WWE Superstars 07.08.2015 – Raport

W tym tygodniu Superstars rozpoczęło się od wyświetlenia wideo poświęconego pamięci zmarłego 31 lipca Rowdiego Roddy Pipera. RIP Roddy.

Za stolikiem komentatorskim Jimmy Uso, Rich Brennan i Byron Saxton. Zatem, jak zwykł mawiać Andrzej Twarowski – siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!

Walka nr.1: Fandango vs Heath Slater

Początek to walka na chwyty, którą wygrał Fandango poprzez założenie Wirstlocku, lecz Heath szybciutko złapał się liny. Slater zaskoczył przeciwnika i zapiął Headlock, Dance Expert łatwo się wydostał, co prawda otrzymał Shoulder Block, ale po serii uników zdołał odpowiedzieć Standing Dropkickiem, kolejnym posłał Heatha na zewnątrz, a całość zwieńczył Slingshot Crossbody. Z powrotem w ringu Fandango popisał się Hurricanraną. Slater tym razem sam chciał wyjść na zewnątrz, Dance Expert poszedł po niego, ale odciągnął go sędzia. Ta chwila oddechu wystarczyła Heathowi, który nadział głowę rywala na krawędź ringu – po tej akcji Fandango spadł na podłogę. Z powrotem w kwadratowym pierścieniu Slater przypiął… 2 count. Heath zapiął Chinlock, Fandango dość szybko się uwolnił, ale nie postał zbyt długo, po czym Slater wymierzył Knee Drop (w międzyczasie zaprezentował przed sędzią małą sekwencję taneczną 😀 ) i wrócił do Chinlocku. Dance Expert ponownie się wydostał i tym razem ruszył z kontrą – Atomic Drop, 2x Clothlesline oraz Spinning Heel Kick. 2 count. Gdy obaj się podnieśli, Slater zaskoczył rywala Head Kickiem. 2 count. Heath wdał się w kłótnię z sędzią, co wykorzystał Fandango łapiąc go w Rollup… 2 count, do którego dorzucił Sitout Suplex Slam. 1…2…3.

Zwycięzca: Fandango

Moja ocena: Jak na niewielką ilość czasu, jaką otrzymali, obaj wrestlerzy zaserwowali nam przyzwoitą walkę, jednak notę obniża nieco jej zakończenie. 2,75/5

Dziś czeka nas jeszcze starcie Jacka Swaggera i Bo Dallasa.

Pasmo powtórkowe z wydarzeń z ostatniego RAW – do przewinięcia.

Pytanie od WWE z historii Summerslam – na jakiej arenie odbyło się to PPV w 1992 roku?

A) Air Canada Centre

B) Wembley Stadium

C) Millennium Stadium

D) Molson Centre

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście… jeszcze nie, dowiecie się na końcu raportu (tylko nie oszukujcie i nie pytajcie się Wujka Google 😀 )

Walka nr.2: Jack Swagger vs Bo Dallas

Początek walki należał do Jacka, który wypracował sobie przewagę dzięki zapasom. Kolejne zwarcie padło już łupem Dallasa – wybronił się on przed Suplexem i ruszył z ciosami, chybił jednak z Clothleslinem, przez co niedługo potem został powalony poprzez Football Tackle. Bo szybko odzyskał kontrolę poprzez Irish Whip w narożnik. W tym momencie Dallas wyszedł z ringu i… zaczął go obiegać dookoła, trzymając ręce w górze niczym maratończyk przekraczający linię mety 😀 Nie udało mi się zrobić pełnego okrążenia – przy trzecim zakręcie Swagger powalił go Clothleslinem.

Po reklamach w ringu dominował All-American American – dopóki nie chybił z szarżą w narożniku, z którego Dallas wymierzył mu Back Clothlesline. 1 count. Bo chwilę poobijał Swaggera, po czym zapiął Chinlock. Jack uwolnił się, lecz wpadł prosto pod Standing Dropkick. 2 count, tyle samo dał wymierzony niedługo potem Short-Arm Clothlesline. Bo wrócił do Chinlocku – tym razem wyjście z dźwigni zajęło Swaggerowi nieco więcej czasu, ale uczynił to z rozmachem, poprzez Back Suplex. Niewiele to jednak dało, bowiem Dallas ponownie sprowadził go do parteru i założył kolejny już Chinlock. Cóż za zaskoczenie 😀 All American-American szybciutko wstał, po czym odpowiedział mocnym Clothleslinem. 2 count. Jack nie miał zamiaru zwalniać – kolano w narożniku, Corner Clothlesline, Side Belly to Belly Suplex i Swagger Bomb jako przysłowiowa wisienka na torcie. 2 count. All American-American chciał założyć Patriot Lock, ale Bo wybronił się i odpowiedział Reverse STO. 2 count. Sfrustrowany Dallas wymierzył Corner Clothlesline (x5), chybił z Short-Arm Clothleslinem – nie dał się jednak złapać w Rollup i korzystając z faktu, że Swagger chybił z szarżą chciał wymierzyć Bo-Dog… w ostatniej fazie akcji Jack skontrował na Patriot Lock, po którym Dallas niemal natychmiast odklepał.

Zwycięzca: Jack Swagger

Moja ocena: Panowie dostali sporo czasu i odwięczyli się dobrym pojedynkiem. Jedynymi detalami, do których miałem zastrzeżenia, to zbyt dużo przestojów (przez Chinlocki) i końcówka (Bo mógł odklepać nieco później). 3,5/5

Na zakończenie show dostaliśmy jeszcze kolejne powtórki z RAW.

Dla tych, którzy dobrnęli do końca (o ile są tacy 😀 ) – rozwiązanie zagadki:

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście B – Wembley Stadium.