WWE RAW 22.09.2025 – Raport
WWE Wrestlepalooza już za nami a to oznacza, że dzisiejsze RAW rozpoczyna drogę do WWE Crown Jewel w Australii! Na galę zapowiedziano między innymi Cody’ego Rhodesa, a także pojawienie się nowej mistrzyni kobiet – Stephanie Vaquer. Co jeszcze wydarzyło się na RAW? Zapraszam na raport.
Show rozpoczęło się od przypomnienia wydarzeń z historycznej gali na ESPN.
Segment otwierający
Dzisiejsze RAW rozpoczął mistrz WWE Undisputed – Cody Rhodes. Jego wypowiedź szybko przerwał mistrz World Heavyweight – Seth Rollins, który pojawił się w towarzystwie The Vision.
Seth mówił o ich nadchodzącej walce na Crown Jewel, podkreślając, że zwycięży „lepszy mężczyzna”.
CHAMP vs. CHAMP 🏆
ROLLINS vs. RHODES
Two of the best going at it once again at Crown Jewel! pic.twitter.com/W7mEUWASFJ
— WWE (@WWE) September 22, 2025
Następnie zwrócił się do Rhodesa z pytaniem, co naprawdę o nim myśli.
Cody odpowiedział, że to skomplikowane, choć takie być nie powinno. Wspomniał, że Seth zmienił jego życie i karierę od momentu powrotu do WWE – przywołał ich walkę na WrestleManii 38, brutalny Hell in a Cell Match, a także to, że Rollins był jego tarczą na WrestleManii 40. Rhodes dodał, że stary Seth nigdy nie chowałby się za Heymanem, Bronem i Bronsonem, po czym zapytał go: „Co ty myślisz o sobie?”
What does Cody Rhodes think of Seth Rollins? 👀 pic.twitter.com/Rn9X9qN5r4
— WWE (@WWE) September 22, 2025
>Rollins odpowiedział gestem – wyciągnął zegarek, który otrzymał od Cody’ego na WrestleManii 40, i powiedział, że nigdy go nie nosił… aż do dzisiaj. Następnie określił siebie mianem alfa, a Cody’ego nazwał rozgrywającym WWE.
The future of WWE runs through Seth Rollins… 😮💨 pic.twitter.com/IsJ2M1Kwox
— WWE (@WWE) September 22, 2025
>Cody nie pozostał dłużny – przypomniał mu, że każda ich walka była jeden na jednego i ani razu Rollins nie zdołał go pokonać. Na koniec zapytał: „Czy na Crown Jewel też będzie jeden na jednego?” – po czym opuścił ring, zostawiając Setha bez odpowiedzi.
„In the three matches that we’ve had, Seth Rollins, how many of those have YOU won?”
Cody Rhodes is standing on business tonight! 🔥 pic.twitter.com/NR8tvhfRvY
— WWE (@WWE) September 22, 2025
Segment The Usos
Na zapleczu doszło do rozmowy między Jimmym a Jeyem Uso. Jimmy zdradził, że próbował porozmawiać z Adamem Pearce’em o rewanżu z The Vision, jednak Generalny Menadżer RAW poinformował go, że Jey ma już zaplanowaną walkę – z LA Knightem.
Jimmy zapytał brata, czy wszystko u niego w porządku. Jey przypomniał mu, że na WrestlePalooza ich Tag Team Match z The Vision zakończyłby się zwycięstwem, gdyby nie fakt, że specjalnym sędzią był właśnie Knight. Dodał też, że Jimmy nie powinien był tydzień temu łączyć sił z „The Megastar”.
Jimmy odpowiedział, że konflikt Jeya z Knightem musi wreszcie się zakończyć. Jey odparł krótko, że zrobi to już dzisiaj.
Following what happened to Jey at Wrestlepalooza, is Jey Uso vs. LA Knight a good idea TONIGHT? 😬 pic.twitter.com/W7m0WUFCVI
— WWE (@WWE) September 22, 2025
The New Day & Grayson Waller vs Penta & The War Raiders – No Disqualification Six – Man Tag Team Match
The War Raiders i Penta od samego początku zdominowali starcie, choć Grayson Waller i New Day robili wszystko, by przeciwstawić się swoim rywalom.
ANYTHING GOES and it SHOWS! 💥
The New Day vs. Penta & The War Raiders is madness! pic.twitter.com/YEP9orr8Uj
— WWE (@WWE) September 22, 2025
>Przewaga heelów pojawiła się, gdy Erik i Ivar poświęcili zbyt dużo czasu na rozstawianie stołów – co pozwoliło ich przeciwnikom na kontratak. Raiders szybko odzyskali kontrolę, obijając rywali kendo stickami, przerywając tylko na krótkie zrywy ofensywne ze strony New Day.
Prawie doszło do sensacji, gdy Penta przyjął Boom Drop z trzeciej liny przez stół, lecz przypięcie w ostatniej chwili zostało przerwane. Następnie chaos w ringu narastał – po serii widowiskowych akcji Kofi Kingston został rzucony w stół ustawiony w narożniku za pomocą potężnego Overhead Belly-to-Belly Suplexa.
Na sam koniec widowiska, Penta złapał Graysona Wallera i z drugiej liny wykonał brutalny Avalanche Mexican Destroyer, czym zakończył w efektowny sposób pojedynek.
An avalanche Mexican Destroyer from Penta for the finish! #WWERAW pic.twitter.com/jTSqs5RWR0
— Fightful Wrestling (@Fightful) September 22, 2025
Segment w Clubhousie
Na zapleczu w Clubhouse Judgment Day pojawił się Dominik Mysterio, który zaczął żalić się na sytuację z Rusevem i błagał Finna Balora o pomoc. Finn powiedział żeby poprosił El Grande Americano, ale Dom powiedział że jest on teraz w Meksyku. Balor odparł na to, że skoro Dominik jest taki dobry, to może sam rozwiązać swój problem. „Dirty Dom” przypomniał, że tydzień temu padło wiele słów i ponownie nalegał, by Finn stanął po jego stronie. Ten jednak stwierdził, że… jest zajęty grą na Nintendo.
Rozczarowany Dominik poprosił o wsparcie JD McDonagha, który również odmówił, tłumacząc się swoimi sprawami. Wtedy do rozmowy wtrąciła się Roxanne Perez, która zwróciła uwagę, że Judgment Day powinni się wzajemnie wspierać. JD w końcu uległ presji, mówiąc, że zrobi to tylko dla dobra grupy. Na to Dominik z uśmiechem odpowiedział, że świetnie — bo dzisiaj to właśnie McDonagh zmierzy się z Rusevem.
Dominik Mysterio runs to the Judgment Day’s clubhouse for help with Rusev
Finn Balor tells him to ask El Grande Americano
Dom ends up getting JD McDonagh to help tonight by facing Rusev#WWERAW
— WrestlePurists (@WrestlePurists) September 22, 2025
Segment Lyry i Bayley
Na zapleczu doszło do spotkania Lyry Valkyrii i Bayley. Irlandka zaczęła od przeprosin za to, że tydzień temu weszła do szatni Bayley bez pukania. Ku jej zaskoczeniu, Bayley kompletnie to zignorowała i od razu zaczęła mówić o tym, jak ogromne było zwycięstwo Lyry nad Roxanne Perez.
Bayley następnie zapytała Lyrę, czy ta będzie jej towarzyszyć podczas nadchodzącej walki z Perez. Początkowo zaskoczona zachowaniem Bayley, Valkyria ostatecznie zgodziła się na jej prośbę.
Bayley you’re confusing us… and everybody. 😵💫 pic.twitter.com/mVYSX1aBNm
— WWE (@WWE) September 22, 2025
Segment Stephanie Vaquer
Adam Pearce zapowiedział wejście do ringu nowej mistrzyni kobiet – Stephanie Vaquer.
YOUR NEW WOMEN’S WORLD CHAMPION IS HERE!
GOLD looks GOOD on you, Stephanie Vaquer! 🏆 pic.twitter.com/5RR3puL4DN
— WWE (@WWE) September 22, 2025
Chilijka pojawiła się przed publicznością z pasem na ramieniu i od razu podzieliła się emocjami. Powiedziała, że jej zwycięstwo na WrestlePalooza było spełnieniem marzeń, a kluczowym momentem w jej karierze było pokonanie jednej z najlepszych na świecie – IYO SKY – i to na oczach własnego ojca.
Vaquer podkreśliła, że jej mistrzostwo symbolizuje motywację i wsparcie fanów, którzy wspierają ją każdej nocy.
„Nobody can stop me.” 😤
NEW WWE Women’s World Champion Stephanie Vaquer thanks the WWE Universe for their support and promises a long title reign! pic.twitter.com/mx3zOOX4IV
— WWE (@WWE) September 23, 2025
>Po tych słowach Adam Pearce ogłosił, że na Crown Jewel Stephanie Vaquer weźmie udział w Champion vs Champion Matchu przeciwko zwyciężczyni Triple Threat Matchu ze SmackDown. Mistrzyni odpowiedziała, że będzie uważnie śledzić ten pojedynek.
Who will Stephanie Vaquer face at Crown Jewel? 🇦🇺
Tiffany Stratton? Nia Jax? Jade Cargill?
We’ll find out THIS FRIDAY on SmackDown! pic.twitter.com/u20aTfWe0Y
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Segment na zapleczu
Na zapleczu Rhea Ripley i Nikki Bella pogratulowały Stephanie Vaquer zwycięstwa. Do rozmowy dołączyła jednak Asuka, która stwierdziła, że to IYO SKY powinna być mistrzynią. Na te słowa Stephanie odpowiedziała, że w każdej chwili może jej udowodnić, jak bardzo się myli, po czym odeszła wraz z Bellą.
Asuka pozostała z Rheą, a ich wymiana zdań szybko przerodziła się w konfrontację. Ripley, zmęczona arogancją przeciwniczki, rzuciła wyzwanie Japonce do walki jeszcze tej samej nocy. Chwilę później ogłoszono, że main eventem dzisiejszego show będzie starcie: Rhea Ripley vs Asuka! Kairi próbowała jeszcze coś powiedzieć Rhei, jednak Asuka ją od razu zawołała.
MAMI HAS HAD ENOUGH OF ASUKA! 👿 pic.twitter.com/FUvUwQk1ze
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Bayley vs Roxanne Perez
Na początku walkę kontrolowała Bayley, jednak ciągłe interwencje Raquel Rodriguez sprawiły, że zeszłoroczna zwyciężczyni Royal Rumble Matchu kobiet znalazła się w tarapatach. Bayley próbowała się bronić i trafiła rywalkę Elbow Dropem, lecz chwilę później Roxanne Perez odpowiedziała swoim charakterystycznym Knee Dropem.
Podczas wymiany akcji poza ringiem Perez zdołała wykonać PopRox, po czym liczyła, że zwycięży przez wyliczenie. Bayley jednak w ostatniej chwili wróciła do ringu. Tymczasem poza ringiem Raquel i Lyra Valkyria wdały się w bójkę. Kiedy Lyra pozbyła się Raquel, Roxanne wykonała na nią Suicide Dive.
POP ROX ON THE OUTSIDE! 😮
Roxanne Perez is completely UNHINGED tonight in her match against Bayley! pic.twitter.com/X0FjEEWEdN
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Wtedy u Bayley nastąpiła wyraźna przemiana – zaczęła zachowywać się znacznie agresywniej. Wciągnęła Roxanne za włosy z powrotem do ringu i zafundowała jej kombinację: Bayley-to-Belly, Running Knee oraz kończący Rose Plant, który dał jej zwycięstwo.
Po walce Lyra próbowała celebrować razem z Bayley, jednak ta odepchnęła ją i zaczęła na nią krzyczeć, zostawiając zszokowaną Irlandkę samą w ringu.
„YOU THINK YOU CAN HUG ME?!” 😡
Bayley, seriously… what is going on? pic.twitter.com/tO1fM8ZV9r
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Rozmowa Cody’ego Rhodesa z Jeyem Uso
Wcześniej na RAW pokazano jak „Big Jim” poprosił Cody’ego Rhodesa, aby porozmawiał z jego bratem. Cody spełnił prośbę przyjaciela i powiedział Jeyowi, że niezależnie od tego, co się dzieje, zawsze może liczyć na wsparcie i wiarę w niego.
„WE believe in you.” 👏
Cody Rhodes takes a moment to talk to Jey Uso… pic.twitter.com/doHk5eAXet
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Rusev vs JD McDonagh
Od pierwszych sekund Rusev przejął inicjatywę i brutalnie dominował nad rywalem.
RUSEV’S PLAN:
– DESTROY JD MCDONAGH.
– MAKE DOM WATCH.
– DESTROY DOM.
– BECOME INTERCONTINENTAL CHAMPION? pic.twitter.com/6VESLZoaBi— WWE (@WWE) September 23, 2025
JD McDonagh próbował odpowiadać szybkością i zwinnością – posłał Ruseva w narożnik, a następnie trafił go efektownym Springboard Moonsaultem poza ring. Irlandczyk skupił się też na osłabianiu nogi „Bulgarian Brute’a”, co na chwilę dało mu przewagę.
Z czasem jednak Rusev ponownie doszedł do głosu, choć JD sprytnie wykorzystał kontuzjowaną nogę i powalił go Running Knee. McDonagh spróbował zakończyć pojedynek po Moonsaulcie, ale Rusev w ostatniej chwili podniósł bark. JD ruszył z serią Clothesline’ów, lecz Rusev zatrzymał go potężnym Uranage.
Chwilę później były mistrz Stanów Zjednoczonych dołożył Matchka Kick i zamknął rywala w The Accolade, zmuszając go do poddania.
Po walce Rusev nie odpuszczał dźwigni, dusząc McDonagha w Accolade. Dominik Mysterio wahał się, czy wkroczyć do akcji, ale zanim zdążył podjąć decyzję, na ratunek przybiegł Finn Bálor, który wyrzucił Ruseva z ringu. Chwilę później doszło do ostrej wymiany słów między Bálorem a Dominikiem.
Dom was frozen so Finn ran in to save JD from Rusev… 😬
Guessing no party tonight in The Judgment Day clubhouse? pic.twitter.com/MtJqIfhWVU
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Konfrontacja Kairi, Asuki i IYO SKY
IYO SKY próbowała porozmawiać z Asuką, przekonując ją, że nie musi tego robić. Najdłużej panująca w historii mistrzyni kobiet NXT odpowiedziała jednak, że musi nauczyć Rhee szacunku, po czym bez wahania odeszła.
Zaniepokojona IYO zwróciła się do Kairi Sane, prosząc, aby to ona spróbowała przemówić Asuce do rozsądku. „The Pirate Princess” odparła jednak, że to Asuka jest powodem, dla którego one tutaj są – i że muszą jej słuchać.
Po chwili Kairi upewniła się, że Asuka jej nie słyszy i chciała coś dodać, jednak nim zdążyła to zrobić, Asuka natychmiast zawołała swoją partnerkę, przerywając rozmowę.
IYO SKY: “ASUKA! You don’t need to do this.”
ASUKA: “The match is happening! I need to teach Rhea respect. I don’t want advice from someone who lost.”
IYO SKY: “Kairi! Please talk to ASUKA!”
Kairi Sane: “ASUKA is why we’re here! We must listen to…”
ASUKA: “KAIRI!”#WWERaw… pic.twitter.com/28AucUptpm
— meraWRESTLING (@meraWRESTLING) September 23, 2025
Jey Uso vs LA Knight
Jey Uso ruszył na swojego rywala jeszcze przed gongiem, jednak LA Knight szybko odpowiedział ofensywą. Po kilku minutach to były World Heavyweight Champion wypracował sobie przewagę, lecz stracił ją, gdy Knight uniknął Splasha w narożnik i skontrował Jumping Neckbreakerem.
„Megastar” spróbował Baseball Slide’u poza ring, ale Jey uskoczył i powalił go potężnym Clotheslinem. Później walka zmieniała się jak w kalejdoskopie – raz przewagę miał Knight, raz Uso. Knight zaskoczył rywala Burning Hammerem, który niemal dał mu zwycięstwo.
TEAM YEAH or TEAM YEET? 🔥 pic.twitter.com/eF1d6Tqb0J
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Jey odpowiedział efektownym Suicide Dive’em, po czym spróbował zakończyć starcie Spearem, ale Knight skontrował DDT i dołożył charakterystyczny Elbow Drop.
Wtedy przy ringu zjawiło się The Vision, próbując odwrócić uwagę. Knight rozprawił się z nimi, ale wykorzystał to Jey, trafiając Spearem i kończąc walkę po Uso Splashu.
Po walce The Vision chciało dobić Knighta. Jimmy Uso próbował przekonać Jeya, by pomógł, ale ten po prostu odszedł na zaplecze. Wtedy Jimmy wbiegł z krzesłem, osłaniając Knighta. Paul Heyman, widząc to, nakazał Bronsonowi i Bronowi Breakkerowi wycofać się.
At least one Uso helped LA Knight take on The Vision. 😒 pic.twitter.com/2Kko5xgQPw
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Konfrontacja IYO SKY z Rheą Ripley
IYO SKY podeszła do Rhei Ripley i poprosiła ją, aby wycofała się z tej walki. „Mami” stanowczo odmówiła, mówiąc, że nie może tego zrobić. Australijka dodała jednak, że IYO powinna być bardzo ostrożna, jeśli chodzi o Asukę.
Słowa Rhei wyraźnie nie spodobały się SKY. Odpowiedziała, że to właśnie dzięki Asuce jest dziś w tym miejscu i że całkowicie jej ufa – czego nie wie czy może powiedzieć o samej Rhei.
IYO SKY: “I need you to call off the match.”
Rhea Ripley: “IYO, I’m sick of ASUKA being disrespectful! Maybe ASUKA and I can beat the respect out of each other, kind of like what we did.
IYO, just please be careful around ASUKA.”
IYO SKY: “What do you mean?! ASUKA is family!”… pic.twitter.com/a9JKFEpb86
— meraWRESTLING (@meraWRESTLING) September 23, 2025
Wywiad z Pentą i The War Raiders
Podczas wywiadu z The War Raiders i Pentą, Penta niespodziewanie zwrócił się do Dominika Mysterio. Meksykanin ogłosił, że jego celem jest zdobycie WWE Intercontinental Championship.
TE VOY A HACER MI HIJO DOMINIK MYSTERIO
PENTA ESTÁ DESATADO JJSAJSAJSAJ #WWERAW pic.twitter.com/IJyQhohwNl
— LuigiWrestling (@LuigiWrestling) September 23, 2025
Video Package Los Americanos
Los Americanos otrzymało swoje Video Package
WWE aired a vignette for the Los Americanos #WWERAW pic.twitter.com/yCKQ2ElLEX
— Fightful Wrestling (@Fightful) September 23, 2025
Ogłoszono również, że Los Americanos zadebiutują już w przyszłym tygodniu w Tag Team Matchu przeciwko AJ Stylesowi i Dragonowi Lee.
Asuka vs Rhea Ripley
Publiczność od pierwszych minut jawnie stanęła po stronie „Mami”, a sama walka rozpoczęła się od kilku klinczów, które początkowo dały przewagę Rhei Ripley. Jednak Asuka zdołała wyrzucić Australijkę z ringu i zaczęła korzystać z brudnych zagrywek, co pozwoliło jej przejąć inicjatywę.
Ripley próbowała odpowiadać siłą i po efektownym Bridging Suplexie była bliska zwycięstwa. Asuka odbiła się Running Knee, ale również bez rezultatu. Chwilę później Rhea zamknęła rywalkę w Body Scissors, osłabiając jej żebra, lecz Japonka wyrwała się i… od razu nadziała się na potężny Superplex.
Mimo to Asuka nie ustępowała – wykorzystała chwilę nieuwagi i zapięła Flying Armbar, jednak Ripley zdołała się wydostać. Uraz ręki Australijki pozwolił Asuce trafić ją K.O. Kickiem, lecz i to nie zakończyło starcia. „Empress of Tomorrow” dołożyła German Suplex i spróbowała akcji z narożnika, ale nadziała się na potężny Dropkick.
Decydujący moment nastąpił, gdy Kairi Sane chciała uderzyć Ripley Backfistem, ale ta to przewidziała i zatrzymała cios. Asuka natychmiast spróbowała Empress Impact, jednak trafiła w samą Kairi. Ripley wykorzystała chaos i zapięła szybki Roll-up, którym odniosła zwycięstwo.
Po walce Japonka zaatakowała swoją rywalkę Mistem i zaczęła ją obijać. Chwilę później zmusiła również Kairi Sane do włączenia się w atak. Początkowo „The Pirate Princess” wahała się, ale ostatecznie uderzyła Rheę.
POISON MIST IN THE EYES!!! 🤮
That’s some sore loser behavior, Asuka… pic.twitter.com/VGi4LN7tIg
— WWE (@WWE) September 23, 2025
Na pomoc wbiegła IYO SKY, która próbowała uspokoić Asukę. Wydawało się, że jej się udało – Japonki objęły się w geście przyjaźni. Jednak nagle Asuka wyprowadziłą Backfist w stronę IYO i zaczęła ją obijać. Chwilę później zmusiła Kairi, by i ona dołączyła do ataku.
Na koniec Sane dołożyła Insane Elbow, tym razem wzmocnione i wymierzone prosto w IYO.
RAW zakończyło się obrazem Asuki, która była zadowolona z siebie, stojącą nad leżącymi Rhea Ripley i IYO SKY, obok rozdartej Kairi Sane.
Asuka and Kairi, what have you done? 🫢
Rhea and IYO did NOT deserve this. pic.twitter.com/mIjgPIYZO6
— WWE (@WWE) September 23, 2025
