Wyniki i krótkie podsumowanie Raw – 25/04/2016

Galę otworzył Shane McMahon, który przywitał się z fanami w Hartford, ale już po chwili przerwała mu Stephanie McMahon. Opowiadała, o tym, że to jest jej miejsce, bo w tym mieście się urodziła i cieszyła się tym, że to już ostatnie Raw prowadzone przez Shane’a. Gdy kazała się mu wynieść z ,,jej ringu”, ten powiedział, że na razie to jest jego ring i przywołał ochronę. Stephanie upokorzona opuszczała powoli halę z pomocą ochrony, atakując jednego z nich przy okazji.

– AJ Styles pokonał Sheamusa po Phenomenal Forearmie
Po walce na rampę wyszli Gallows i Anderson bijąc brawo Stylesowi.

Za kulisami : Roman Reigns rozmawiał z braćmi Uso, któzy mówili, że zawsze może liczyć na rodzinę, bo sam sobie nie da rady z trójką rywali.

New Day weszło do ringu reklamując Booty’os i walkę eliminacyjną na Payback. Przerwali im The Vaudevillans, którzy parodiowali odzywki New Day, po chwili przerwali im Enzo & Cass, którzy w tradycyjny sposób przywitali fanów. Poruszali temat walki na Payback, a Xavier Woods powiedział, że nie ważne z kim, ale i tak wygrają na Payback.

Za kulisami : Gallows i Anderson wyszli z szatni AJ Stylesa

– Luke Gallows & Karl Anderson pokonali The Usos po Magic Killerze.
Po walce Gallows i Anderson zaatakowali braci Uso, ale Roman Reigns ich uratował

Za kulisami : Renee Young rozmawiała z AJ Stylesem, ale przyszli jego dawni koledzy i powiedzieli, że go nie opuszczą, bo przyjaźń jest wieczna i na pewno zdobędzie pas na Payback.

– Sami Zayn pokonał Ruseva poprzez roll-up
Lana zaczęła rzucać butami w wychodzącego z areny Zayna, ale zza pleców zaatakował go Kevin Owens, który później przez chwilę stał nieruchomo spoglądając na Samiego.

Za kulisami : Apollo Crews rozmawiał z Renee, ale przyszedł Stardust, Apollo mu powiedział ile zmienił na dobre w jego życie Dusty Rhodes. Stardust odpowiedział, że nawet Dusty nie potrafił zrobić gwiazdy z Apollo Crewsa.

– Apollo Crews pokonał Stardusta po Sitdown Powerbombie

Do ringu wyszedł Dean Ambrose, który wyjaśnił, że to nie będzie Ambrose Asylum, tylko po prostu ma do przekazania pewną wiadomość Y2J’owi. Mówił o nim zapraszając go jednocześnie do ringu. Jericho pojawił się obrażając fanów, miasto i Ambrose’a, żądał przeprosin i dostał, ale nie za przeszłość, tylko za to co go spotka, po czym rozpętał się brawl i Jericho zapiął Walls of Jericho na stole komentatorskim i lunatyka uratowali sędziowie. Świetny segment !

– Natalya pokonała Emmę przez Sharpshootera (Przy ringu siedziała Charlotte)

Damien Sandow czekał w ringu na Barona Corbina z którym miał stoczyć walkę, ale na rampie Barona zaatakował Dolph Ziggler, którego odciągali sędziowie, a Corbin uciekł za kulisy.

The Miz wszedł do ringu i rozpoczął swoją gadkę zachwalając swoją żonę i pas interkontynentalny, ale przerwał mu Cesaro, który zaatakowany potem znienacka przez Miza skontrował to Uppercutem, oddał pas Mizowi i opuścił arenę.

Za kulisami : AJ Styles ponownie powiedział Reignsowi, że odbierze mu pas.


– Roman Reigns pokonał Alberto Del Rio po spearze.
Po walce zaatakowali go Gallows i Anderson, ale AJ Styles przybiegł i zaczął ich odciągać od Romana, po czym zainkasował od ratowanego Superman Punch. Jego koledzy ponownie mu pomogli, ale to dopiero Phenomenal Forearme zakończył to Raw. Roman Reigns pokazał, że nie chce przyjacielskiej walki.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE
1. Czy Styles pomoże dawnym kolegom w debiucie na Raw ?
Mój typ : Myślę, że Styles nie będzie się mieszał w ten pojedynek i cały czas będzie się wypierał kontaktu z tymi zawodnikami, a prawdy dowiemy się dopiero na Payback.
Odpowiedź : Co prawda w walce im nie pomógł, ale nadal utrzymywał z nimi kontakt [TYP POTWIERDZONY]
2. Jak Dean Ambrose weźmie odwet na Chrisie Jericho ?
Mój typ : Kolejne brawle, ingerencje w walki i proma.
Odpowiedź : Brawl i promo było i to bardzo dobre, ingerencji w walki nie było, bo i samych walk nie było [TYP POTWIERDZONY]
3. Czy Baron Corbin ponownie zostanie bardziej zauważony niż Dolph Ziggler ?
Mój typ : Możliwe, że któryś z nich zasiądzie przy ringu podczas walki rywala i ta walka zostanie potwierdzona na Payback.
Odpowiedź : Walka została potwierdzona, ale to Ziggler był w centrum uwagi, bo tym razem to on zaatakował Corbina. [TYP POTWIERDZONY W 50 %]
4. Czy władza Shane’a zbliża się ku końcowi ?
Mój typ : Nie wiem, co powiedzieć w tej kwestii, po raz pierwszy wyczekuję powrotu The Authority. Ciekawe, co z tego wyniknie, WWE chyba się trochę zagubiło w sprawach z Shane’em.
Odpowiedź : To Raw było rzekomym ostatnim Raw Shane’a, ale prawdę ogłosi na Payback Vince McMahon. Co ciekawe Stephanie powróciła, teraz tylko czekać na powrót Huntera i walkę z Shanem o władzę na Summer Slam 😉 [BRAK TYPU]
5. W jaki sposób, Vaudevillans i Enzo & Cass będą sobie wysyłać oświadczenia ?
Mój typ : Czy tylko mi się wydaje, że ta walka jest bardziej promowana niż sama walka o pas tag team ? Wystarczy, w końcu to jest zwykła walka eliminacyjna, a na tym Raw pewnie będą pojedyncze walki tych drużyn, ale nic wielkiego się nie wydarzy.
Odpowiedź : Było promo w krótkim segmencie z New Day, ale walk tych zespołów nie było. W końcu mistrzowie przerwali szum wokół walki eliminacyjnej, bo w końcu nie jest ważniejsza niż sama walka o pas… [TYP NIETRAFIONY]

Na pewno lepsze Raw niż poprzednie, ale było przeciętne, najbardziej zawiodło mnie to, że było takie słabe zestawienie main eventu. Już wolałbym walkę AJ z Sheamusem, bo dużo ciekawiej się zapowiadała. Roman i Alberto to dwie znienawidzone gwiazdy.


Przygotował Sebastian Leśniak 😉