WWE SmackDown Live 20 grudnia 2016: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE SmackDown Live.

Podczas pre-show dowiedzieliśmy się, że Intercontinental Champion The Miz zmierzy się z Apollo Crewsem, a na szali zostanie postawiony tytuł IC.

Show rozpoczynamy od pojawienia się mistrza WWE AJ Stylesa, który pewnym krokiem zmierza do ringu, a za stołem komentatorskim witają nas: David Otunga, JBL, Tom Phillips oraz grubasek 😀 . Następnie do ringu przybył James Ellsworth, który jest już zdrowy 🙂 W trakcie wejścia zaznaczał, że zdobędzie tytuł WWE.

1 walka: WWE Championship Match:
AJ Styles(c) vs James Ellsworth

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, z którego mistrz momentalnie się uwalnia i wrzuca Jamesa do narożnika, a następnie wyprowadza serię ciosów w tym dwa obrotowe, po których James pada PIN 1..2..3

Zwycięzca: AJ Styles

Po walce mistrz wściekle zaatakował pretendenta, a następnie trzepnął nim o stół komentatorski, po czym dorzucił kilka mocnych uderzeń w głowę, a także face buster na metalowe schody 😀 Widać, że fanom zgromadzonym w arenie spodobało się to co zrobił mistrz ze swoim przeciwnikiem, który po raz kolejny nieprzytomny został przewieziony na zaplecze.

Opinia: Trzeba przyznać, że była to niesamowita walka. Do samego końca nie byłem pewien kto odniesie zwycięstwo. A tak na serio. Po co? Pytam się po co WWE dało takie starcie na opener? Chyba po to, aby zniechęcić widza do oglądania dzisiejszego odcinka SmackDown Live. Moja opinia jest dłuższa od powyższego starcia hahaha.

Następnie AJ Styles wszedł do ringu i powiedział, że przez sześć tygodni czekał na tą wiekopomną chwilę. Następnie dodał, że zamierza dokonać niesamowitych rzeczy w przyszłym roku, a także nie chce nic od świętego mikołaja, ponieważ ma to co jest najważniejsze, czyli tytuł WWE. Na arenie pojawia się Dolph Ziggler, który przypomina, że panowie zmierzą się ze sobą w przyszłym tygodniu o tytuł WWE po czym kpi ze zwycięstwa mistrza nad kimś takim jak James Ellsworth. Dolph dodał, że w przyszłym tygodniu mistrzowi nie przyjdzie zwycięstwo tak łatwo, ponieważ otrzyma kogoś z wyższej półki. Na arenie pojawia się Baron Corbin, który mówi, że to on w przyszłym tygodniu powinien zmierzyć się z AJ Stylesem, a nie Dolph Ziggler. Następnie nazwał Dolpha małym człowiekiem i zapytał go ile jeszcze razy zamierza tracić szanse na zdobycie tytułu WWE?

Baron Corbin zaatakował Dolpha Zigglera i wyprowadził na nim swoją akcję kończącą, a na zaplecze udał się mistrz WWE AJ Styles.

Dziś w walce wieczoru prawdopodobnie Dean Ambrose zmierzy się z Lukiem Harperem, który otrzyma wsparcie ze strony Braya Wyatta oraz Randy’ego Ortona.

Tymczasem na zapleczu Generalny Manager SmackDown Live Daniel Bryan zgodził się na propozycję Dolpha Zigglera i wyznaczył mu starcie z Baronem Corbinem, ale dodał, że jeśli samotny wilk odniesie zwycięstwo w ich walce, to w przyszłym tygodniu zmierzy się z AJ Stylesem o WWE Championship.

2 walka: IC Championship Match:
The Miz(c) w/Maryse vs Apollo Crews

Pojedynek rozpoczynamy od roll-up ze strony Apollo Crews PIN 1..2..kick out. Pojedynek wraca do stójki, gdzie mamy próbę zwarcia, która wygrywa The Miz i momentalnie wrzuca swojego rywala do ringu, a następnie pchnie go na liny tylko po to, aby nadziać się na dropkick oraz kolejny roll up PIN 1..2..kick out. The Miz sprytnie wychodzi z ringu, ale tylko po to, aby zainkasować front dropkick oraz moonsault z krawędzi ringu. Apollo wspina się na narożnik i wykonuje crossbody PIN 1..2..kick out. Po przerwie w ringu wciąż dominuje Crews, który pchnie mistrza na liny i powala go double ex handle, po którym dorzuca superkick PIN 1..2..kick out. Apollo wynosi mistrza i wyprowadza ciekawą akcję, po której bierze rozpęd i przy próbie wykonania splashu nadział się na kontrę, po czym Maryse próbowała zaatakować Apollo co zauważył sędzia i wyrzucił ją z areny. Mistrz początkowo kłócił się z sędzią, ale wykorzystał to Apollo, który wściekle zaatakował mistrza. Miz wykazał się sprytem i wsadził palec w oko swojego rywala po czym przeszedł do przypięcia PIN 1..2..3

Zwycięzca: The Miz

Po pojedynku Renee Young przeprowadziła wywiad z mistrzem IC The Mizem, podczas którego zaatakowało swojego gościa, ponieważ ten powiedział kilka niemiłych słów w jej kierunku.

Tymczasem Zack Ryder za pośrednictwem Twittera opublikował zdjęcie tuż po operacji przy czym wyjawił, że The Hype Bros nie otrzymają miana pretendentów do SmackDown Live Tag Team Championship.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo promujący pojawienie się Johna Ceny w przyszłym tygodniu na SmackDown Live, gdzie zostanie wplątany w starcie z udziałem AJ Stylesa oraz Dolpha Zigglera lub Barona Corbina.

W ringu obecna jest Natalya, która prosi do ringu Nikki Bellę, ponieważ muszą o czymś poważnie porozmawiać. Także zjawiła się Carmella, która mówi, że pojawiła się tylko po to, aby zobaczyć w jaki sposób Natalya będzie starała się przekonać do siebie Nikki. Carmella wspomina o tym, że John Cena zawsze pomaga Nikki z problemami, ale wciąż się wszyscy zastanawiają kto zaatakował najlepszą wrestlerkę na SmackDown Live. Natalya krzyczy w kierunku Carmelli, aby się zamknęła po czym nazywa ją brudnym kapusiem z Staten Island. Następnie doszło do brawlu z udziałem Carmelli oraz Natalii, która następnie powiedziała do Nikki, że to ona zaatakowała ją podczas Survivor Series, a następnie nazwała ją suką.

3 walka: Dean Ambrose vs Luke Harper(w/Randy Orton & Bray Wyatt)

Pojedynek rozpoczynamy od wściekłego ataku ze strony Lunatica, który najpierw próbował powalić swojego rywala dropkickiem, a następnie przy próbie wykonania kolejnego ataku został nieprzepisowo skontrowany przy użyciu lin i były mistrz WWE wypadł z ringu. Po przerwie akcja toczy się na drugiej linie, gdzie Dean próbował wykonać akcję w locie, ale został skontrowany i nadział się pod Face Buster PIN 1..2..kick out, po który przeszedł do bocznego headlocku, a także dorzucił backbreakera i co? Tourcher Rex taaaak to ta akcja. Dean sprytnie zsunął sie z pleców Harpera, po czym odbił od lin i wyprowadził wspaniały clothesline, po którym dorzucił splash, lecz przy próbie wykonania buldoga został wrzucony w narożnik i zainkasował superkick. Hahahah a cóż to? Ogłuszony Dean Ambrose wszedł na narożnik i wykonał splash na pozostałych członków The Wyatt Family, a tą sytuację wykorzystał Luke Harper po przez wyprowadzenie wspaniałego powerbombu PIN 1..2..kick out. Luke Harper stara się wykonać swoją akcję kończącą, ale mamy roll-up PIN 1..2..3

Zwycięzca: Dean Ambrose

Po walce Randy Orton oraz Bray Wyatt zaatakowali Deana Ambrose’a. Otrzymaliśmy wspaniałe RKO

Opinia: Trzeba przyznać, że Luke Harper pokazał się z bardzo dobrej strony i po raz kolejny udowodnił, że ma potencjał. Walka była dobra, stała na wysokim tempie do czego przyzwyczaił nas Dean Ambrose. Także jestem zadowolony zarówno z poziomu jak i z końcowego wyniku.

W ringu obolały Dean Ambrose został zaatakowany przez mistrza IC The Miza i zainkasował Skull Crushing Finale. Mistrz wzniósł tytuł w geście zwycięstwa. No to powoli kształtuje nam się kolejny feud 😛

Daniel Bryan ogłosił, że w przyszłym tygodniu WWE SmackDown Live Women’s Champion Alexa Bliss zmierzy się z Becky Lynch, a na szali zostanie postawiony tytuł.

Po przerwie do ringu zmierza WWE SmackDown Live Women’s Champion Alexa Bliss, która zmierzy się z tajemniczą zamaskowaną rywalką.

4 walka: Alexa Bliss vs Zamaskowana wrestlerka

Przy każdej próbie zwarcia zamaskowana wrestlerka wykazywała się sporą szybkością i bez problemu przechodziła do przypięcia PIN 1..2..kick out. Alexa Bliss nie wie co się dzieje, gdyż mamy prze zabawną akcję w wykonaniu zamaskownej wrestlerki 😀 HAHAHA Wściekła Alexa wyprowadza kilka potężnych maczug w plecy swojej rywalki, a następnie mamy PIN 1..2..kick out. SmackDown Live Women’s Champion wyraźnie się nakręca i przy użyciu lin stara się poddusić swoją rywalkę, a następnie wrzuca ją do narożnika. Przy próbie wykonania akcji przy narożniku nadziała się pod dźwignię, która jest specjalnością Becky Lynch, także chyba wiemy kim była przeciwniczka mistrzyni 😀

Zwyciężczyni: Zamaskowana wrestlerka Becky Lynch

Opinia: Przezabawna walka. Z początku myślałem, że zamaskowana wrestlerka to jakaś kobieta ze sceny niezależnej, ale później dało się wyczuć kim tak na prawdę ona jest hahaha 😀 😀 😀 Nie ma co się rozpisywać na temat tego starcia.

Następnie na zapleczu otrzymaliśmy segment z udziałem Mojo Rawleya oraz Curta Hawkinsa.

5 walka: Mojo Rawley vs Curt Hawkins

Pojedynek rozpoczynamy od wściekłego ataku ze strony Curta Hawkinsa, który powalił swojego przeciwnika mocnym kolanem w żebra, po którym odbił sie od lin i nadział na shoulder block. Mojo próbował pójść za ciosem, ale zainkasował clothesline, po którym Hawkins ustawił sobie go w bocznym headlocku, a następnie próbował wykonać rock bottom, lecz nadział się pod back body drop oraz shoulder block x2, a także big splash x 2. Curt Hawkins nieprzytomny leży w narożniku, a Mojo bierze rozbieg iiii…..wyprowadza jedną ze swoich akcji rozpoznawczych PIN 1..2..3

Zwycięzca: Mojo Rawley

Opinia: Typowy zapychacz. Widać, że WWE nie ma żadnego pomysłu na Mojo Rawleya, któremu nie wróże ciekawej przyszłości w głównym rosterze.

Tymczasem Cathy Kelly przeprowadziła wywiad z Jamesem Ellsworthem, który tylko był w stanie wypowiedzieć takie słowa jak ”’ehh, ohhh, auhhhh”. Obolałym Jamesem Ellsworthem zaopiekowała się Carmella

Gośćmi specjalnymi w Talking Smack będą: Baron Corbin, Natalya oraz Becky Lynch.

6 walka: Baron Corbin vs Dolph Ziggler – zwycięzca tego starcia w przyszłym tygodniu na SmackDown Live zmierzy się z AJ Stylesem o WWE Championship.

Warto dodać, że podczas tego starcia przy ringu obecny był WWE Champion AJ Styles.
Pojedynek rozpoczynamy od wściekłego ataku ze strony Dolpha Zigglera, który najpierw odbił się od lin, a następnie wyprowadził dropkick, po którym Baron Corbin wypadł z ringu. Dolph próbuje pójść za ciosem, ale nadziewa się na mocne uderzenie w żebra, po czym Baron posiłkował sie linami i podduszał byłego mistrza WWE World Heavyweight. Corbin na oczach mistrza WWE wyprowadza kolano w żebra Zigglera i przechodzi do przypięcia PIN 1..2..kick out. Dolph momentalnie podnosi się i wyprowadza serię mocnych uderzeń w głowę, ale przy próbie wrzucenia wilka do narożnika sam nadział się na kontrę i wylądował w narożniku, po czym Corbin ponownie zaczął posiłkować się linami. Corbin przez chwilę kłócił się z sędzią, ale nie wykorzystał tego nieprzytomny Ziggler, który po raz drugi został trzepnięty o przeciwległy narożnik. Baron wynosi przeciwnika i nadziewa się pod dropkick, a także clothesline, lecz przy próbie wyprowadzenia splasha został rzucony o liny. Baron wziął rozbieg i sprytnie z za pleców zaatakował swojego rywala, a następnie tuż przy krawędzi narożnika wyprowadził mocne uderzenie, po którym AJ Styles był zdziwiony przebiegiem walki. Po przerwie swoją dominację w ringu zaznaczał Dolph Ziggler, który wyprowadził jedną ze swoich akcji PIN 1..2..kick out. Dolph ruszył na rywala, ale nadział się pod SOS/Rock Bottom – takie połączenie PIN 1..2..kick out. Następnie Baron wyprowadził dewastujący clothesline, po który nie było innej możliwości niż przypięcie rywala, lecz Dolph po raz kolejny zadziwił i odkopał. Akcja przenosi się nad krawędź ringu, gdzie Show off sprytnie naciągnął głowę swoje rywala o liny, a następnie wykonał swój finisher PIN 1..2..kick out. Dolph wbija Corbina w narożnik i tam wymierza mu serię uderzeń w głowę, po czym ustawia rywala na narożniku, ale nie potrzebnie, gdyż nadział się na big sixpack, po którym Wilk przeszedł do przypięcia PIN 1..2..kick out. Akcja przenosi się po za ring, gdzie Baron Corbin brutalnie rzuca Zigglerem o barierki, a następnie na AJ Stylesa. I co? mamy podwójne wyliczenie. AJ Styles atakuje krzesłem zarówno Dolpha Zigglera jak i Barona Corbina.

Zwycięzca: No Contest

Po pojedynku na arenie pojawił się Generalny Manager SmackDown Live Daniel Bryan, który ogłosił, że w przyszłym tygodniu Dolph Ziggler zmierzy się z AJ Stylesem oraz Baronem Corbinem w Triple Threat Matchu o WWE Championship. Tym akcentem zakończyliśmy dzisiejszy odcinek SmackDown Live.

Opinia: Trzeba przyznać, że walka była bardzo dobra. Baron Corbin z pojedynku na pojedynek co raz bardziej mnie do siebie przekonuje, co jest dziwne, ponieważ wcześniej uważałem go za mega drewno i bez talencie 😀 Co do odcinka to gdyby nie starcie AJ Stylesa z Jamesem Ellsworthem oraz Mojo Rawleya z Curtem Hawkinsem to byłbym zadowolony 🙂 Ocena w skali od 1 do 6 – to 4.