Świat będzie wiedział, co mam na myśli przez „Najlepiej zachowany sekret” – napisał.

Murphy podpisał kontrakt z WWE w 2013 roku i opuścił firmę jako 1-krotny NXT Tag Team Champion, 1-krotny WWE Cruiserweight Champion i 1-krotny RAW Tag Team Champion. Ostatni raz wystąpił w kwietniu podczas ostatniego odcinka SmackDown przed Wrestlemanią biorąc udział w Andre the Giant Memorial Battle Royal. Jego wcześniejszy pojedynek singlowy został przez niego przegrany przez DQ z Cesaro 12 marca na SmackDown.

 

» W ostatnim odcinku The Wrestling Inc. Daily, Drew Rice przeprowadził wywiad z byłym mistrzem WWE i World Tag Team, Tysonem Kiddem. Podczas wywiadu Kidd podzielił się historią swojej interakcji z zapaśnikami za kulisami, kiedy po raz pierwszy udał się do Deep South Wrestling, innego byłego terytorium rozwojowego WWE.

„Od razu pamiętam, kiedy po raz pierwszy przybyłem na Deep South”, wspomina Kidd. „Pamiętam, jak jeden z chłopaków powiedział: „Słyszałem, że po WrestleManii były cięcia. Martwisz się, że ktoś cię skaleczy? A ja na to: „Bracie, przyjechałem tu dzień temu. Chyba nie przeprowadziłem się aż z Kanady, żeby zostać zwolnionym w ciągu tygodnia. Mam nadzieję. Chyba że zrobiłem coś naprawdę, naprawdę złego. Więc to jest zabawne. Po prostu widzisz tę paranoję, zwłaszcza w tamtym czasie, a ja naprawdę szybko nauczyłem się, jak po prostu cieszyć się tym, co jest. Ponieważ nie wiesz, co się stanie.”

Kidd przypomniał sobie również, że powiedziano mu, że może zostać przeniesiony do ECW wraz ze swoją żoną Natalyą i zawalczyć przed Arnem Andersonem i Fitem Finlayem. Była to walka, z której żadna legenda nie była zadowolona.

„Billy Kidman wrócił z trasy w środę i powiedział mi: „Hej, twoje imię zostało poruszone podczas spotkania. Z myślą o twoim debiucie w ECW w przyszłym tygodniu z Nattie jako twoim menedżerem” – wspomina Kidd. „Cóż, potem wejdzie Arn Anderson i Fit Finlay, a teraz musimy rozegrać walki przed dwoma głównymi producentami. Walczyłem z kimś i od razu Arn i Fit znienawidzili tę walkę w chwili, gdy się zakończyła. Mieli za to dużo krytyki i nie byli z niej zadowoleni. I w moim umyśle wszystko się spaliło. To był koniec. Miałem zostać wezwany w przyszłym tygodniu, ale mój mózg mówił mi: „Nie, nie rób tego. Ten facet jest okropny. Tego dnia dostaję telefon od ECW, a w przyszłym tygodniu i tak dzwonią do mnie.”

„Skończyło się na świetnej przyjaźni zarówno z Fit’em Finlay’em jak i Arn’em Anderson’em. Jako talent i producent wiele się od nich nauczyłem. To jest po prostu zabawne, twój umysł będzie grał za ciebie w gry i sztuczki. Więc łatwo jest wejść do własnej głowy, zwłaszcza gdy jesteś w fazie rozwoju”.

Kidd dostrzegł również to, w jaki sposób środowisko za kulisami drastycznie zmieniło się w WWE w ciągu ostatnich piętnastu/dwudziestu lat i jak jest to znacznie bardziej otwarta i akceptująca społeczność niż kiedyś.

„Nastąpiła zmiana i było bardzo fajnie”, Powiedział Kidd. „Mamy największy talent, jaki firma kiedykolwiek miała w swojej historii, jeśli chodzi o wzloty i upadki. Seth bardzo się chwalił, co myśli o szatni i ma rację. Myślę, że nasza szatnia jest niesamowicie utalentowana, zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki. Myślę więc, że kultura się zmieniła i to w dobry sposób. Bardzo się zmieniło w ciągu tych ostatnich dziesięciu lat i myślę, że moim zdaniem zmieniło się to wszystko na lepsze.”

Kidd zauważył również, że nastąpiła zmiana w perspektywie talentów i powiedział, że większość talentów została zawodowymi zapaśnikami, ponieważ to pokochali, i ta postawa znacznie wpłynęła na nastawienie do szatni.

„Myślę, że to właśnie stało się bardziej oczywiste niż cokolwiek innego, czyli miłość do zapasów. Myślę, że to może najbardziej się zmieniło” – zauważył Kidd. „Teraz wydaje się, że dużo więcej uwagi poświęca się umiejętnościom w ringu, a wszyscy w szatni starają się być lepsi w tym co robią. Myślę, że oczywiście nie mogę mówić za poprzednie pokolenia, kiedy nie byłem w szatni, ale teraz bardziej niż kiedykolwiek myślę, że ludzie są gotowi pomóc wszystkim innym”.

„Na przykład byłem producentem walk kilka tygodni temu. Dwa inne talenty wymyślały ze mną kilka pomysłów. Jedna z zawodniczek, która wykorzystała te pomysły, napisała do mnie później tego samego wieczoru, mówiąc, jak bardzo jej przykro [za przyjęcie pomysłu], a ja na to: „O czym ty mówisz? Wszyscy jesteśmy w tej samej drużynie. Nie obchodzi mnie to, skąd pochodzą pomysły. Dopóki wszyscy mamy po prostu świetne pomysły, wszystko jest w porządku. Nieważne skąd pochodzą, wszyscy jesteśmy w tym samym zespole. Nie jestem szalony. Nie jestem tak okablowany. Jeśli miałeś świetną walkę, to jest to.

» W dzisiejszym odcinku The Wrestling Inc. Daily redaktor zarządzający Wrestling Inc., Nick Hausman, spotkał się z byłym mistrzem WWE NXT  Tag Team Axel’em Tischer’em, wcześniej znanym jako Alexander Wolfe aby przeprowadzić z nim wywiad. Hausman i Tischer dyskutowali o odejściu Tischer’a z WWE , a on powiedział, że nie został zwolniony, tylko po prostu jego kontrakt z federacją nie został przedłużony.

„W przeciwnym razie miałbym klauzulę o zakazie występów w innych federacjach, a oni musieliby mi zapłacić” – zauważył Tischer. „Więc dlatego nie widzę w tym różnicy. Dla niektórych jest inaczej. Dla mnie mógłbym powiedzieć: „Tak, nigdy nie zostałem zwolniony. Po prostu pozwolili mi odejść”, ale to nie ma znaczenia. Nie pracujesz już dla tej firmy i o to właśnie chodzi. Już nie jest mi przykro i jestem naprawdę podekscytowany powrotem na tor indie, ponieważ wiele się zmieniło, szczególnie w Europie, zwłaszcza w Niemczech.

„Jestem podekscytowany powrotem na tę scenę, może po prostu pojadę do innych krajów, będę miał szansę podróżować ponownie, jeśli wszystko się otworzy, co prędzej czy później, ponieważ mam paru przyjaciół, którzy wysłali mi harmonogram wycieczek dla wszystkie festiwale muzyczne w Niemczech. Więc kiedy widzisz festiwale muzyczne w Niemczech, są one pełne ludzi. To plener. Więc coś wraca do normy i bardzo się cieszę, że w przyszłym miesiącu wszystko będzie dobrze, a zapasy znów się poprawią, a Federacje znów będą mogły wyruszyć w trasę.”

Ostatnia walka Tischer’a w WWE odbyła się przeciwko Killian’owi Dain’owi. Po walce członkowie Imperium Marcel Barthel i Fabian Aichner zaatakowali Tischera, wyrzucając go z grupy. Hausman zapytał Tischera, czy wiedział o swoim odejściu z WWE przed tym segmentem.

„Nie, nie do końca wiedziałem o tym przed segmentem. Miałem złe przeczucia, ponieważ kilka tygodni wcześniej próbowałem rozgryźć, dokąd zmierza cały ten plan” – wspomina Tischer. “Jaki jest plan? Gdzie chcemy wprowadzić fabułę? Czy nastąpi ponowne spotkanie z Killian’em Dain’em Sanity 2.0? A może coś się dzieje, że może mnie wyrzucą? Dlaczego skręcać? Gdzie idziemy? Nikt tak naprawdę do mnie nie wrócił.”

„Czułem się, jakby niektórzy mnie unikali. – Och, mógłby zadać pytanie, ale nie możemy mu teraz powiedzieć, że jego kontrakt nie zostanie odnowiony. Po nadejściu wiadomości było to coś w rodzaju: „Poczekaj chwilę, dlatego starali się nie rozmawiać ze mną. Dlatego nie odzywają się do mnie”, a to może być tylko moja wyobraźnia. Jeśli osoba, która to teraz słyszy, mogłaby pomyśleć: „O nie, jest pełen gówna”. W porządku.

Tischer kontynuował, zastanawiając się nad tym i podał własne sugestie, które mogłyby się zmienić.

„Wszystko było w porządku. Nienawidziłem za to limitu czasowego – przyznał Tischer. „Nie podobało mi się sześć minut, ale nie mogłem nic na to poradzić. Miałem walkę z Killian’em Dain’em, więc jest to wspomnienie historii, którą budowaliśmy razem przez tygodnie, i pomyślałem, że mamy do tego dobre powody. Miałem tylko sześć minut i pomyślałem: „Och, to nie jest złe”, ponieważ w końcu to będzie tylko inny kąt i będziemy kontynuować w przyszłym tygodniu. Wtedy decyzja była taka, że ​​Marcel i Fabian zwrócili się przeciwko mnie. Nastąpiło to szybko.”

„Pomyślałem, że moglibyśmy nałożyć więcej warstw na całą tą historię, dopóki WALTER nie wróci do NXT UK i będziemy mogli eksplodować wszystko i bla, bla, bla. Mógłbyś go trochę bardziej rozbudować, ale nieważne. Tego właśnie chce. Tak jest i zawsze dajemy z siebie 100%, więc tak zrobiliśmy. Zostaliśmy nawet odcięci, więc mieliśmy czas na dwuminutową walkę i po prostu coś z tego złożyliśmy. Pracowaliśmy nad tym pod każdym kątem. Chłopaki napisali do mnie później i pomyślałem, że wygląda to świetnie. Wyglądało bardzo brutalnie. Wyglądało na to, że mnie zniszczyli, a następnego dnia odebrałem telefon.”

„Powiedzieli mi to i było to coś w rodzaju: „Hmm, w porządku, dlatego pośpieszyli się z tym”. Próbowali to zrobić trzy tygodnie przed tą środą, kiedy dostałem telefon. Pomyślałem więc: „no dobrze, może to jest powód, dla którego się pospieszyli, bo kazali wyjść innym kolesiom”, ale muszą zrobić to wszystko na raz, zależy od tego, jaki mają plan lub jaka jest ich strategia.

„To było trochę jak mocny strzał w głowę, ale w końcu, pomyślałem sobie o tym, że mam okazję stoczyć swój ostatni pojedynek przed personelem WWE przeciwko jednemu z moich najlepszych przyjaciół Killian’owi Dain’owi. Przez ten czas dużo podróżowaliśmy z Sanity, a także pożegnali mnie dwaj przyjaciele, których zawsze miałem obok siebie, zwłaszcza Marcel Barthel, którego znam od dziewięciu lat w Niemczech. W końcu było dobrze, ponieważ pożegnałem się z chłopakami i mam nadzieję, że zostaną zepchnięci na księżyc i odniosą sukces, stając się milionerami.

» Inna była już gwiazda WWE a mianowicie Braun Strowman również odniósł się na Twitterze do swojego zwolnienia.Strowman napisał dziś po południu krótkie oświadczenie i podziękował za czas spędzony z WWE:

„Co za rozdział w życiu. Dziękuję!!!!!!”- napisał Braun.

Strowman był związany z WWE od 2013 roku. Jego ostatnia walka miała miejsce w maju na gali Pay-Per-View WrestleMania Backlash w Triple Threat  Matchu przeciwko Drew McIntyre’owi i Bobby’emu Lashley’owi, ale od tego czasu go nie widziano. W WWE 1 raz sięgnął po mistrzostwo Universal, 1-krotnie po mistrzostwo Interkontynentalne i również był 2-krotnym mistrzem Tag Team’ów Raw.Zwyciężył on także Andre the Giant Memorial Battle Royal w 2019 roku, oraz Greatest Royal Rumble i męski Money In the Bank Ladder Match z 2018 roku.