WWE SmackDown 30.07.2015 – Raport

Galę otworzył WWE WHC Seth Rollins. Zanim jeszcze zaczął mówić, z trybun rozległy się chanty: „USA!” i „You tapped out!”:

No i co z tego? Te słowa słyszę od was każdego dnia, wy ignoranckie głupki. Jedną reką zmusiłem Johna Cenę, by uznał władzę Authority i co od was słyszę? No i co z tego. Byłem pierwszym w historii, który wykorzystał walizkę MitB w Main Evencie WrestleManii i co od was słyszę? No i co z tego. Na Battleground stanąłem naprzeciwko Bestii, Brocka Lesnara, zrobiłem dokładnie to, o czym mówiłem, wszedłem i wyszedłem jako mistrz i wszystko, co słyszę to – no i co z tego. („You tapped out!”). Każda cierpliwość kiedyś się kończy – na ostatnim RAW osiągnąłem mój punkt krytyczny i ofiarą mojego gniewu był John Cena, odesłałem go na oddział ratunkowy ze złamanym nosem. Jeśli nie pamiętacie, obejrzyjcie (wyświetlono stosowne wideo). To, co zrobiłem, było okrutne, ale był w tym jakiś rodzaj piękna, dzieła sztuki. Jestem artystą…

W tym momencie zabrzmiała syrena, zatem wiadomo, o kogo chodzi – zjawił się Cesaro.

Seth: Jeszcze nie skończyłem!

Cesaro: Wiem, będziesz gadał, gadał, gadał, gadał, gadał… (powtórzył to ze dwadzieścia razy 😀 ) o tym, jaki jesteś wspaniały, tak jak robisz to każdego tygodnia. Jeśli chodzi o walkę z ostatniego RAW, pominąłeś jej najlepszą część – kiedy John Cena zmusił cię do poddania.

Seth: Nie, nie, nie, mylisz się, John Cena nie zmusił mnie do poddania – to był ruch strategiczny, mam ważniejsze rzeczy, o które muszę się martwić niż jakiś US Title.

Cesaro: Dobrze, nie zrobiłeś tego. Możesz to sobie wmawiać, mistrzu. Ty i ja mamy walkę rewanżową, zatem zobaczymy się jeszcze dzisiejszego wieczoru.

Po tych słowach Szwajcar już miał opuścić ring, gdy:

Seth: Tak, idź, to mój ring, wynoś się stąd.

Cesaro: Chyba że… Ty tu jesteś i ja tu jestem – co myślisz o tym, że ja zmuszę cię do poddania teraz?

Obaj panowie stanęli oko w oko, ale szybko rozdzielił ich sędzia, który dał sygnał do rozpoczęcia pojedynku.

Walka nr.1: Cesaro vs Seth Rollins

Szwajcar od razu chciał spełnić obietnicę – najpierw dwa razy sprowadził rywala do parteru poprzez Leg-Drag Takedown, a potem spróbował Sharpshootera, lecz Seth uciekł na zewnątrz.

W międzyczasie na rampie, bez entrance, pojawił się Kevin Owens, który zaczął zmierzać w stronę ringu.

Po przerwie reklamowej okazało się, że Kevin dołączył do stolika komentatorskiego. W ringu po chwilowej kulance w parterze Cesaro popisał się Hip Toss Backbreakerem. 2 count. Double Foot Stomp dał za to tylko 1 count. Szwajcar dołożył European Uppercut, po którym Seth znowu wyszedł na zewnątrz. Cesaro poszedł po niego – Rollins pierwszy wrócił do ringu i chciał zaatakować wchodzącego za nim Szwajcara, ale ten okazał się sprytniejszy i odpowiedział Sunset Flipem, z którego chciał przejść do Sharpshootera, jednak WWE WHC Champion szybko złapał się lin. Seth chciał przejść do kontry poprzez akcję z narożnika – Cesaro złapał go i wymierzył Wheelbarrow Suplex. 2 count. Rollinsowi udało się zyskać przewagę, gdy nadział głowę rywala na narożnik, w który dodatkowo wbił go Running Dropkickiem w plecy. 2 count. Od tego momentu Seth zaczął obijać rywala – gdy jednak założył Chinlock, Cesaro uwolnił się z niego Back Suplexem. Rollins uchylił się przez szarżą w narożniku i kolanem w plecy posłał Szwajcara na zewnątrz. Do tego Suicide Dive… jednak zatrzymany Uppercutem i sześć kolejnych w narożniku. Następny miał być Giant Swing, ale w tym momencie na ring wszedł Kevin i zaatakował Cesaro.

Zwycięzca: Cesaro przez DQ

Kevin zaczął okładać Szwajcara – Seth odepchnał go i wydawało się, że dojdzie między nimi do konfrontacji, ale po chwili zaczęli wspólnie obijać Cesaro, odciągnęło ich dopiero kilku sędziów.

Walka nr.2: Lucha Dragons & Los Matadores vs New Day & The Ascension – 8-Man Tag Team Match

Do stolika komentatorskiego dołączyli WWE Tag Team Champions – Prime Time Players (Darren przyniósł nawet kartki na notatki :D). Przed walką New Day ucięli krótkie promo – zarówno Lucha Dragons, jak i Los Matadores są zwycięzcami, ale jeśli oni ich dzisiaj pokonają, zostaną nowymi No.1 Contenderami, a potem dwukrotnymi mistrzami tag-team. Panowie zaczęli potem wychwalać siebie nawzajem, po czym walka się rozpoczęła.

Rozpocząl pierwszy (nadal nie jestem w stanie ich rozpoznać 😀 )z Los Matadores. Victor szybko zaliczył matę poprzez podcinkę, a następnie został rzucony na linę Drop Toe Holdem i otrzymał Leapfrog Body Guilotine. Drugi Matador dołożył Springboard Elbow Drop, a Sin Cara (który został wpuszczony) – Springboard Senton i Armlock, został jednak zepchnięty do narożnika rywali. Zmiana z Connorem, znowu z Victorem – próba podwójnego Clotheslinu, przed którym Cara uchylił się i powalił obu rywali Springboard Moonsaultem, jednak przy próbie akcji z narożnika Kofi zrzucił go na podłogę.

Po przerwie reklamowej Sin Cara był trzymany w defensywie (Darren cały czas notował 😀 ) przez dobrych kilka minut – do momentu, w którym uchylił się przed szarżą i narożniku, co pozwoliło na dokonanie zmiany. Do akcji ruszyli teraz Kalisto i Big E – ten pierwszy wymierzył Langstonowi Springboard Dropkick, Springboard Twisted Elbow, zrzucił na podłogę Dropkickiem próbującego interwencji Connora. Big E co prawda wymierzył mu kolano, lecz zaraz wyłapał typowe dla Kalisto Enzuigiri oraz Tornado DDT. Xavier usiłował go rozproszyć, ale otrzymał Tiger Fent Kicka od El Torito! Byczka dorwał Connor, jednak Los Matadores powalili go podwójnym Suicide Dive. W ringu Kalisto uchylił się przed Trouble in Paradise i pozbył się Kofiego z ringu, lecz nie uniknął Clothleslinu od Big E. Langston podniósł rywala i już mieli wykonać z Kofim Midnight Hour, gdy nieoczekiwanej zmiany dokonał Victor, wdał się przy okazji w kłótnię z Langstonem, co wykorzystał Kalisto – pchnał Langstona (którego chwilę później za nogę z ringu wyciągnał Matador) na Victora, po czym skontrował jego akcję na Rollup… 1…2…3!

Zwycięzcy: Lucha Dragons & Los Matadores

Za kulisami Rich Brennan usiłował porozmawiać z Kevinem Owensem. Ten nie miał na to ochoty i cały czas szedł z walizką w stronę wyjścia – w miejscu osadziła go dopiero wiadomość od Richa, że czeka go dzisiaj Tag Team Match – on i Seth Rollins zmierzą się z Cesaro i wybranym przez niego partnerem. Zdziwiony Kevin zapytał, kto ustalił ten pojedynek. Brennan odpowiedział, że oficiele Authority i przeprasza, bo myślał, że Owens wie. Kevin najpierw przedrzeźnił go (:D ), po czym odrzekł, że tym, który będzie przepraszał jest ten, który zdecyduje się na bycie partnerem Cesaro, po czym zawrócił z powrotem do szatni.

Czas na promo Luke’a Harpera i Braya Wyatta:

Luke: Przyzwyczaiłem się już do myśli, że nic nie znaczę, ale Bray Wyatt ocalił mnie. Pokazał mi prawdę i teraz mam wszystko, czego kiedykolwiek potrzebowałem – celu w moim życiu.

Bray: Roman, Luke będzie w stanie stanie się poświęcić dla mnie, czy Dean Ambrose będzie w stanie zrobić to samo dla Ciebie? Ostrzegałem cię wcześniej przez zapraszaniem diabła na swoje podwórko, ponieważ może mu się spodobać i zostanie. Jesteśmy tutaj, by naprawić błąd. Każdy, ale ty, Roman. Każdy, ale ty.

Walka nr.3: Rusev (w/Summer Rae) vs Jack Swagger

Rusev: Zanim zaczniemy walkę, chciałbym powiedzieć coś na temat nieprofesjonalnego zachowania tej zimnej ryby, Lany z ostatniego RAW. Przyszła i okazała brak szacunku Summer – to niedopuszczalne! Wiem, że Lana jest zazdrosna, bo chciałaby być ze mną. Wiem, że to oglądasz, dlatego chciałbym ci coś powiedzieć – (fragment po rosyjsku). Summer – dzisiaj zmiażdzę swojego rywala i uczynię sprawy lepszymi. Zabiorę Ciebie i nowego pieska – Dolpha Zigglera na spacer, ale oczywiście nie w Oklahomie (:D ). Może rozłożymy koc i będziemy patrzeć sobie w oczy…

W tym momencie pojawił się Jack Swagger (przywitany sporą owacją w rodzinnym mieście), zatem walka mogła się zacząć.

Swagger zaczął z dużym animuszem (wspierany głośnymi okrzykami „USA!”) – 2x Arm-Drag Takedown, po których Rusev wyszedł na zewnątrz. Z powrotem w ringu Jack dołożył jeszcze Belly to Back Suplex, z którego od razu przeszedł do Bearhugu, lecz Bułgar szybciutko złapał się liny. Rusev zaczął obijać rywala, po czym wymierzył Suplex. 2 count. Bułgar wrócił więc do okładania i po dłuższej chwili chciał wykonać drugi Suplex, ale tym razem Jack zablokował i odpowiedział swoim własnym. Gdy obaj panowie wstali, Rusev okazał się szybszy i powalił Swaggera Clothleslinem, do którego za moment dołożył kolejny, tym razem w plecy. Z szarżą w narożniku już jednak nie trafił i All American-American spróbował Patriot Locku… Bułgar wybronił się, ale Jack i tak ruszył do ataku – Corner Clothesline (x2), ciosy w narożniku (w ich rytm chanty „USA!”), Short Arm-Clothlesline nietrafiony, podobnie jak szarża i Rusev (w drugim podejściu) wyrzucił go na zewnątrz.

Po reklamach Swagger dalej znajdował się w defensywie – do momentu, w którym uwolnił się z Headlocku i wymierzył trzy Clothlesliny – Running, Corner i Short-Arm. Rusev zdołał obronić się przez Swagger Bomb, lecz przez Belly to Belly Suplexem już nie. 2 count. Ponowna próba Patriot Locku – Bułgar znowu nie dał sobie założyć tej dźwigni i w odpowiedzi powalił Swaggera Spinning Heel Kickiem. 2 count. Rusev wymierzył swój Jumping Kick, jednak Jack skontrował na Rollup… 2 count. Swagger Bomb tym razem udane… 2 count. Bułgar opuścił ring, All-American American poszedł po niego, co nie było dobrą decyzją – został pchnięty na słupek, w kwadratowym pierścieniu otrzymał Jumping Kick, a całość Rusev zwieńczył założeniem The Accolade. Jack walczył i wydawało się, że zdoła wstać z rywalem na plecach, lecz ostatecznie nie dał rady i odklepał.

Zwycięzca: Rusev

Na backstage’u Rich Brennan zapytał Cesaro, czy ten znalazł już partnera na czekający go Tag Team Match przeciwko Rollinsowi i Owensowi. Szwajcar odpowiedział, że jeszcze nie. Jest jedynym, który ma sprawę do Owensa i Rollinsa – nikt z tej szatni nie jest mu nic winien. Jeśli ktoś chce dołączyć do walki – w porządku, jeśli nie… Wszystko, co osiągnał w karierze, osiągnał przez ciężką pracę i poświęcenie, więc jeśli wyjdzie tam dzisiaj sam – w porządku.

Wideo z dotychczasowego przebiegu rywalizacji Stardusta i Neville’a.

Walka nr.4: R-Truth vs Stardust

R-Truth podczas swojego wejścia najpierw trochę porapował, a następnie zapytał się publiki, co słychać :D.

Początek należał do Pana Prawdy – od razu zapiął Chinlock, co prawda Stardust szybko się uwolnił, ale zaraz otrzymał Shoulder Block i prawy. Corner Clothlesline w narożniku chybiony i Cody ruszył z ciosami, do których dorzucił Back Clothlesline. 2 count. Stardust zapiął Chinlock, z którego R-Truth szybko się wydostał, po czym złapał rywala w Sunset Flip Rollup… 2 count. Dwa Clothlesliny i Jumping Head Kick dały ten sam efekt. Próba Suplexu nieudana, bowiem Stardust przeskoczył za rywala, pchnął w narożnik i wymierzył The Queen’s Crossbow. 1…2…3. Szybko poszło…

Zwycięzca: Stardust

Po walce Stardust powiedział, że R-Truth zawiódł to miasto. Zapytał także Neville’a, gdzie jest. Be My Hero! Po tych słowach chciał założyć Panu Prawdzie swoją żółtą maskę, ten się przed tym bronił, po czym na ring przybiegł Neville i pozbył się z niego Codiego Running Front Dropkickiem, do której dorzucił Moonsault Planchę. Z powrotem w ringu Anglik planował zwieńczyć dzieło poprzez Red Arrow, lecz Stardust uratował się ucieczką na trybuny.

Za kulisami ujrzeliśmy przez moment Sheamusa, który dał do potrzymania swoją walizkę MitB jednemu z członków ekipy techicznej po to, by mógł poprawić sobie fryzurę, po czym szybko mu ją zabrał i kazał się wynosić :D.

Powtórki z ostatniego RAW – ataku Celtic Warriora na Randiego Ortona podczas jego starcia z Kevinem Owensem.

Wróciliśmy na backstage, gdzie JoJo porozmawiała z Sheamusem na temat wydarzeń z udziałego jego i Ortona z RAW.

Kolejne pasmo powtórkowe z ostatniego RAW, po którym czekała na nas już tylko walka wieczoru.

Walka nr.5: Cesaro & ? vs Kevin Owens & Seth Rollins – Tag Team Match

Wydawało się, że nikt nie przyjdzie i Cesaro był już przygotowany na Handicap Match, gdy rozbrzmiała muzyka Deana Ambrose’a! Dean szybko przyszedł na ring i zaczął wymieniać ciosy z Rollinsem, zaś Cesaro z Owensem. Ambrose i Szwajcar zmusili rywali do wyjścia na zewnątrz, ci jednak szybko wrócili na ring i walka rozgorzała na nowo, choć w innej konfiguracji – Cesaro zajął się Rollinsem, zaś Dean Kevinem. Heelowie przegrali i to starcie, ponownie opuszczając ring.

Po reklamach sytuację udało się opanować i sędzia dał sygnał do rozpoczęcia walki. Zaczęli Dean i Seth. Ambrose szybko zyskał przewagę po kombinacji Snapmare/Running Low Clothlesline. Zmiana z Cesaro, który dorzucił Uppercut. 1 count. Corner Uppercut i prawy prosty dla próbującego interweniować Kevina, lecz przez to Szwajcar został powalony Clothleslinem. Owens (Seth też dorzucił coś od siebie) zaczął obijać Cesaro w swoim narożniku. Zmiana z Sethem, który wymierzył Short-Arm Clothlesline. 2 count. WWE WHC zapiął Chinlock. Cesaro zdołał się uwolnić i wymierzył 3x Uppercut, ale otrzymał Enzuigiri oraz Elbow Drop. 2 count. Szwajcar usiłował dokonać zmiany, lecz został powstrzymany przez Owensa, który dodatkowo wymierzył mu Running Senton. 2 count. Kevin zapiął Chinlock, z którego Szwajcar wydostał się Back Suplexem. Owens posłał Cesaro do swojego narożnika, jednak chybił z szarżą i Seth dokonał zmiany. Rollins ruszył na Szwajcara, ten przerzucił go na krawędź ringu, uchylił sie przed jego akcją z narożnika i wreszcie zmienił się z Deanem – dla Setha miał Running Clothlesline, serię ciosów, kombinację Corner Forearm Smash/Bulldog. Następnie Ambrose powstrzymał interwencję Kevina Low Dropkickiem, a WWE WHC Championa wyrzucił na zewnątrz. Tak jest – Suicide Dive. Z powrotem w ringu Dean wskoczył na narożnik, Owens rozproszył go i akcja nieudana, ale Ambrose nie dał wymierzyć sobie Superkicka. Dirty Deeds… nieudane, lecz Rollup dał 2 count. Dean wykonał więc Sit-Out Facebuster. 2 count. Ambrose posadził Setha na narożniku, ponownie zatrzymał interweniującego Kevina, przez co jednak Rollins wymierzył mu po chwili Turnbuckle Powerbomb. 2 count. Seth popisał się kombinacją Diving High Knee z narożnika/Superkick, ale i ona dała tylko 2 count. Obaj się nie podnosili, więc Kevin chciał wymierzyć Deanowi akcję z narożnika, ten trącił liny i usiłował wymierzyć Superplex… Owens skontrował na Top Rope Angle Slam! 1…2… przerwał Cesaro, wymierzając Kevinowi Double Stomp! Owens chybił z Running Sentonem i do akcji ruszył Szwajcar (w narożniku Kevina nie było Setha) – Corner Uppercuty oraz UFO. 2 count. Cesaro założył więc Crossface na środku ringu, ale widząc wchodzącego Rollinsa puscił chwyt, powalił WWE WHC Championa… Giant Swing oraz Sharpshooter, szybko puszczony , po czym Clothleslinem posłał Kevina (i siebie samego) na zewnątrz. Seth usiłował to wykorzystać i wskoczył na narożnik – tam zatrzymał go Ambrose i wymierzył Superplex! Dean Clothleslinem pozbył się Rollinsa z ringu, lecz za moment wpadł prosto pod Superkick od Kevina. Pop-Out Powerbomb w drodze… w ostatniej chwili Cesaro odepchnał Owensa, a następnie złapał go w Rollup. 1…2…3!

Zwycięzcy: Cesaro & Dean Ambrose