Dzisiaj w historii wrestlingu – 23 maja

0

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

23 maja 1993 roku odbyła się pierwsza w historii WCW gala Slamboree, gdzie Barry Windham obronił NWA World Championship w walce z Arnem Andersonem, a Vader opuścił PPV z pasem WCW Championship, przegrywając wprawdzie z Davey’m Boy Smithem, ale przez DQ.

23 maja 1999 roku podczas gali WWF Over the Edge po niefortunnym wypadku z wysokości 24 metrów prosto na górną linę, zmarł Owen Hart. Event był przyćmiony śmiercią zawodnika, o której niedługo potem poinformowali komentatorzy. W walce wieczoru The Undertaker obronił tytuł WWF przeciwko Steve’owi Austinowi.

23 maja 2000 roku podczas tapingu WCW Thunder miała miejsce dziewiąta zmiana głównego tytułu federacji od czasu jej „restartu” w kwietniu. Kevin Nash wygrał Triple Threat Match ze Scottem Steinerem i Jeffem Jarrettem, zostając nowym mistrzem.

23 maja 2006 roku podczas tapingu WWE SmackDown John Bradshaw Layfield ogłosił zakończenie swojej kariery po dwóch przegranych z rzędu pojedynkach – z Bobbym Lashleyem o US Championship oraz z Reyem Mysterio o WHC. JBL wrócił do czynnego walczenia 18 miesięcy później.

23 maja 2010 roku miał miejsce event WWE Over the Limit, podczas którego John Cena pokonał Batistę w jego ostatnim pojedynku do 2014 roku. Był to I Quit Match o WWE Championship.

23 maja 2013 roku na tapingu WWE NXT Bo Dallas pokonał Big E Langstona, aby zostać nowym NXT Championem.

23 maja swoje urodziny obchodzi m.in Bray Wyatt (32 lata) czy Alex Shelley (36 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!

 

Więcej postów