5★STAR GP 2021 Finals – Raport

Maraton stardomowych spektakli w ramach turnieju 5 Star Grand Prix dobiegł wczoraj końca. Za nami finały najbardziej prestiżowych zmagań w kobiecym wrestlingu, które rokrocznie odbywają się na przestrzeni sierpnia i września i gwarantują zwyciężczyni title shota na mistrzostwo World of Stardom. W tym roku rywalizacja była niezwykle wyrównana i do końca GP ważyły się losy uczestniczek finału, którymi finalnie zostały Momo Watanabe i Syuri.

3-WAY MATCH

Hanan def. Rina, Momo Watanabe

Momo walczyła w Triple Threat Matchu, w którym jej rywalkami była Hanan i Rina. Pojedynek ten przegrała, aczkolwiek awans do finału turnieju miała już zapewniony. Ten nie był zaliczany do turniejowej tabeli.

DOUBLE STARDOM CHALLENGE

Mai Sakurai def. Waka Tsukiyama

Te, które walczyły w specjalnych meczach singlowych z różnymi oponentkami, tym razem stanęły naprzeciw siebie. Walkę finalnie wygrała Mai Sakurai i tym samym nie udało się Tsukiyamie zwyciężyć ani jednego starcia w challenge’u.

5★STAR GP RED STARS

Mina Shirakawa def. Natsupoi

Rewelacje tegorocznego 5 Stara, które zdobyły sporo punktów i do końca liczyły się w walce o czołowe miejsca w Red Starsie. W swojej ostatniej walce w Grand Prix skrzyżowały ze sobą rękawice i ostatecznie skończyło się wyliczeniem Natsupoi, co skutkowało zwycięstwem Miny i przyznaniem jej 2 punktów.

5★STAR GP RED STARS

Fukigen Death def. Saki Kashima

Chyba najlepszy występ Fukigen Death/Kaori Yoneyamy w historii jej występów w 5 Star Grand Prix. Spory dorobek turniejowych oczek zwieńczony zwycięstwem nad miernie punktującą w GP Saki Kashimą.

5★STAR GP RED STARS

Koguma def. Himeka

Zeszłoroczna finalistka turnieju versus jedna z najlepiej prezentujących się wrestlerek w 5 Star GP. Można być pod wrażeniem Kogumy i tego, co robiła podczas rywalizacji w bloku, bo ma za sobą duże wygrane, a także sporo namieszała w czubie tabeli czerwonego bloku. W finałach pokonała finalistkę z 2020 roku i zakończyła turniej w świetnym stylu.

5★STAR GP RED STARS

Mayu Iwatani def. Starlight Kid

Pojedynek, na który wielu fanów Stardom czekało z niecierpliwością. Jeszcze niedawno Kid walczyła u boku Iwatani i była członkinią frakcji STARS. Obecnie reprezentuje Oedo Tai i ma na pieńku z ikoną Stardomu. W finale zawalczyła ze swoją byłą kompanką i mentorką, co była dla niej sporym wyzwaniem. Ostatecznie to doświadczona liderka STARS wyszła zwycięsko z tego starcia i skończyła kapitalny marsz udanych występów Starlight Kid, który trwał praktycznie od początku turnieju.

5★STAR GP BLUE STARS

AZM def. Ruaka

Młode i gniewne, przed którymi przyszłość stoi otworem. Azumi rozpoczęła 5 Star Grand Prix w niezbyt udanym stylu, lecz porażki pomału zmieniały się w jej przypadku w zwycięstwa. Ruaka była debiutantką, więc jej wyniki są zrozumiałe i zapewne wróci w przyszłym roku ze zdecydowanie lepszymi występami i wynikiem końcowym. AZM swój finałowy mecz wygrała tradycyjnie po wykonaniu finishera Azumi Sushi.

5★STAR GP BLUE STARS

Unagi Sayaka def. Saya Kamitani

I znowu można się trochę rozpłynąć nad kolejnymi zawodniczkami, bo Unagi i Saya zaliczyły bardzo udany turniej i co najważniejsze, pokazały się w nim z jak najlepszej strony. W finałowej potyczce to obecna mistrzyni Future of Stardom, Unagi Sayaka okazała się lepsza i dopisała do swojego okazałego dorobku kolejne punkty.

5★STAR GP BLUE STARS

Maika def. Konami

W tamtym roku Maika była naprawdę blisko finału turnieju, ale to Utami Hayashishita do niego wskoczyła. Konami zaznała już smaku finału GP, bo w 2019 roku walczyła w nim z Haną Kimurą. Członkini Oedo Tai do końca liczyła się w batalii o finał, ale niestety musiała uznać wyższość reprezentantki Donna del Mondo i zadowolić się dobrym miejscem w niebieskim bloku.

5★STAR GP BLUE STARS

Syuri vs. Takumi Iroha

Pojedynek, który zaważył o miejscu w finale 5 Stara dla Syuri. Starcie, które się dłużyło, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę i ostatecznie tak pozostało, bo zawodniczki podzieliły się punktami. Faktem stało się więc to, że mistrzyni SWA World awansowała do wielkiego finału, w którym czekała na nią triumfatorka czerwonego bloku – Momo Watanabe.

5★STAR GP BLUE STARS

Tam Nakano def. Utami Hayashishita

I przyszedł czas na zakończenie rywalizacji w blokach. Ten zaszczyt przypadł najważniejszym mistrzyniom w federacji – Utami Hayashishicie i Tam Nakano – czyli posiadaczkom Red i White Belt. Po świetnej i wyrównanej walce, z konfrontacji czempionek jako zwyciężczyni wyszła Tam Nakano i jakby nie patrzeć zyskała title shota na główne złoto organizacji Rossy’ego Ogawy.

5★STAR GP FINAL

Syuri def. Momo Watanabe

Pojedynek finałowy najbardziej prestiżowego turnieju w świecie kobiecego pro wrestlingu. Można rzec, że Momo Watanabe w końcu wywalczyła sobie należyte miejsce w hierarchii federacji i powraca do rywalizacji o najwyższe cele. Mimo, że ten finał przegrała, można się spodziewać częstszego angażu 21-latki w najważniejsze wydarzenia i storyline’y w World Wonder Ring Stardom. Z kolei Syuri wskoczyła na ten przysłowiowy szczyt i teraz jej głównym celem ponownie została ognistowłosa Utami Hayashishita i jej tytuł mistrzowski.

Stardom oficjalnie potwierdziło, że 29 grudnia odbędzie się kolejna duża gala w Ryogoku Sumo Hall – pod nazwą Stardom Dream Queendom.

Tam Nakano wyznaczyła Mayu Iwatani na swoją następną rywalkę. Pojedynek dobrych przyjaciółek odbędzie się 9 października w Osaka Jo Hall, a jego stawką będzie Wonder of Stardom Championship.

Syuri zadeklarowała, że chce wykorzystać swój title shot podczas Stardom Dream Queendom, które jak wspomniałem odbędzie się 29 grudnia w słynnej arenie Ryogoku. Na tym nie koniec informacji odnośnie Red Beltu, bo Takumi Iroha wyzwała Utami do walki o ten tytuł i starcie między nimi będzie miało miejsce także w Osaka Jo Hall.