WWE SmackDown Live 01 maja 2018: Raport

Show rozpoczęliśmy od przypomnienia momentu, w którym Braun Strowman rzucił komisarzem SmackDown Live podczas 50-osobowego Royal Rumble. Na zapleczu Paige poinformowała, że Shane McMahon nie zjawi się na najnowszym odcinku niebieskiej tygodniówki, a następnie ogłosiła No DQ Match, jaki obejrzymy podczas niedzielnej gali BackLash z udziałem mistrza WWE AJ Stylesa oraz Shinsuke Nakamury.

Czas na kolejny odcinek MIZ TV! Miz poinformował, że Daniel Bryan został zbanowany z powodu braku obecności w zeszłym tygodniu, a następnie wysłał ostrzeżenie Rollinsowi przed ich walką o pas IC na BackLash. Do ringu przybył Jeff Hardy, który po przejściu na SmackDown Live nawiązał kontakt z Randym Ortonem. Viper także zawitał do ringu. Orton powiedział, że nie ma żadnych pretensji do mistrza Stanów Zjednoczonych, ponieważ w zeszłym tygodniu zrobił to samo. Miz wciąż próbuje nakręcić wrestlerów na to, aby się zaatakowali. Do ringu przybył Shelton Benjamin, który powiedział, że Randy Orton nie zasługuje na walkę o tytuł mistrzowski, ponieważ został pokonany przez niego. I w tym momencie doszło do brawlu z udziałem całej czwórki.

1 walka: Tag Team Match
Randy Orton i Jeff Hardy def. The Miz i Shelton Benjamin

Na backstage’u, Renee Young przeprowadziła wywiad z The IIconics. Peyton Royce oraz Billie Kay wyśmiewały się z mieszkańców Kanady przywołując ich zeszłotygodniowy mecz z Asuką oraz Becky Lynch. Nagle zjawiła się przy nich SmackDown Women’s Champion Carmella, która powiedziała, że jest podekscytowana możliwością współpracy z The IIconics oraz dodała, że w niedzielę na BackLash pokona Charlotte Flair.

Po krótkiej przerwie Tom Phillips poinformował, że Daniel Bryan nie zjawi się na SmackDown Live, ponieważ rozwinęła się jego infekcja w klatce piersiowej, która musi zostać usunięta przez lekarzy. Corey Graves potwierdził, że na BackLash, Daniel Bryan zmierzy się z Big Cassem.

Na zapleczu otrzymaliśmy segment z udziałem The Bar oraz The New Day, którzy drwili ze swoich rywali, ponieważ nie udało im się zdobyć pasów tag teamowych RAW na Greatest Royal Rumble. The Bar stwierdzili, że chcieli pozostać na SmackDown Live i to był powód ich zachowana w Arabii Saudyjskiej.

Na zapleczu obecni są Rusev oraz Aiden English, który ujawnił nowy tekst piosenki. Przy nich zjawiła się Lana w popularnej koszulce Rusev DAY! Lana stwierdziła, że Rusev Day nigdy nie był tak popularny jak teraz oraz, że Rusev miał niesamowity pojedynek z The Undertakerem na GRR.

W ringu obecny jest Big Cass, który stwierdził, że nie lubi ludzi z Nowego Jorku, ponieważ oni myślą, że są lepsi od innych. Cass dodał, że prawdziwe supergwiazdy WWE mają 7 stóp wysokości, a Daniel Bryan jest mały i słaby, dlatego nie otrzymamy 5-gwiazdkowego meczu na BackLash tylko 5 sekundowy squash. Do ringu przybył karzeł przebrany za Daniela Bryana. Big Cass stwierdził, że Bryan wygląda nieco inaczej, ponieważ jest trochę wyższy niż zazwyczał. W pewnym momencie, Cass zaatakował swojego małego kompana, co nie spodobało się fanom WWE.

Po krótkiej przerwie w ringu obecna jest Renee Young, która zaprosiła do siebie AJ Stylesa. Mistrz WE nazwał swojego rywala z BackLash oszustem, który będzie mógł używać swoich zagrywek, ponieważ zmierzą się w No Dq Matchu. AJ dodał, że Nakamura powinien pozostać w Arabii Saudyjskiej, po tym jak zepsuł swój moment na WrestleManii 34, a następnie zrujnował jego walkę z Danielem Bryanem. W segment zaangażował się Samoa Joe, który powiedział, że AJ Styles skupia się na niewłaściwym pojedynku, ponieważ powinien skupić się na nim, gdyż na BackLash po raz kolejny udowodni, że jest lepszym wrestlerem od Romana Reignsa. Joe dodał, że jego niedzielna wygrana przybliży go do mistrzostwa WWE, więc niezależnie od tego z kim przyjdzie mu się zmierzyć po BackLash, to on zostanie nowym mistrzem WWE. Nagle zjawił się Shinsuke Nakamura wyśmiewający się z wrestlerów, po czym zaatakował AJ Stylesa.

2 walka: Singles Match
Xavier Woods def. Sheamus

W swoim biurze znajduje się Paige, która ogląda wydarzenia, jakie miały miejsce w zeszłym tygodniu z udziałem Mandy Rose i Deville. Nagle przy nich pojawiły się członkinie Absolution, które pogratulowały Paige nowej funkcji na SmackDown Live. Mandy myśli, że Paige da jej szansę na zdobycie mistrzostwa SmackDown Live, a następnie Paige odpowiedziała jej, że w przyszłym tygodniu odbędzie się starcie z udziałem Becky Lynch oraz Mandy Rose.

Następnie otrzymaliśmy kolejny materiał wideo zapowiadający debiut Zeliny Vegi oraz Andrade Almasa na SmackDown Live.

3 walka: Six Women’s Tag Team Match
Asuka, Charlotte Flair oraz Becky Lynch def. Carmella, Billie Kay i Peyton Royce