WWE SmackDown Live 08 stycznia 2019: Raport

Znajdujemy się w Jacksonville Veterans Memorial Arenie. Na show zapraszają nas Tom Phillips, Corey Graves oraz Byron Saxton.

Na początku otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem WWE Championa Daniela Bryana, który powiedział iż AJ Styles byłby razem z fanami tutaj gdzie jest on, gdyby był tak wielką gwiazdą WWE jak on. Daniel dodał, że koncesje są szkodliwe dla naszego zdrowia i czuje się, źle widząc, kiedy ktoś nie jest szczęśliwy i zapycha się słodyczami oraz popcornem, aby wypełnić pustkę. Następnie Bryan wziął hot doga od mężczyzny tylko po, to aby w niego rzucić nim. Po chwili mistrz podszedł do stoiska z koszulkami prosząc o podanie koszulki YES Movement, ale przypomniał sobie, że już jej nie ma, ponieważ ten ruch jest martwy, a on go uśmiercił. Bryan przybył na arenę oznajmiając wszystkim, że zmienia świat i czyni go lepszym, ale potrzebuje pomocy od ludzi słabych, uległych i bezsilnych. Daniel dopowiedział, iż nowy Daniel Bryan jest mistrzem WWE. Nagle zaatakował go R’Truth, co doprowadziło do konfrontacji tej dwójki.

Single Match
R-Truth vs. Daniel Bryan

Zwycięzca: Daniel Bryan

Po pojedynku Daniel Bryan wzniósł w górę tytuł mistrzowski WWE i udał się na zaplecze, ale zanim do tego doszło, został zaatakowany przez AJ Stylesa. Po chwili zjawiła się służba bezpieczeństwa, która oderwała wrestlerów od siebie powstrzymując ich przed wzajemnym atakiem.

Tag Team Match
Rey Mysterio i Mustafa Ali vs. Andrade „Cien” Almas i Samoa Joe

Zwycięzcy: Andrade „Cien” Almas i Samoa Joe

Po pojedynku Zelina Vega podniosła rękę swojego podopiecznego w geście zwycięstwa, natomiast Mustafa Ali sprawdzał, czy z Mysterio nic się nie stało. W tym samym czasie Tom Phillips wymienił nazwiska gwiazd, które wezmą udział w Royal Rumble Matchu.

Na zapleczu Carmella wyjawiła, że nikt nie myśli o niej poważnie, ponieważ zmierzy się z Charlotte Flair oraz Becky Lynch o miano pretendentki do walki z Asuką na Royal Rumble. Carmella wspomniała, że już kiedyś pokonała Charlotte oraz Asukę i posiadała mistrzostwo kobiet przez pewien czas.

Na zapleczu obecny jest Shane McMahon, do którego podszedł The Miz mając nadzieję, iż nie ma on nic wspólnego z The Usos, którzy prawdopodobnie otrzymają SmackDown Tag Team Title shota. Miz dodał, że nikt nie zasługuje na mistrzostwa tak jak oni. Shane odpowiedział, że jest podekscytowany współpracą, ale ma dużo pracy i musi rzucić wyzwanie konkurencji, ponieważ są po tej samej stronie.

W ringu obecny jest WWE United States Champion Rusev, który powiedział, że w zeszłym tygodniu jego żona Lana została zraniona z powodu samolubnych działań jednego człowieka – Shinsuke Nakamury. Rusev dodał, że jego miłość odpoczywa w domu, a on stoi przed fanami nie jako mistrz US, ale jako mąż. W tym momencie fani chantują imię Lana!Lana!Lana! Mistrz dodał, że Nakamura może zrobić z nim wszystko, czego pragnie, ale przesadził atakując jego żonę. Na ekranie pojawił się Nakamura, który powiedział, że nie ponosi winy za to, co się stało z Laną, ponieważ to była wina zgorzkniałego Ruseva. Następnie widzimy powtórkę z zeszłotygodniowego ataku. Rusev podążył w stronę Nakamury i na zapleczu doszło do brawlu.

Tag Team Match
The Bar vs. The Usos

Zwycięzcy:

Po pojedynku The Bar świętowali swoje zwycięstwo, ale przerwał im The Miz, który powiedział, że Cesaro oraz Sheamus pokonali wszystkie drużyny ze SmackDown oprócz jednej. Mike dodał, że jest tutaj, aby zapewnić mistrzom walkę na Royal Rumble przeciwko najlepszemu zespołowi na świecie. Cesaro odpowiedział, że zamierza przedyskutować, to ze swoim tag team partnerem, a Sheamus wyprowadził Brogue Kick Mizowi, natomiast Cesaro zaakceptował wyzwanie.

Na zapleczu widzimy Mandy Rose oraz Sonie Deville. Mandy ujawniła, że pod ręcznikiem miała spodenki. Przy paniach zjawiła się Naomi, która zaatakowała blond włosą wrestlerkę, ale zjawił się Jimmy Uso, który odciągnął swoją żonę i sprawdzić, czy jej się nic nie stało.

Po krótkiej przerwie Kayla Braxton przeprowadziła wywiad z Danielem Bryanem, który powiedział, że nie obchodzi go, dlaczego AJ Styles dopuścił się ataku na niego, ale jeżeli ktoś uważa, iż to było okrutne, to jest w błędzie. Daniel dodał, że okrutny jest nowy Daniel Bryan i jego rywal zobaczy z czym musi się zmierzyć podczas Royal Rumble. Bryan zaznaczył także, że AJ Styles nie odzyska mistrzostwa WWE, ponieważ on będzie nim zawsze.

Na zapleczu The Miz rozmawiał z Shanem McMahonem, który chciał, aby ich drużyna stanęła przed szansą na zdobycie pasów tag teamowych. Shane zapytał Miza o to, czy naprawdę wierzy w nich drużynę i w to, iż mogą wygrać na Royal Rumble.

#1 Contenders Match: Becky Lynch vs. Carmella vs. Charlotte Flair

Zwyciężczyni: Becky Lynch

Po pojedynku Tom poinformował, że na Royal Rumble obecna mistrzyni kobiet SmackDown Live zmierzy się z Becky Lynch. Na arenie zjawiła się Asuka, która podniosła tytuł mistrzowski w górę, a następnie spojrzała w kierunku swojej rywalki. Tym akcentem zakończyliśmy SmackDown.