5★STAR GP 07.08.21 – Raport

Po krótkiej przerwie wracamy do rywalizacji w tegorocznym 5 Star Grand Prix. Dzisiaj odbyły się cztery walki turniejowe. W main evencie doszło do starcia Syuri i AZM, które stało na bardzo wysokim poziomie ringowym. 

5★STAR GP BLUE STARS

Tam Nakano def. Ruaka

Na początek zmagań w 3 kolejce zmierzyła się ze sobą siła doświadczenia i nieokiełznana młodość. Tam Nakano nie zaczęła turnieju w przekonującym stylu, ale odkuła się wygraną z Konami. Dzisiejszego dnia bezproblemowo poradziła sobie w konfrontacji z młodziutką Ruaką, która nadal pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym na swoim koncie.

5★STAR GP RED STARS

Saki Kashima def. Giulia

W drugim pojedynku Giulia przystąpiła do walki z Saki Kashimą. Wynik tego pojedynku bardzo mnie zaskoczył, ale czymże byłby 5 Star Star bez niespodzianek. Liderka DDM w minionej kolejce została przystopowana przez Mayu Iwatani, a teraz dość niespodziewanie ulega wrestlerce, która nie należy do głównych gwiazd Stardomu.

5★STAR GP BLUE STARS

Utami Hayashishita def. Unagi Sayaka

W co-main evencie skonfrontowały się ze sobą dwie mistrzynie. Z jednej strony wschodząca gwiazda i mistrzyni Future of Stardom, Unagi Sayaka, natomiast po drugiej Red Queen, triumfatorka zeszłorocznego GP i obecna mistrzyni World of Stardom, Utami Hayashishita. Sayaka stanęła przed arcytrudnym wyzwaniem, które wcale nie było nierealne do osiągnięcia, jednak tym razem Utami wspięła się na swoje wyżyny i nie pozwoliła na kolejną niespodziankę ze swoim udziałem.

5★STAR GP BLUE STARS

AZM def. Syuri

Wielkie starcie i przełomowa chwila dla osiemnastoletniej Azumi. Wygrać z Syuri to nie lada wyczyn, zwłaszcza w tak wyrównanym i zaciętym Red Starsie. Spodziewałem się tego, że dostaniemy piękny mecz, ale jego finał będzie przewidywalny i zakończy się sukcesem mistrzyni SWA World. Działy się jednak rzeczy niesamowite, które finalnie doprowadziły AZM do jednego z ważniejszych triumfów w karierze.

Młoda zawodniczka popisała się efektownym Canadian Destroyerem, który był zapalnikiem do jej późniejszego zwycięstwa, które przyszło chwilę później po wykonaniu finishera Azumi Sushi.