WWE SmackDown Live 16 kwietnia 2019: Raport

Znajdujemy się w Bell Center w Montrealu. Na show zapraszają nas Tom Phillips, Corey Graves oraz Byron Saxton, którzy poinformowali, że czeka nas kolejny dzień WWE Superstar Shake Up.

W ringu obecny jest Kevin Owens, który zaprosił nas na The Kevin Owens Show. Wrestler na samym początku został pozytywnie przywitany przez fanów wspominając kilka rzeczy odnośnie WrestleManii, a także dodał, że czeka nas wiele niespodziewanego począwszy od obecności prezesa WWE Vince’a McMahona, który ma dla nas bardzo ważną informację. Owens dodał, że największa gwiazda jest już dawno na SmackDown z czym zgodzili się fani zgromadzeni na arenie. Były Universal Champion zaprosił do siebie WWE Championa Kofiego Kingstona oraz Xaviera Woodsa, gdyż Big E nabawił się urazu, co zostało potwierdzone przez WWE. Mistrz podziękował gospodarzowi mówiąc, że jest to dla niego spore wyróżnienie. Woods dopowiedział, że bardzo chciałby oglądać Tylera Breeze’a na niebieskiej tygodniówce. Kevin poinformował wszystkich, że na dzisiejszym show odbędzie się starcie z udziałem Kofiego i Woodsa, a ich rywalami będą Rusev i Nakamura. Na zakończenie segmentu Owens założył koszulkę New Day twierdząc, że jest ich wielkim fanem i razem świętowali wszystkie sukcesy.

Na zapleczu widzimy Cesaro, Ruseva oraz Nakamurę oglądających segment z udziałem powyżej wymienionych gwiazd WWE. Wygląda na to, że później dojdzie do sześcioosobowej konfrontacji.

Na arenie pojawił się WWE Intercontinental Champion Finn Balor, który poinformował, że wraz z tytułem przeniósł się na SmackDown Live.

Single Match
Finn Balor vs. Ali

Zwycięzca: Finn Balor

Po pojedynku Finn wzniósł tytuł w geście triumfu, a następnie podziękował swojemu przyjacielowi.

Na zapleczu widzimy członków The New Day szukających Kevina Owensa. Po chwili udało im się znaleźć byłego Universal Championa. Kofi zapytał się Kanadyjczyka, czy jest gotowy na inicjację w grupie, więc musi zjeść naleśnika i pokonać czas Big E.

Single Match
Charlotte Flair vs. Carmella

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Po pojedynku R’Truth sprawdził, czy jego przyjaciółka zbytnio nie ucierpiała, ale w tym momencie zjawił się Lars Sullivan atakując byłego mistrza United States mimo, iż ten próbował z nim walczyć. Były wrestler NXT bez większego problemu poradził sobie z R’Truthem, a temu wydarzeniu z bliska przyglądała się zmartwiona Carmella. Ta sytuacja nie spodobała się fanom zgromadzonym na arenie, którzy wybuczeli Larsa.

Następnie dowiedzieliśmy się, że Vince McMahon wkrótce wyjawi na wielkie ogłoszenie, ale nadszedł czas na segment z udziałem RAW & SmackDown Women’s Champion Becky Lynch. Mistrzyni zaprezentowała nam wydarzenia z WrestleManii 35 twierdząc, że pokonała tak zwaną najgorszą kobietę na świecie i została mistrzynią. Becky dodała, że nie dba o to, co wydarzyło się z udziałem Lacey Evans, ponieważ te dwa tytuły to paszporty, które umożliwiają jej walkę z kimkolwiek z obu brandów. Na arenie pojawiła się Ember Moon oficjalnie przenosząc się na SmackDown Live. Moon powiedziała, że zamierza wyrobić sobie markę i nie ma lepszego sposobu na to niż przeszkodzenie zwyciężczyni walki wieczoru na WrestleManii 35. Niespodziewanie do segmentu dołączyła Bayley, która poinformowała, że nadszedł ekscytujący moment, ponieważ ona również dołączyła na SmackDown. Bayley dodała, że wiele się zmieniło od ich ostatniego spotkania, ponieważ razem z Sashą Banks zostały pierwszymi w historii WWE Women’s Tag Team Champions. Po tych słowach do ringu przybyły WWE Women’s Tag Team Champions The IIconics. Wrestlerki powiedziały, że ich pasy mistrzowskie są lepsze od tych, które posiada Becky Lynch. Do segmentu dołączyła Paige twierdząc, że IIconics muszą bronić swoich tytułów przeciwko jej nowym utalentowanym gwiazdą. Niespodziewanie dalsza wypowiedź Paige została przerwana przez Sonię Deville oraz Mandy Rose. Paige zaprosiła do siebie Asukę oraz Kairi Sane, które jej zdaniem już wkrótce zostaną nowymi mistrzyniami kobiet tag team.

Eight Women’s Tag Team Match
The IIconics, Mandy Rose i Sonya Deville vs. Asuka, Kairi Sane, Ember Moon i Bayley

Zwyciężczynie: Asuka, Kairi Sane, Ember Moon i Bayley

Następnie otrzymaliśmy powtórkę z ataku Larsa Sullivana, który niedawno zniszczył WWE Hall of Famera Kurta Angle, Reya Mysterio, R’Trutha oraz SmackDown Tag Team Champions The Hardy Boys.

Na zapleczu widzimy nowego członka The New Day, czyli Kevina Owensa, który próbuje zastąpić kontuzjowanego Big E.

Na backstage’u również obecny jest Buddy Murphy, który poinformował, że dołączył na SmackDown Live, ponieważ od ponad 6 miesięcy występował na szczycie WWE 205 Live i zamierza rozsławić swoje imię także tutaj.

Six Man Tag Team Match
Kofi Kingston, Xavier Woods i Kevin Owens vs. Cesaro, Rusev i Shinsuke Nakamura

Zwycięzcy: Kofi, Xavier i Kevin

Do ringu przybył prezes WWE Vince McMahon, który powiedział, że zamierza zaprezentować nam przyszłość WWE. Po tych słowach na arenie pojawił się Elias, który powiedział, że w swoim życiu zakwestionował wiele decyzji, które podjął Vince począwszy od starcia z Johnem Ceną, The Undertakerem oraz Reyem Mysterio, ale wreszcie zrobić coś dobrego, coś o czym marzył każdy fan WWE. Elias dodał, że nie ma lepszego sposobu do rozpoczęcia nowej ery SmackDown niż podążanie za Eliasem. Wrestler dodał, że jest szczęśliwy z pobytu na SmackDown, jednak wolałby być w innym mieście. Niespodziewanie do ringu przybył Roman Reigns, który zaatakował prezesa WWE swoją akcją firmową, a następnie powiedział, że to SmackDown jest teraz jego nowym domem.