WWE WrestleMania 32 – Raport

20160307_WM32-keyart_MATCH_KalistoRyback_1920x1080--983d76314f9262b3c351e91fbcefe253.0.0

» Na samym początku w ramach Kick-Off Show obejrzeliśmy pojedynek Kalisto vs Ryback. Pojedynek stał na naprawdę dobrym poziomie, lecz zakończył się bez niespodzianki zwycięstwem zawodnika z Meksyku.

 

The winner and STILL United States Champion: KALISTO

» W przerwie pomiędzy walką o pas mistrzowski Stanów Zjednoczonych mogliśmy obejrzeć video które pokrótce starało się pokazać jak rozpoczął się feud pomiędzy divami WWE.

 

maxresdefault

Kolejną walką był 10-osobowy Women’s Tag Team Match. Drużyna Total Divas w składzie: Brie Bella, Alicia Fox, Natayla, Paige oraz Eva Marie zmierzyła się z drużyną Team B.A.D & Blonde w skład której weszły: Naomi, Tamina Snuka, Emma, Summer Rae oraz Lana.  Walkę rozpoczęły Natalya oraz Tamina. Zmiany były przeprowadzane szybko, więc ku zawodowi fanów Lana nie zagościła długo w ringu, po otrzymaniu ciosu za naśladowanie Daniela Bryana. Walkę zakończyła Brie przypinając Emmę. Po walce do Teamu Total Divas dołączyła Nikki Bella.

Zwycięstwo via pinfall: Team Total Divas

» W segmencie poprzedzającym kolejne starcie do ringu weszła Lita, która po wygłoszeniu krótkiego promo, oznajmiła, że od dziś nie ma już div WWE, oraz zaprezentowała nowe mistrzostwo WWE Womens Championship, który wyglądem bardzo przypomina WWE World Haevyweight Championship.

50fff89d4f3905ade0d7349baf0bbf52a6231811_hq

» Ostatnią, trzecią, walką Kick-Off WrestleManii było kolejne starcie Tag-Team, bracia Uso zmierzyli się w nim z Dudley Boyz. Walka trwała krótko i zakończyła się zwycięstwem kuzynów Romana Reingsa. Po walce bracia zostali zaatakowani od tyłu przez D-Vona i Bubbę Raya, lecz poradzili sobie z nimi szybko i wykonali im Five Star Frog Splash na stoły.

Zwycięzcy via roll-up: The Usos

 

» Przechodzimy do głównej karty walk!

WrestleMania-IC-Title-Match

» Pierwszą walką był 7 osobowy ladder match o mistrzostwo Interkontynentalne. Walka zaczęła się wymianą ciosów Kevina Owensa i Samiego Zayna. Gdy sytuacja w ringu się wyklarowała poszczególni zawodnicy raz po raz próbowali wspiąć się na drabinę i również często lądowali na linach lub poza ringiem. Największy aplauz zebrał moment w którym Sin Cara spadając z drabiny w ringu zdołał wykonać body slam na leżącego na drabinie pod dołem Stardusta. W pewnym momencie praktycznie każdy zawodnik leżał po otrzymaniu finishera któregoś z przeciwników. Chytry Miz próbował wykorzystać moment w którym nikt nie sięgał po pas.  Gdy wydawało się że pas jest już jego na drabinie znikąd pojawił się Zack Ryder który zrzucił Miza i zwyciężył.

The winner and NEW Intercontinental Champion: Zack Ryder

stylezs-vs-jericho

 

» Kolejną walką jest single match którego historia feudu jest długa i nudna jak makaron spaghetti. Oczywiście mowa o pojedynku Y2J Chris Jericho kontra Aj Styles. Pojedynek rozpoczął się statycznie i bez fajerwerków. Zaczęło się jednak później. Panowie wymieniali się dźwigniami oraz punchami. Starcie zwyciężył AJ który zaraz poleciał z kilkoma innymi typowymi dla siebie akcjami, jednak Chris w końcu skontrował. Pod koniec pojedynku Y2J próbował ukraść finsher AJ, jednak przeszkodził mu sam zainteresowany AJ. Po krótkiej chwili to AJ przyszykował Clash of AJ i z powodzeniem go wykonał, dało to jednak tylko 2 count. AJ skontrował springbord dropkick i wszedł na linę by uderzyć z wysoka, niestety, Y2J skontrował to na Code Breaker i zaliczył zwycięstwo.

Zwycięzca via pinfall: Y2J Chris Jericho

20160315_WM32-keyart_MATCH_NewDay_LON_1920x1080--716572d60de9dac6f4d7d0b626de49e9.0.0

» Kolejną walką było starcie Tag Teamowe League of Nations zmierzyło się z grupą New Day. Nie było to jak wcześniej zakładano starcie typu Handicap Match ale match 3 v 3. Zaczęli Sheamus i Kofi, jednak szybko doszło do zmiany zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Gdy wydawało się że New Day przejmie inicjatywę do głosu doszła Liga Narodów.  Warto wspomnieć, że Kof po długiej przerwie wrócił do swojej rozpoznawczej akcji czyli Boom Drop, który wykonał Sheamusowi i Rusevowi. Po jednej z akcji , gdy Xavier Woods poleciał w stronę lin, Bad News Barret wymierzył mu potężny Bull Hammer czego sędzia już nie zauważył, a ogłuszenie Xaviera wykorzystał Sheamus wykonując Brogue Kick, sędzia przypiął i po chwili było po wszystkim.

Zwycięzcy via pinfall: League of Nations

Po walce Barret i spółka pysznili się, że nie ma na świecie osób które są w stanie ich pokonać. Przerwali im jednak Stone Cold Steve Austin, Mick Foley oraz Heart Break Kid Shawn Michaels. Legendy wyczyściły ring, a później gdy New Day próbowali zaprosić ich do wspólnej zabawy, posprzątali także  ich.

maxresdefault (2)

» Następna w kolejce jest walka na zasadach No Holds Barred – Dean Ambrose vs Brock Lesnar

Walkę zaczął Lesnar od systematycznego zapraszania Deana do miasta suplexów. Łącznie wykonał ich aż 16. Później do głosu zacżął dochodzić Lunatyk. Uderzał krzesłami oraz kendoo stickiem. Gdy jednak próbował uruchomić piłę mechaniczną przerwał mu Lesnar. Po uwolnieniu się z rąk Bestii low-blowem Ambrose wykonał kilka akcji w tym także Dirty Deeds, jednak nie dały mu one zwycięstwa. Gdy Dean zaczął wrzucać do ringu krzesełka Lesnar wykonał mu ostatni suplex po czym poszło najsilniejsze z tornad F5 na metalowe krzesełka, którym Brock zakończył walkę.

Zwycięzca via pinfall: Brock Lesnar

maxresdefault (1)

» Kolejną walką jest Women’s Championships w którym mistrzyni Charlotte broniła tytułu przed Sashą Banks oraz Becky Lynch. Sasha została wprowadzona do ringu przez swojego kuzyna Snoop Dogga.  Sasha również ze względu na pamięć o Eddie Guerrero występowała w stroju bardzo zbliżonym do tego w którym można było zobaczyć tego zmarłego wrestlera. Walka stała na naprawdę wysokim poziomie, w pewnym momencie Sucide Divem w Rica Flaira trafiła Becky. Jednak to Charalotte najlepiej znalazła się w sytuacji w ringu i zakończyła pojedynek poddając Becky Lynch.

The Winner by submission and STILL Women’s Champion: Charlotte

» A teraz walka na którą czekali wszyscy!

a196a7d8ffd4d3f367114f9ad4cbb56e_crop_north

Shane wszedł wspierany przez swoich synów. Wejście Undertakera jak zwykle zrobiło ogromne wrażenie. Gdy zamknięto klatkę, Shane z całą mocą unikał starcia z Umarlakiem. Gdy już do niego doszło Shane szybko został powalony przez The Last Ride , co jednak nie dało zwycięstwa Deadmenowi. Undertaker zdecydowanie przeważał w całej walce, chociaż Shane miał swoje momenty – na przykład, gdy wykonał DDT na stalowe schodki. Gdy panowie zniszczyli jedną ze ścian klatki Shane ustawił Undertakera na stole komentatorskim a sam udał się na szczyt klatki by dokonać ostatniej podróży Undertakera. Jednak Umarlak nie pozwolił na to, podczas gdy Shane już leciał ten odsunął się z linii upadku i Shane swoim ciałem zniszczył stół komentatorski. To był początek końca, zmęczony Shane został umieszczony w ringu gdzie poległ w pokoju po wykonaniu mu przez Undertakera Tombstone Piledriver’a.

Zwycięzca via pinfall: Undertaker

Andre-the-Giant-Battle-Royal-WrestleMania-32

» Dopiero po tej wiekopomnej walce mieliśmy okazję śledzić poczynania zawodników w Andre The Giant Memorial Battle Royal Matchu. Po krótkiej walce i szybkich eliminacjach zwycięzcą okazał się…Baron Corbin!

 

» Po tej walce nastąpił segment z udziałem The Rocka! Rocky mówił o ustanowionym rekordzie publiczności, a potem o tym jak świetnie czuje się przy tej publiczności. Przerwała mu jednak The Wyatt Family, jednak Rock nie czekał i wyzwał ich do pojedynku. Gdy przybył sędzia do ringu wszedł Erick Rowan, który został zniszczony przez Rocka i jego Rock Bottom w zaledwie 6 sekund. Po walce rozwścieczona Wyatt Family rzuciło się na Rocka któremu pomógł… John Cena!!!

Panowie szybko poradzili sobie z heelami i Rock mógł zawołać: “If you smell, what The Rock is cooking!?”

20160222_WM32-keyart_MATCH_TripleH_NEW_1920x1080--f2fe26ad884144186a50c79668701777

» Ostatnią walką a więc teoretycznym main eventem była walka o pas WWE WHC pomiędzy Triple H a Romanem Reings. Po świetnej walce oraz spearze wykonanym Stephanie McMahon, Roman Empire odzyskało pas i pokonało Triple H’a.

The winner and NEW WWE WHC: Roman Reigns