WWE SmackDown Live 30 stycznia 2018: Raport

Show rozpoczęliśmy od pojawienia się Shinsuke Nakamury, który wziął mikrofon i przypomniał wszystkim to co się stało z Samim Zaynem, Johnem Ceną oraz Romanem Reingsem podczas Royal Rumble, a także zaznaczył, że na WrestleManii 34 kolanem także dostanie mistrz WWE AJ Styles. Po chwili zawodnik z Japonii wskazał na logo WrestleManii, ale przerwali mu Sami Zayn oraz Kevin Owens, który chciał aby wszyscy uznali go za zwycięzcę Royal Rumble. Następnie dodał, że on oraz Sami powinni tutaj stać jako współ-bohaterowie WWE, ale tak się nie stało, ponieważ po raz kolejny stali się ofiarami komisarza SmackDown Shane’a McMahona. Owens dodał, że otrzymają kolejną szansę na zdobycie WWE Championship, a na arenie pojawił się AJ Styles i powiedział, że na największej gali w roku nie zmierzy się z nimi, lecz z Nakamurą. AJ dodał, że jeśli będą chcieli tak bardzo z nim walczyć, to najlepiej tu i teraz w tag teamie.

Już niedługo poznamy nowego pretendenta do WWE United States Championship.

Fatal 4 Way to Crown a New #1 Contender to WWE United States Champion Bobby Roode: Kofi Kingston vs. Jinder Mahal vs. Rusev vs. Zack Ryder

Zwycięzca: Rusev

Tymczasem na zapleczu Sami Zayn oraz Kevin Owens rozmawiają z Danielem Bryanem, który powiedział im, że AJ Styles nie ma sił aby występować w różnych meczach. Po czym zatwierdził tag team match, a Sami po raz kolejny skarżył się na sędziego podczas Royal Rumble. Bryan oznajmił, że sędzia podjął decyzję, której nikt nie może zmienić oraz dodał, iż zasługują na kolejnego title shota i taka okazja będzie im dana w przyszłym tygodniu, a zwycięzca starcia Zayn vs Owens zmierzy się na FastLane z AJ Stylesem.

Po pojedynku Rusev świętował swoje zwycięstwo, a następnie stanął twarzą w twarz z mistrzem US Bobbym Roodem.

W ringu pojawili się SmackDown Tag Team Champions The Usos. Panowie ostrzegli pozostałe drużyny, a następnie życzyli im powodzenia w walce o zdobycie mistrzostwa.

The Usos zaprezentowali w City of Brotherly Love swoje zwycięstwo jakie doznali podczas gali PPV Royal Rumble w starciu z Chadem Gablem i Sheltonem Benjaminem. Następnie zaprezentowali American Alpha, American Alpha 2, The Hype Bros, BreeZango, The New Day oraz The Bar czyli zespoły które zostały przez nich pokonane. Niespodziewanie zjawili się przy nich Luke Harper i Erick Rowan.

Tag Team Match
The Bludgeon Brothers def. Lokalni wrestlerzy

Na zapleczu Shane McMahon rozmawiał z kimś przez telefon do momentu aż zjawił się przy nim Tye Dillinger, który chciał porozmawiać o nowym systemie rankingowym. Po chwili zjawił się Baron Corbin, który przewrócił Tye’a, a następnie krzyczał, że chce title shota. Shane zatwierdził pojedynek z udziałem tej dwójki.

Po krótkiej przerwie obserwowaliśmy kilka zdjęć ze zwycięstwa Asuki w historycznym Women’s Royal Rumble Matchu oraz debiut Rondy Rousey. W ringu obecna jest Charlotte Flair, który powiedziała, że jest bardzo dumna, ponieważ pozostałe kobiety stworzyły coś historycznego, ale po raz pierwszy żałowała że jest mistrzynią. Następnie segment został przerwany przez The Riott Squad. Ruby powiedziała, że Charlotte na tę chwilę powinna zapomnieć o Asuce i Rousey, a skupić się na nich, po czym dodała iż mistrzyni w nieudolny sposób próbuje naśladować swojego ojca WWE Hall of Famera Rica Flaira. Po chwili dochodzi do brawlu. Na arenie pojawiła się Carmella, która chciała zrealizować swoją walizkę Money in the Bank, ale w ostatecznym rozrachunku jej się to nie udało.

Single Match
Baron Corbin def. Tye Dillinger

Na zapleczu Aiden English zaśpiewał piosenkę, w której Rusev został nowym United States Championem.

Po przerwie otrzymaliśmy krótki segment z udziałem Kevina Owensa oraz Samiego Zayna, który powiedział, że w przyszłym tygodniu jeden z nich zostanie pretendentem do WWE Championship.

Tag Team Match
Shelton Benjamin i Chad Gable def. BreeZango

Tag Team Match
AJ Styles i Shinsuke Nakamura def. Sami Zayn i Kevin Owens

Po pojedynku widzimy Samiego Zayna oglądającego to co się dzieje na backstage’u po czym zjawiła się przy nim Renee Young z pytaniem o to, czy zakończył swoją przyjaźń z Owensem. Sami odpowiedział, że nie, ale Kevin w swojej karierze miał wiele tytułów, a taka szansa ominęła go już kilkukrotnie przez co na FastLane będzie człowiekiem, który pokona AJ Stylesa.