WWE Friday Night SmackDown 28 lutego 2020: Raport

Kurz bitewny po gali w Arabii Saudyjskiej pomału opada, a w międzyczasie pora wrócić do cotygodniowej rzeczywistości wraz z najnowszym epizodem SmackDown. Nie jest to jedna zwykły odcinek, gdyż swoją obecnością w Boston w stanie Massachusetts zaszczyci nas John Cena! Ponadto czas na najnowsze informacje od świeżego mistrza Universal, Goldberga!

 

Show rozpoczyna właśnie Goldberg, który nie jest witany przez publiczność zbyt ciepło. Bill zwraca uwagę, że nigdy nie chodziło mu o to kto był ostatni, a o to kto będzie następny. Rozbrzmiewa muzyka Romana Reignsa, który przeszywa nowego mistrza zimnym spojrzeniem oraz stwierdza, iż to on jest następny.

Otrzymujemy video poświęcone początkom kariery Johna Ceny w WWE.

 

Singles Match

Bayley vs. Naomi

Zwycięzca – Naomi przez DQ

Przed walką Bayley stwierdziła, iż dzisiejsza walka jest pozbawiona sensu, gdyż pokonała swoją dzisiejszą przeciwniczkę już wczoraj. Mistrzyni znajduje się tu jednak tutaj z innego powodu – powrotu Sashy Banks, która zaatakowała Naomi doprowadzając bezpośrednio do dyskwalifikacji. Na ratunek byłej pretendentce przybyła Lacey Evans. Konferansjer zapowiedział, iż walka zmieniła swój status na Tag Team Match

Tag Team Match

Bayley & Sasha Banks vs. Naomi & Lacey Evans

Zwycięzcy – Naomi & Lacey Evans

Tym razem towarzyszymy zmaganiom John Ceny w późniejszym etapie jego kariery.

 

Singles Match

Robert Roode vs. Kofi Kingston

Zwycięzca – Robert Roode

Walkę bacznie obserwował Otis, który nie jest w stanie pojąć jak Ziggler podkradł mu dziewczynę. Tucker jest zdania, iż ten powinien odpuścić sobie Mandy i skupić się na zdobyciu pasów Tag Team w przyszłości. Otis zgadza się z tym pomysłem.

 

Pora na podpisanie kontraktu na walkę o mistrzostwo Interkontynentalne na Elimination Chamber. Proces ten przerywa Sami Zayn, który ma dość niesprawiedliwości jaka spotyka Nakamurę. Braun jednak nie chce wysłuchiwać tych narzekań dalej i podpisuje kontrakt zgadzając się na cokolwiek co zostało zapisane w kontrakcie. Kanadyjczyk wykorzystuje ten fakt i dodaje dodatkową klauzulę do ich walki. Okazuje się, że Braun będzie musiał uporać się na Elimination Chamber w walce 3 na 1. Strowman nie martwi się tym jednak, gdyż jego zdaniem Zayn nawet nie będzie w stanie przetrwać do tego czasu. w ringu wywiązuje się bijatyka, która z powodu przewagi liczebnej kończy się zwycięstwem Nakamury wraz z jego grupą.

 

Singles Match

Daniel Bryan vs. Curtis Axel

Zwycięzca – Daniel Bryan

Podczas walki przy stole komentatorskim zasiadał również Drew Gulak.

Kolejne video poświęcone osiągnięciom lidera Cenation.

 

W ringu znajdują się nowi mistrzowie Tag Team, którzy mają do krytyków coś do przekazania – jest to moment, w którym Miz wraz Morrisonem prezentują nam pasy. A-Lister nie wsłuchuje się w krytykę jaka ich spotyka od strony fanów, gdyż zajęty jest słuchaniem głosów wiktorii. Celebrację przerywa jednak informacja przekazana nam przez konferansjera, iż na Elimination Chamber świeżo upieczeni mistrzowie będą bronić swoich tytułów w komorze eliminacji.

Tag Team Match

The Miz & John Morrison vs. The Usos

Zwycięzcy – The Usos

 

W ringu znajduje się już gwiazda wieczoru – John Cena, który jest pod wrażeniem atmosfery w arenie. 16-krotny mistrz zastanawia się co on właściwie tutaj robi. Ma na to jednak proste wytłumaczenie – mamy w końcu sezon WrestleManii dlatego dzisiaj rozważa jaka będzie jego rola na największej gali roku. Dochodzi do konkluzji, że najlepszą możliwością dla niego jest opuszczenie kwietniowej gali. John uważa, że na walkę w takim miejscu trzeba zasłużyć, dlatego nie zamierza odbierać tej szansy młodym talentom, które znajdują się w szatni RAW, NXT i SmackDown. Lider Cenation zauważa, że jest to pożegnanie z fanami WWE na dłuższy czas, dlatego prosi raz jeszcze, by ci zrobili dla niego hałas. W momencie, w którym Cena miał już opuszczać arenę na stage’u pojawił się The Fiend! Wskazał on na logo Wrestlemanii jednoznacznie dając do zrozumienia, iż to tam pragnie spotkać się z żywą legendą WW|E, która zaakceptowała wyzwanie. W ten sposób kończymy ostatni odcinek SmackDown w lutym.