WWE SmackDown Live 04 lipca 2017: Raport

Show rozpoczynamy od pojawienia się w ringu Johna Ceny, który został przywitany przez fanów ogromną reakcją. Na samym początku 16-krotny mistrz musiał chwilę odczekać zanim cokolwiek powiedział. Następnie Cena życzył wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości po czym wspomniał o tym jak wielka jest Ameryka, a także dodał, że będzie pojawiał się także na odcinkach Monday Night RAW, ponieważ jest wolnym agentem. Nagle na arenie pojawił się The Bulgarian Brute Rusev, dla którego był to debiut na niebieskiej tygodniówce od czasu Superstar ShakeUp. Rusev pojawił się z flagą swojego kraju, a następnie powiedział, że w ostatnim czasie nie mógł doczekać się na odpowiedź ze strony komisarza SmackDown Live Shane’a McMahona oraz Daniela Bryana po czym zaczął wyzywać Johna Cenę. Ten segment doprowadził do flag matchu z udziałem zawodników na najbliższej gali WWE PPV Battleground.

Tymczasem GM SmackDown Live Daniel Bryan poinformował, że AJ Styles zmierzy się z Chadem Gable, a zwycięzca tego starcia weźmie udział w Independence Day battle royal o miano pretendenta do pasa US.

1 walka: O miano uczestnika Independence Day Battle Royal Matchu
AJ Styles def. Chad Gable

Po pojedynku zawodnicy podali sobie ręce w geście uznania, ponieważ stworzyli niesamowite widowisko.

Tymczasem na zapleczu ukazany jest zdenerowany Mojo Rawley po tym jak w zeszłym tygodniu jego drużyna musiała uznać wyższość The Usos. Zack Rydes stara się go pocieszyć i mówi, że obaj wezmą udział w Battle Royal jednak Mojo odpowiedział, że udało mu się wygrać na WrestleManii, ponieważ nie było tam jego tag team partnera.

W ringu obecni są James Ellsworth oraz Carmella. James już na samym początku powiedział, że u jego boku znajduje się pierwsza, druga oraz jedyna posiadaczka walizki Money in the Bank co nie spodobało się fanom zgromadzonym na arenie. Carmella powiedziała, że wkrótce pokona Naomi i zostanie nową mistrzynią SmackDown Women’s. Tymczasem na arenie pojawił się Daniel Bryan, który wyrzucił Jamesa z areny, a następnie zawiesił go na 30 dni i dał 10 tysięcy dolarów grzywnej oraz zaznaczył, że jeśli Ellsworth złamie jedną z tych zasad to Carmella straci walizkę Money in the Bank. Po tych słowach posiadaczka walizki Money in the Bank odsunęła się od Ellswortha, a ten został odprowadzony przez służby.

2 walka: SmackDown Women’s Championship Match
Naomi def. Lana w ciągu 15 sekund po wykonaniu Feel The Glow.

Po pojedynku Naomi świętowała swoje zwycięstwo, natomiast Lana trzymała się za ramię. Warto dodać, że pretendentka aż trzykrotnie musiała uznać wyższość mistrzyni w ciągu ostatnich trzech tygodni. Na arenie pojawiła się Tamina Snuka i odprowadziła Lanę na zaplecze.

3 walka: Rap Battle
The Usos vs The New Day

W ringu pojawił się Aiden English, który próbował zaśpiewać o tym jaki jest wielki jednak drugi tydzień z rzędu przerwał mu Randy Orton i doszło do brawlu z udziałem zawodników.

4 walka: Singles Match
Aiden English def. Randy Orton przez DQ

Po pojedynku na arenie pojawił się Jinder Mahal, które powiedział, że Ameryka jest domem uprzedzeń i nietolerancji po czym dodał, że na Battleground po raz kolejny udowodni, że dziedzictwo Randy’ego Ortona zostało zniszczone. Orton powiedział, aby się zamknął po czym dodał, że zniszczy mistrza w Punjabi Prison Matchu po czym dodał, że po zainkasowaniu RKO powróci do Indii. Viper dodał, że nikt nie lubi Jindera, ponieważ jest on głupcem.

Następnie dowiedzieliśmy się, że na Battleground odbędzie się Flag Match z udziałem Johna Ceny oraz Ruseva.

Tymczasem na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z Marią Kanellis oraz Bennettem. Maria na samym początku poinformowała o tym, że ludzie nie rozumieją ich prawdziwej miłości. Mike powiedział, że jego żona jest piękna oraz doskonała po czym całuje ją w twarz. Nagle pojawił się Sami Zayn, który przeprosił i powiedział, że rozumie miłość jaką darzą się Mike i Maria po czym odchodzi. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dojdzie do feudu z udziałem Mike’a oraz Samiego.

5 walka: Independence Day Battle Royal
Zwycięzca – AJ Styles

Po pojedynku na arenie pojawił się Kevin Owens, który zaatakował pretendenta do pasa US i dochodzi do brawlu między zawodnikami, z którego zwycięsko wyszedł AJ Styles.