WWE SmackDown Live 16 maja 2017: Raport

Show rozpoczynamy od pojawienia się United States Championa Kevina Owensa, który zaprosił nas na nowy program pod tytułem “Kevin Owens Highlight Reel” oczywiście ze starą grafiką, której używał Chris Jericho. Kevin nazwał siebie twarzą Ameryki po czym zaczął rozmawiać na temat zakończenia kariery przez Y2J. Po chwili pojawił się AJ Styles, który oświadczył, że przez rok miał okazję bacznie przyglądać się mistrzowi, który ukradł wszystko od Jericho po czym dodał, że nie potrafi mówić po francusku, ale powie kilka słów w języku angielskim, które każdy zrozumie – na BackLash zdobędę United States Championship. Segment został przerwany przez pojawienie się Jindera Mahala wraz z Bollywood Boys. Jinder złożył swoje zażalenie na Kevina Owensa za to iż ten go nie zaprosił do swojego programu po czym zaczął cytować Gandhiego w Punjabi. Owens roześmiał się i oznajmił, że Styles będzie miał ciężki tydzień, ponieważ dozna dwóch porażek w tygodniu.

1 walka: Singles Match
Jinder Mahal def. AJ Styles

Tymczasem oficer Fandango znajduje się w biurze szukając kilku wskazówek, które pomogą ułożyć mu puzzle. Nagle wchodzi dozorca, który został zapytany o to czy nie widział jego tag team partnera. Dozorca rozbiera się i widzimy Tylera Breeze’a. Następnie panowie rozmawiają o gali BackLash.

2 walka: Tag Team Match
BreeZango def. The Colons

Na arenie pojawili się SmackDown Live Tag Team Champions The Usos, którzy nie mają pojęcia o czym mówią BreeZango jednak jedno jest pewne otóż to, że po gali BackLash policja zostanie uciszona.

Czas na podpisanie kontraktu, a w drodze do ringu są Becky Lynch, Naomi oraz Charlotte Flair. W ringu obecny jest komisarz SmackDown Live Shane McMahon, który poprosił o pojawienie się w ringu Nattie, Tamine, Carmelle wraz z Jamesem Ellsworthem. Nattie powiedziała, że jest to zabawna sytuacja, ponieważ ich rywalki udają, że są trójką najlepszych przyjaciół, a następnie dodała, że Becky miała szansę na dołączenie do WC. Becky odpowiedziała, że w piekle jakie zgotuje im na BackLash nie otrzymuje się szans. Naomi dodała, że w niedzielę wyrwie wszystkie włosy wszystkim swoim przeciwniczką oraz kulki Ellswortha. Shane ogłosił, że pojedynek oficjalnie znajdzie się na karcie niedzielnej gali po czym dodał, że nie ma pojęcia o czym chciał powiedzieć Ellsworth. Nagle dochodzi do brawlu, a Shane ogłasza pojedynek z udziałem Carmelli i Noami.

3 walka: Singles Match
Carmella def. Naomi

Tymczasem na zapleczu jest Dolph Ziggler, który nie potrafi zrozumieć tego, dlaczego Shinsuke Nakamura wywołuje tyle zamieszania. Następnie nazwał go oszustem i dodał, że na Backlash udowodni wszystkim, którzy odwrócili się od niego kto stanowi największe zagrożenie na SmackDown.

Tymczasem na zapleczu Shane McMahon ogłosił, że na BackLash Sami Zayn zmierzy się z Baronem Corbinem.

4 walka: Singles Match
Randy Orton def. Baron Corbin

Po pojedynku na arenie pojawił się Jinder Mahal, który rozproszył uwagę mistrza WWE, a wśród fanów zjawili się The Bollywood Boys. Panowie próbowali zaatakować mistrza jednak im to się nie udało, ale w ostatecznym rozrachunku Jinder Mahal wyszedł zwycięsko z tego brawlu. Czy tak będzie na gali BackLash?