5★STAR GP 13.08.21 – Raport

Kolejny dzień i kolejne emocje związane z tegorocznym 5 Star Grand Prix. Rankiem czasu polskiego odbył się piąty już dzień zmagań w najbardziej prestiżowym turnieju w świecie kobiecego pro wrestlingu. Rywalizowały oba bloki, a także w akcji zobaczyliśmy wrestlerki, które nie brały dzisiaj udziału w starciach turniejowych. 

4-WAY MATCH

Mina Shirakawa def. Syuri, Lady C, Hanan

Członkini Cosmic Angels odliczyła Lady C po wykonaniu swojego finishera Glorious Collection Mina, a Syuri i Hanan nie były w stanie przerwać pinu.

SIX-WOMAN TAG TEAM MATCH

Queen’s Quest (Utami Hayashishita & AZM & Hina) def. Oedo Tai (Saki Kashima & Rina & Ruaka)

Walkę zakończyła AZM, która finalnie wykończyła Saki Kashimę po aplikacji swej firmowej akcji Azumi Sushi.

FUTURE OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Unagi Sayaka def. Mai Sakurai

Prężnie rozwijająca się Unagi Sayaka stanęła tym razem do obrony tytułu Future, a jej rywalką była Mai Sakurai. Pojedynek stał na wyrównanym poziomie i Sayaka zwyciężyła dopiero po użyciu submissonu Dai Fuhen Gatame, po którym Sakurai była zmuszona do kapitulacji.

Tuż po zakończeniu walki Mai zapytała Unagi, czy mogłaby dołączyć do frakcji Cosmic Angels.

Unagi była trochę niepewna, ale Tam Nakano i Mina Shirakawa zgodziły się na propozycję Sakurai i ta oficjalnie zasiliła szeregi Kosmicznych Aniołów jako czwarta członkini.

5★STAR GP RED STARS

Starlight Kid def. Fukigen Death

Pojedynek dawnych członkiń STARS i obecnych wzmocnień Oedo Tai. Tak jak pisałem w zapowiedzi turnieju, Fukigen Death będzie dostarczycielką punktów i czasami urwie komuś oczka. W tym przypadku musiała uznać wyższość Starlight, która przypięła ją po wykonaniu efektownego Moonsaltu.

5★STAR GP BLUE STARS

Saya Kamitani def. Konami

Nie jest to dobry 5 Star Konami, która od początku turnieju zgromadziła na swoim koncie zaledwie dwa punkty i nic nie wskazuje na to, żeby przyszłość miała jej przynieść lepsze rezultaty. Finalistka GP z 2019 roku stoczyła bardzo interesujący pojedynek z Sayą Kamitani, ale jego zakończenie nie było już dla niej tak przyjemne. Saya skontrowała Triangle Lancer i za pomocą Rany triumfowała nad swoją oponentką.

5★STAR GP BLUE STARS

Tam Nakano def. Maika

Walka na szczycie, bo tak można ją śmiało nazywać, okazała się na tyle świetnym widowiskiem, że jej finał musiał trzymać fanów w napięcia aż do samego końca. Właśnie wtedy doszło do kapitalnej sekwencji, w której Nakano najpierw podniosła barki po akcji Enka Otoshi, by chwilę później skontrować Clothesline i roll upem odliczyć Maikę.

Stardom oficjalnie potwierdziło, że przed galami Wrestle Grand Slam od New Japan Pro Wrestling, zawodniczki WWRR wystąpią w tradycyjnych Dark Matchach.

5★STAR GP RED STARS

Mayu Iwatani def. Natsupoi

Ikona Stardomu nie miała lekko na początku turnieju, bo przegrała z Giulią zaliczając niefortunny falstart. Mayu to jednak wielka gwiazda federacji i osoba, która zawsze liczy się w walce o najwyższe cele. Z Natsupoi była oczywiście faworytką, ale ze względu na promowanie mistrzyni High Speed zwycięstwo nie było w jej przypadku czymś pewnym. Iwatani i Poi toczyły wyrównany bój i skończyły go dopiero gdy Mayu skontrowała Faerial Gift i zaaplikowała rywalce potężny Dragon Suplex.

5★STAR GP RED STARS

Giulia def. Koguma

Na zakończenie dnia faworytka Giulia weszła do ringu z nowym nabytkiem STARS, czyli Kogumą. Po porażce z Saki Kashimą w zeszłej rundzie liderka DDM była niezwykle zdeterminowana, aby tym razem wygrać i dołożyć kolejne punkty na swoje turniejowe konto. Wydaje się, że wpadka z Saki to standardowa porażka 5 starowa, której doświadcza prawie każda zawodniczka biorąca udział w turnieju. Giulia bez problemu wygrała pojedynek za pomocą Northern Lights Bomby.

Stardom ogłosiło, że gale z 14 i 15 sierpnia zostały odwołane z powodu możliwego kontaktu niektórych zawodniczek federacji z osobami zarażonymi COVID-19. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędą się zaległe eventy w ramach 5 Star Grand Prix.