WWE SmackDown Live 09 stycznia 2018: Raport

Show rozpoczynamy od przypomnienia zeszłotygodniowych wydarzeń z udziałem WWE Championa AJ Stylesa oraz Samiego Zayna, a także kontrowersyjnej decyzji Daniela Bryana odnośnie Royal Rumble.

W ringu pojawił się WWE Champion AJ Styles, który powiedział, że za każdym razem gdy pojawia się w środku ringu jest dumny z tego co robi, ale gdyby wiedział iż Daniel Bryan potraktuje go w taki sposób jak w zeszłym tygodniu to by zachował się inaczej, ale cóż… każdy człowiek popełnia błędy. Czy jest szansa na utratę tytułu? Oczywiście. Czy jest szansa na pokonanie Owensa i Zayna? Lepiej uwierzcie on uderzy tak mocno i tak szybko, że nikt nie będzie wiedział co się stało. AJ Styles zastanawiał się nad sprawiedliwością decyzji Daniela Bryana po czym zapytał fanów, czy uważają iż Daniel faworyzuje Kevina oraz Samiego, a Ci odpowiedzieli YES!YES!YES! Do ringu przybyli Sami Zayn oraz Kevin Owens, który zasugerował fanom aby zrezygnowali z dopingu dla AJ Stylesa, gdyż nie jest on fenomenalnym zawodnikiem, ale takim który wsadzi sobie stopę w usta i zrobi wszystko, aby zachować swój tytuł. Kevin dodał, że nikt nie powinien oszukiwać fanów mówiąc, że na Royal Rumble zachowa swój tytuł w starciu z dwójką przyjaciół. Następnie na arenie zjawił się Shane McMahon mówiąc, że to niesprawiedliwe iż na Royal Rumble AJ Styles będzie musiał bronić swój pas mistrzowski w handicap matchu oraz dziwi go sposób postępowania Daniela wobec Owensa i Zayna. Shane także ogłosił walkę wieczoru jaką obejrzą fani w Birmingham.

Na zapleczu Shane McMahon spotkał się z Daniele Bryanem, który powiedział że dziś wieczorem czekają na nas niesamowite emocje, po czym podali sobie dłoń.

1 walka: Singles Match
Becky Lynch def. Ruby Riott

Następnie dowiedzieliśmy się, że Sami Zayn stworzy drużynę z Becky Lynch i wezmą udział w turnieju Mixed Match Challenge.

Po krótkiej przerwie w ringu obecni są The Ascension, a my widzimy krótki materiał wideo wyjaśniający, dlaczego przy ringu nie jest obecna drużyna Breezango.

2 walka: Tag Team Match
The Bludgeon Brothers def. The Ascension

Po pojedynku dowiedzieliśmy się, że już wkrótce otrzymamy informację dotyczącą przyszłości Chada Gable’a i Sheltona Benjamina odnośnie ich walki o SmackDown Tag Team Championship.

Czas na kolejną konfrontację z udziałem byłych członków The Hype Bros.

3 walka: WWE United States Championship Tournament First Round Match
Mojo Rawley def. Zack Ryder

Przeciwnikiem Mojo w walce półfinałowej będzie Bobby Roode. Po chwili zjawił się były mistrz NXT i prawie doszło do brawlu z udziałem uczestników turnieju.

Następnie otrzymaliśmy krótki segment z udziałem The Singh Brothers oraz Jindera Mahala, który wypowiedział się na temat zdominowania 2017 roku przy czym zaznaczył, że nikt nie myślał, iż będzie on mógł nosić pas WWE oprócz niego, ale w 2018 roku zamierza zdobyć kolejne mistrzowstwo. Jego celem jest United States Championship. Na zakończenie wysłał ostrzeżenie w kierunku Xaviera Woodsa

W ringu obecni są Chad Gable oraz Shelton Benjamin, czyli zawodnicy którym w ostatnim czasie udało się ”zdobyć mistrzostwo tag teamowe”. Chad zapytał fanów, czy ktoś wie co trzeba zrobić, aby zostać zwycięzcą? Godziny treningu, zaniedbywanie rodziny oraz przyjaciół. Shelton dodał, że Georgia została okradziona ze względu na zły sposób sędziowania w zeszłym tygodniu, ponieważ pojawił się sędzia nie będący częścią ich pojedynku, a to jest niesprawiedliwe. Shelton dodał, że sędzia musiał być zazdrosny, gdyż nie wie jak smakuje zwycięstwo. Na arenie pojawił się Daniel Bryan, który powiedział, że doskonale rozumie euforię chłopaków i mówi iż sędziowie są częscią zarządu i przez krótki czas cała trójka kłóci się ze sobą o to kto ma rację. Po chwili Daniel powiedział, że Chad jest geniuszem dzięki czemu na Royal Rumble jego drużyna otrzyma szanse na zdobycie SmackDown Tag Team Championship w starciu z The Usos.

Na zapleczu Randy Orton spotkał AJ Stylesa, który chce wiedzieć jaką strategię zamierzaj obrać w dzisiejszej walce. Viper odpowiedział, że są po tej samej stronie i potrzebują wzajemnej pomocy, a po zwycięstwie na Royal Rumble zmierzą się ze sobą na WrestleManii 34.

4 walka: Tag Team Match
Breezango (Fandango & Tyler Breeze) def. Rusev Day (Aiden English & Rusev)

Po pojedynku Breezango świętowali swoje zwycięstwo.

Na zapleczu Shane McMahon spotkał się z Danielem Bryanem, który jest bardzo zadowolony ze sposobu w jaki zakończy się show. Shane powiedział, że chce aby Daniel był szczery względem niego, ponieważ widzi iż już nie nadają na tej samej fali. Shane po chwili zapytał Daniela o to, czy wszystko jest z nim wporządku, gdyż w ostatnim czasie stał się niestabilny. Daniel odpowiedział, że może powiedzieć to samo o nim ze względu na podejmowanie nieodpowiedzialnych decyzji.

5 walka: No Count-out Handicap Match
AJ Styles, Randy Orton i Shinsuke Nakamura def. Kevin Owens i Sami Zayn przez dyskwalifikację

6 walka: Anything Goes Handicap Match
AJ Styles, Randy Orton, & Shinsuke Nakamura def. Kevin Owens i Sami Zayn po przez wykonanie RKO na Zaynie.

Shinsuke oraz Randy świętowali kolejne zwycięstwo.