WWE SmackDown 29 maja 2020: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka SmackDown. Ten post jest aktualizowany na bieżąco.

Show rozpoczynamy od segmentu z udziałem Jeffa Hardy’ego oraz kilku gwiazd WWE, a w tym Eliasa. Renee Young poinformowała o niefortunnym wypadku, który miał miejsce niedaleko siedziby WWE. Elias został przewieziony przez karetkę do lokalnego szpitala, natomiast Jeff zabrany przez policję na komisariat. W trakcie segmentu Kayla Braxton rozmawiała z Braunem Strowmanem, który widział całe zdarzenie.

Mistrz powiedział, że widział, jak zderzyły się samochody. Po chwili policja pobiegła w kierunku Jeffa Hardy’ego, który również ucierpiał w wypadku. Przy utytułowanym wrestlerze pojawił się Jason Jordan, który powrócił do telewizji WWE po długiej nieobecności.

Następnie otrzymaliśmy segment z udziałem wielu gwiazd SmackDown, a w tym: Daniela Bryana, AJ Stylesa, Dolpha Zigglera, Barona Corbina, Drew Gulaka. Producent WWE Adam Pearce poinformował wrestlerów, że Elias został potrącony przez samochód, przez co jego życie zostało narażone i nie może zmierzyć się z AJ Stylesem w IC Title tournament. Adam dodał, że Jeff także nie może zmierzyć się z Danielem Bryanem, więc to właśnie pozostała dwójka półfinalistów powinna znaleźć się w finałowej walce o tytuł IC.

Sheamus stwierdził, że to on będzie najbliższym przeciwnikiem Daniela Bryana, ale dalszą wypowiedź przerwał mu Baron Corbin. Według „Króla” on jest najlepszym przeciwnikiem dla AJ Stylesa. Jak się okazuje między wrestlerami doszło do sprzeczki słownej, którą przerwał Jey Uso. Ostateczna decyzja należała do producenta WWE, który poinformował wrestlerów, że zwycięzca Battle Royal zmierzy się z Bryanem. Za dwa tygodnie Daniel, lub tajemniczy rywal powalczy z AJ’em o IC Championship.

Znajdujemy się w WWE Performance Center. Na show zapraszają nas Michael Cole oraz Corey Graves. Na arenie zjawili się również wrestlerzy na co dzień występujący w NXT. Komentatorzy stwierdzili, że wszyscy zostali poddani szczegółowym badaniom na obecność COVID-19.

10 Man Battle Royal Match
Drew Gulak, Sheamus, Baron Corbin, Dolph Ziggler, Shinsuke Nakamura, Cesaro, Jey Uso, Lince Dorado, Gran Metalik, Shorty G

Zwycięzca: Sheamus

Przeciwnikiem Daniela Bryana będzie Sheamus. Zwycięzca tej walki zmierzy się z AJ Stylesem.

Przed nami specjalna edycja „A Moment of Bliss” z udziałem The New Day.

Na zapleczu widzimy rozgrzewającą się Sonyę Deville. Wrestlerka przypomniała o tym, co przydarzyło się Mandy Rose w ubiegłym tygodniu twierdząc, że taki sam los spotka Lacey Evans. Niespodziewanie Lacey zjawiła się za Deville odpychając ją delikatnie, po czym udała się w kierunku ringu.

Po krótkiej przerwie na zapleczu Shorty G kłócił się z Cesaro. Szwajcar stwierdził, że wyświadczył przysługę rywalowi eliminując go z Battle Royal. Ta sytuacja nie podobała się Shorty’emu, więc rzucił wyzwanie przeciwnikowi. W momencie pisania tekstu, wyzwanie nie zostało zaakceptowane.

Single Match
Lacey Evans vs Sonya Deville

Zwyciężczyni: Podwójna dyskwalifikacja

Po walce między wrestlerkami doszło do brawlu, z którego zwycięsko wyszła Lacey Evans.

Na telebimie pojawili się członkowie The Forgotten Sons – Jaxson Ryker, Steve Cutler i Wesley Blake. Ryker oraz Cutler przedstawili się prezentując swoje osiągnięcia w NXT. Blake dodał, że on docenia wszystko, co zrobili dla kraju, ale nie zamierzają się dalej przedstawiać, ponieważ wasza krew wkrótce będzie na ich rękach.

Następnie otrzymaliśmy krótki segment na backstage’u z udziałem Nikki Cross & Alexy Bliss oraz członków The New Day.

Czas na „A Moment Of Bliss”. Gospodarzami show są WWE Women’s Tag Team Champions, Alexa Bliss oraz Nikki Cross. Wrestlerki zostały przywitane ogromnym popem ze strony osób obecnych na widowni. Alexa zaprosiła do siebie SmackDown Tag Team Champions, The New Day (Kofi Kingston i Big E).

Alexa potwierdziła, że Kofi i Big E są pierwszymi SmackDown Tag Team Champions w „A Moment Of Bliss”. Nikki wręczyła mistrzom bardzo interesujący prezent, który spodobał się Kofiemu i Big E. Po chwili mistrzowie wyciągnęli coś specjalnego do wypicia dla gospodyni „A Moment Of Bliss”. Niestety Alexa nie była skłonna do wypicia mikstury SmackDown Tag Team Champions. W trakcie segmentu na arenie pojawiły się SmackDown Women’s Champion Bayley oraz Sasha Banks. Mistrzyni powiedziała, że w ringu obecni są mistrzowie tag teamowi SmackDown, ale czy są oni najlepszą drużyną? Sasha dodała, że nie wydaje jej się, aby tak było. Po chwili Sasha sciągnęła kurtkę, a następnie rzuciła nią w Alexę, co rozwścieczyło WWE Women’s Tag Team Champions. Po chwili Bayley i Sasha stwierdziły, że mogą zdobyć tytuły mistrzowskie kobiet, a Bliss każe im podać czas oraz miejsce. Mistrzyni kobiet niebieskiego brandu z pełnym przekonaniem powiedziała, że jej przyjaciółka pokona Alexę tu i teraz. W taki sposób została zatwierdzona walka mistrzyni z Banks.

Single Match
Sasha Banks (w/Bayley) vs Alexa Bliss (w/Nikki Cross)

Zwyciężczyni: Sasha Banks

Przed nami segment z udziałem Otisa oraz Mandy Rose świętujących rozwijającą się historię miłosną.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy krótki materiał wideo z wydarzeń, które miały miejsce na początku SmackDown. Jeff Hardy oraz Elias uczestniczyli w wypadku samochodowym.

Single Match
Shorty G vs Cesaro (w/Shinsuke Nakamura)

Zwycięzca: Shorty G

Po krótkiej przerwie wracamy na SmackDown. Otrzymaliśmy krótki materiał z udziałem posiadacza walizki Money in the Bank Otisa oraz Mandy Rose. Para wzniosła toast za swoją przyszłość, po czym Mandy Rose zasnęła i wydawało się jej, że całuje się z Otisem. W pewnym momencie Otis wykonał skok do wody, a plusk obudził Mandy, przez co para przeniosła się do basenu i to właśnie tam świętowała „całując się”. Tym akcentem zakończyliśmy segment.

Na zapleczu pojawił się WWE Hall of Famer Kurt Angle, który wypowiedział się na temat legend WWE, a w tym Edge’a oraz Randy’ego Ortona. Zwolniona legenda wrestlingu przypomniał wszystkim swój występ podczas WWE NXT, gdzie pełnił funkcję sędziego specjalnego.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo promujący Matta Riddle, który z powodzeniem radził sobie w WWE NXT.

Na backstage’u Kayla Braxton przeprowadziła wywiad z Sheamusem. Wrestler z Europy skomentował swoje zwycięstwo w Battle Royal. Po chwili zjawił się Daniel Bryan i między wrestlerami doszło do drobnego spięcia.

W przyszłym tygodniu Nikki Cross i Alexa Bliss zmierzą się z Bayley i Sashą Banks o WWE Women’s Championship.

Main Event
Daniel Bryan vs Sheamus

Zwycięzca: Daniel Bryan