WWE SmackDown Live 02 stycznia 2018: Raport

Show rozpoczęliśmy od przypomnienia zeszłotygodniowych wydarzeń z udziałem Kevina Owensa, który pokonał AJ Stylesa w non title matchu.

W ringu obecny jest AJ Styles, który na samym początku złożył wszystkim życzenia noworoczne, a następnie zaprosił na show w swoim domu czym dla niego jest SmackDown. Mistrz WWE poinformował o tym, że zamierza przybyć na WrestleManię 34 z tytułem mistrzowskim WWE oraz w dniu dzisiejszym pokonać Samiego Zayna, gdyż w zeszłym tygodniu przegrał z Kevinem Owensem po przez swoją głupotę. Nagle na arenie pojawił się GM Daniel Bryan oraz komisarz Shane McMahon, który przywitał się ze swoimi biznesowymi partnerami i życzył wszystkim szczęśliwego nowego roku. Shane wspomniał o tym, że w zeszłym tygodniu próbował nakłonić sędziego do wyrzucenia Samiego Zayna, ponieważ on ingerował w walce wieczoru, a następnie przeprosił za to mistrza. Shane następnie zastanawiał się na temat zmiany YES Movement na Yep Movement i ogłosił, że zamierza być dziś przy ringu podczas pojedynku Samiego z AJ Stylesem.

1 walka: Tag Team Match
The Usos def. Chad Gable i Shelton Benjamin dzięki czemu zachowali pasy mistrzowskie SmackDown.

Po pojedynku Chad i Shelton kłócili się z sędzią, a The Usos świętowali swoje zwycięstwo i obronę pasów.

Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z Samim Zaynem oraz Kevinem Owensem, który jest pewien iż jego tag team partner poradzi sobie z mistrzem WWE podobno tak jak on w zeszłym tygodniu.

2 walka: Tag Team Match
Breezango vs The Bludgeon Brothers – No Contest

Na backstage’u Xavier Woods oznajmił, że kiedy zostanie nowym WWE United States Championem to wszyscy zrobią mu huczne przywitanie.

3 walka: WWE United States Championship Tournament
First Round Match
Xavier Woods (w/The New Day) def. Aiden English (w/Rusev)

Na zapleczu Jinder Mahal oświadczył, że po zwycięstwie jakie w przyszłym tygodniu odniesie nad Xavierem Woodsem to zostanie nowym mistrzem United States.

4 walka: Six Women’s Tag Team Match
The Riott Squad def. Carmella, Natalya i Tamina

Po pojedynku Ruby Riott wzięła mikrofon i powiedziała, że wszyscy w Orlando wierzą w magię przez co The Riott Squad jest jeszcze silniejszy, a Liv Morgan oraz Sarah Logan także wezmą udział w pierwszym Women’s Royal Rumble Matchu.

Na arenie pojawiła się SmackDown Women’s Champion Charlotte Flair, Naomi oraz Becky Lynch po czym doszło do brawlu między zawodniczkami.

5 walka: Non Title Match
Sami Zayn def. AJ Styles

Po pojedynku mistrz WWE AJ Styles zastanawiał się, czy taka sytuacja jak drugi tydzień z rzędu będzie pojawiała się co jakiś czas? AJ dodał, że nie jest pewien kto stoi po jego stronie i lepiej będzie jeśli Shane oraz Daniel przestaną się sprzeczać ze sobą jak małe dzieci, ponieważ on jest mistrzem WWE i chce toczyć sprawiedliwe walki. Daniel Bryan ogłosił, że na Royal Rumble odbędzie się WWE TITLE MATCH z udziałem AJ Stylesa, Kevina Owensa i Samiego Zayna.